Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

  1. #11
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta

    ... Pomożecie?

    Łukasz
    (Skąd ja znam to pytanie )

    - Pomożemy!

    Myślę, że to będzie dobry wybór, i Zero kompromisów: https://www.optyczne.pl/16168-news-Nikon_Z9.html

    Szczęśliwego dnia i dużo uśmiechu!
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 12-03-2021 o 09:29
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez Dominik_z_Polski Zobacz posta
    Cześć, a nie wolałbyś systemu EF? Za 3tyś zł to możesz już kupić Canon 5d mark iii. A to jest już pełna klatka
    Jeśli @ejnoej zamierza korzystać z dobrodziejstw Live view Focus w Canonie 250D (a zamierza , bo było o tym napisane https://www.canon-board.info/threads...=1#post1421146) to ja odradzałbym zakup Canona 5D III, który jest cały czas doskonałym aparatem ale LV w nim to działa dosłownie: "trzy godziny później" , można zasnąć zanim na LV w 5D III cokolwiek wyostrzy. Równie dobrze można powiedzieć, że LV w 5D II i 5D III po prostu nie istnieje i polecanie komuś 5D III w kwestii obracanego ekranu z używalnym LV nie jest dobrym pomysłem. Do wszystkich innych zastosowań poza używaniem LV to 5D III sprawdzi się idealnie (o ile ktoś nie miał wcześniej do czynienia z Eye AF).

    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-03-2021 o 10:45
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Dobry wieczór wszystkim,

    Jestem "nowym" użytkownikiem forum, ale podczytuję Was od bardzo dawna. Jest mi bardzo miło, choć trochę głupio w końcu tu pisać (jestem strasznym introwertykiem) Forum pomogło mi w wyborze pierwszego analogowego EOS-a, a następnie około 7-8 lat temu w decyzji o wyborze EOSa 1100d. Liczę na Waszą kreatywność i pomoc w wyborze nowej drogi, bo wypadłem trochę z gry i sami wiecie jak ciężko się amatorowi teraz we wszystkim połapać...

    Do rzeczy. Posiadam EOS 1100d + 50mm/1.8II + kit + jakieś stare szkiełka m42 i starego tamrona 28-105 z analoga.
    Aparat kupiłem, jak rodziła mi się córka, zrobiłem nim jakieś 60.000 zdjęć. Pstrykam rodzinnie, trochę w podróży widoczki + fotografia uliczna. Dodatkowo kilka kadrów tygodniowo na instagram (głównie książki - przydałaby się fajna współpraca ze smartfonem). Mój EOS nie daje już rady (słabiutki AF, ciut mała rozdzielczość, bardzo słaby ekran).

    Chciałem kupić EOSa 200d lub 250d ale w testach wypadają słabiutko. Pomyślałem o przejściu na EOSa m50 ale tam również opinie są subtelnie mówiąc "różne". Do kręcenia wideo generalnie mam iPhone'a więc nie jest to priorytetowa funkcja. Myślałem już nawet o systemie m4/3, bo szklarni do Canona wcale nie mam jakiejś rozbudowanej ale czuję że to krok w tył.

    Dysponuję budżetem około 4tys. na aparat + jakiś pierwszy obiektyw. Ewentualnie 5 tys. na aparat + jakaś fajna jasna stałka

    Szanowni Państwo,

    Pomożecie?

    Łukasz
    Eos m50 nie jest zły i moim zdaniem przebije Twój obecny znacząco, ale jeśli masz do dyspozycji 5000zł to kup m6mark2 tylko z ef-m 22mm. Trochę do portretów będziesz musiał dołożyć ale jeśli masz coś starszego z mociwaniem ef/efs to wystarczy ma początek adapter. M6mk2 jest bardziej zaawansowanym bezlusterkiwcem choć warto wiedzieć, że nie na wbudowanego wizjera.

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    1. Jeśli pozostawać przy lustrzance, to "prawdziwej" tj z pryzmatem pentagonalnym, np w linii 70D, 80D, 90D wg portfela. Jeśli czemuś jestem na nie w tych czasach, to "udawane" lustrzanki z zespołem lusterek zamiast pryzmatu -> nie mają na dziś żadnego uzasadnienia, już lepiej bezlusterkwoiec.

    2. Nie każdy musi się zapisywać do religii pełnoklatkowej, choćby dźwigający sprzęt w góry.
    EF-S ma kilka "zazdroszanych" przez nikoniarzy naprawdę dobrych amatorskich obiektywów DX, jak 10-18, 55-250, które nie zarzynają portfela ani nie zastępują siłowni.
    Powiem, że na mój dobór kompletu z uznaniem spojrzał profesjonalny canonik (ma wersje 7D, szkła L-ki itd), postawiłem sobie target wagowy, i go zrealizowałem.

    3. rok temu stałem przez podobnym wyborem, czy odbudowywac się w nikonie, rozbudowywać w Sony E, czy zmiana systemu (analizowałem oba EOSy, EF-M, m43). Wybrałem EF-S, ale ja mam duszę i oczy do dobrego pryzmatu.

    4 Kupowanie lustrzanki dla LiveView dziś nie ma sensu. Jeśli chcesz używać lustrzankę głownie jak lustrzankę, OK.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    Eos m50 nie jest zły i moim zdaniem przebije Twój obecny znacząco, ale jeśli masz do dyspozycji 5000zł to kup m6mark2 tylko z ef-m 22mm. Trochę do portretów będziesz musiał dołożyć

    Jaki ekonomiczny portretowiec byś rekomendował na EF-M ?
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 12-03-2021 o 14:51
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    1.

    --- Kolejny post ---




    Jaki ekonomiczny portretowiec byś rekomendował na EF-M ?
    Najlepszy według mnie to Sigma 56 mm f/1.4, ale koszt +/- 1700zł. Najtańszy to chyba Yongnuo 50mm f/1.8 i wiele osób nim foci. Są jeszcze podobne od meike i 7artrisans. Wydaje się jednak że stosunkowo tanio a dobrze wychodzi canon ef 50mm plus adapter.
    Ostatnio edytowane przez eos m10 ; 12-03-2021 o 21:38

  6. #16

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Oczywiście, że myślałem o pełnej klatce, ale uważam że nie wykorzystam jej potencjału, a taki 5d/6d to kawał maszyny w