Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

Mieszany widok

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Dobry wieczór wszystkim,

    Jestem "nowym" użytkownikiem forum, ale podczytuję Was od bardzo dawna. Jest mi bardzo miło, choć trochę głupio w końcu tu pisać (jestem strasznym introwertykiem) Forum pomogło mi w wyborze pierwszego analogowego EOS-a, a następnie około 7-8 lat temu w decyzji o wyborze EOSa 1100d. Liczę na Waszą kreatywność i pomoc w wyborze nowej drogi, bo wypadłem trochę z gry i sami wiecie jak ciężko się amatorowi teraz we wszystkim połapać...

    Do rzeczy. Posiadam EOS 1100d + 50mm/1.8II + kit + jakieś stare szkiełka m42 i starego tamrona 28-105 z analoga.
    Aparat kupiłem, jak rodziła mi się córka, zrobiłem nim jakieś 60.000 zdjęć. Pstrykam rodzinnie, trochę w podróży widoczki + fotografia uliczna. Dodatkowo kilka kadrów tygodniowo na instagram (głównie książki - przydałaby się fajna współpraca ze smartfonem). Mój EOS nie daje już rady (słabiutki AF, ciut mała rozdzielczość, bardzo słaby ekran).

    Chciałem kupić EOSa 200d lub 250d ale w testach wypadają słabiutko. Pomyślałem o przejściu na EOSa m50 ale tam również opinie są subtelnie mówiąc "różne". Do kręcenia wideo generalnie mam iPhone'a więc nie jest to priorytetowa funkcja. Myślałem już nawet o systemie m4/3, bo szklarni do Canona wcale nie mam jakiejś rozbudowanej ale czuję że to krok w tył.

    Dysponuję budżetem około 4tys. na aparat + jakiś pierwszy obiektyw. Ewentualnie 5 tys. na aparat + jakaś fajna jasna stałka

    Szanowni Państwo,

    Pomożecie?

    Łukasz

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 452

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Pomyślałem o przejściu na EOSa m50 ale tam również opinie są subtelnie mówiąc "różne".
    Kup M50 z M22/2 i Sigmą 56/1.4. Jeżeli ten zestaw Cię nie zadowoli to musisz wymierzyć znacznie wyżej (również finansowo ).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Kup M50 z M22/2 i Sigmą 56/1.4. Jeżeli ten zestaw Cię nie zadowoli to musisz wymierzyć znacznie wyżej (również finansowo ).
    Dziękuję za opinię, rzeczywiście myślałem o M22/2

    Widzę że Kolega ma m50 więc podpytam: czy praca na baterii rzeczywiście jest taka krótka? Nie miałem okazji dłużej tego sprzętu przetestować.
    Jak wygląda ostrzenie w porównaniu z tanią lustrzanką jeśli chodzi o prędkość? Bo z szybkości AF w dobrym świetle byłem w 1100d zadowolony, ale gorzej w pomieszczeniach + ostatnio pojawił się straszny front focus z obiektywem 50/1.8, który o dziwo znika w trybie LV...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 452

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Dziękuję za opinię, rzeczywiście myślałem o M22/2

    Widzę że Kolega ma m50 więc podpytam: czy praca na baterii rzeczywiście jest taka krótka? Nie miałem okazji dłużej tego sprzętu przetestować.
    Jak wygląda ostrzenie w porównaniu z tanią lustrzanką jeśli chodzi o prędkość? Bo z szybkości AF w dobrym świetle byłem w 1100d zadowolony, ale gorzej w pomieszczeniach + ostatnio pojawił się straszny front focus z obiektywem 50/1.8, który o dziwo znika w trybie LV...
    Aparat jest dość nadpopudliwy i bardzo chętnie się uaktywnia - wizjer wychwytuje każde przesłonięcie czujnika i już jest aktywny nie pozwalając na uśpienie . Jeżeli nad tym nie zapanujemy to trzeba się liczyć z wymianą baterii co 300-400 fotek. Zamienniki są tanie i dobre, można trochę dokupić.

    Nie ma żadnego porównania pracy AF do tanich (i starszych drogich) lustrzanek. AF jest sprawny i szybki nawet ze szkłami STM. Wykrywanie twarzy i Eye AF faktycznie działa. Pole objęte AF bardzo duże. Oczywiście nie ma problemów z ff/bf - jak w LV.
    Akurat C50/1.8II działa dość wolno i głośno. Obiektywy natywne M - super cicho i precyzyjnie.

    Połowę fotek robię systemem M, połowę R. Małe rozmiary M uzależniają .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Aparat jest dość nadpopudliwy i bardzo chętnie się uaktywnia
    Czy jest możliwość wyłączenia czujnika i przełączania trybu podglądu ręcznie?
    I jeszcze jedno: obiektyw kitowy do czegoś się nadaje, poza tym że oczywiście nie grzeszy jasnością?

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 452

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Czy jest możliwość wyłączenia czujnika i przełączania trybu podglądu ręcznie?
    I jeszcze jedno: obiektyw kitowy do czegoś się nadaje, poza tym że oczywiście nie grzeszy jasnością?
    Można sobie zaprogramować klawisz funkcyjny do przełączania ręcznego: wizjer albo ekran.
    Jeśli aparat dynda na szyi na pasku a wizjer jest aktywny to może się nie uśpić. Oczywiście można aparat wyłączyć.

    Nie kupiłem obiektywu kitowego ale w zestawie jest bardzo opłacalny.
    W grupie M50 na fb dużo osób foci tym kitem i są zadowoleni. Moim zdaniem jeśli ma się M11-22 i M22 to ten kit nie popracuje ale jak się nie ma UWA to 15mm może się przydać.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Kit ef-m 15-45 mm to taki wycieczkowiec i wbrew pozorom jest ok. Wiadomo wieczorem nim nie pofocisz, ale w dzień, na wycieczkach zmienna ogniskowa się przydaje. Zwłaszcza jak jedziesz w teren gdzie masz i trochę gór i trochę architektury.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta

    ... Pomożecie?

    Łukasz
    (Skąd ja znam to pytanie )

    - Pomożemy!

    Myślę, że to będzie dobry wybór, i Zero kompromisów: https://www.optyczne.pl/16168-news-Nikon_Z9.html

    Szczęśliwego dnia i dużo uśmiechu!
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 12-03-2021 o 09:29
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Dobry wieczór wszystkim,

    Jestem "nowym" użytkownikiem forum, ale podczytuję Was od bardzo dawna. Jest mi bardzo miło, choć trochę głupio w końcu tu pisać (jestem strasznym introwertykiem) Forum pomogło mi w wyborze pierwszego analogowego EOS-a, a następnie około 7-8 lat temu w decyzji o wyborze EOSa 1100d. Liczę na Waszą kreatywność i pomoc w wyborze nowej drogi, bo wypadłem trochę z gry i sami wiecie jak ciężko się amatorowi teraz we wszystkim połapać...

    Do rzeczy. Posiadam EOS 1100d + 50mm/1.8II + kit + jakieś stare szkiełka m42 i starego tamrona 28-105 z analoga.
    Aparat kupiłem, jak rodziła mi się córka, zrobiłem nim jakieś 60.000 zdjęć. Pstrykam rodzinnie, trochę w podróży widoczki + fotografia uliczna. Dodatkowo kilka kadrów tygodniowo na instagram (głównie książki - przydałaby się fajna współpraca ze smartfonem). Mój EOS nie daje już rady (słabiutki AF, ciut mała rozdzielczość, bardzo słaby ekran).

    Chciałem kupić EOSa 200d lub 250d ale w testach wypadają słabiutko. Pomyślałem o przejściu na EOSa m50 ale tam również opinie są subtelnie mówiąc "różne". Do kręcenia wideo generalnie mam iPhone'a więc nie jest to priorytetowa funkcja. Myślałem już nawet o systemie m4/3, bo szklarni do Canona wcale nie mam jakiejś rozbudowanej ale czuję że to krok w tył.

    Dysponuję budżetem około 4tys. na aparat + jakiś pierwszy obiektyw. Ewentualnie 5 tys. na aparat + jakaś fajna jasna stałka

    Szanowni Państwo,

    Pomożecie?

    Łukasz
    Eos m50 nie jest zły i moim zdaniem przebije Twój obecny znacząco, ale jeśli masz do dyspozycji 5000zł to kup m6mark2 tylko z ef-m 22mm. Trochę do portretów będziesz musiał dołożyć ale jeśli masz coś starszego z mociwaniem ef/efs to wystarczy ma początek adapter. M6mk2 jest bardziej zaawansowanym bezlusterkiwcem choć warto wiedzieć, że nie na wbudowanego wizjera.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    1. Jeśli pozostawać przy lustrzance, to "prawdziwej" tj z pryzmatem pentagonalnym, np w linii 70D, 80D, 90D wg portfela. Jeśli czemuś jestem na nie w tych czasach, to "udawane" lustrzanki z zespołem lusterek zamiast pryzmatu -> nie mają na dziś żadnego uzasadnienia, już lepiej bezlusterkwoiec.

    2. Nie każdy musi się zapisywać do religii pełnoklatkowej, choćby dźwigający sprzęt w góry.
    EF-S ma kilka "zazdroszanych" przez nikoniarzy naprawdę dobrych amatorskich obiektywów DX, jak 10-18, 55-250, które nie zarzynają portfela ani nie zastępują siłowni.
    Powiem, że na mój dobór kompletu z uznaniem spojrzał profesjonalny canonik (ma wersje 7D, szkła L-ki itd), postawiłem sobie target wagowy, i go zrealizowałem.

    3. rok temu stałem przez podobnym wyborem, czy odbudowywac się w nikonie, rozbudowywać w Sony E, czy zmiana systemu (analizowałem oba EOSy, EF-M, m43). Wybrałem EF-S, ale ja mam duszę i oczy do dobrego pryzmatu.

    4 Kupowanie lustrzanki dla LiveView dziś nie ma sensu. Jeśli chcesz używać lustrzankę głownie jak lustrzankę, OK.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    Eos m50 nie jest zły i moim zdaniem przebije Twój obecny znacząco, ale jeśli masz do dyspozycji 5000zł to kup m6mark2 tylko z ef-m 22mm. Trochę do portretów będziesz musiał dołożyć

    Jaki ekonomiczny portretowiec byś rekomendował na EF-M ?
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 12-03-2021 o 14:51
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •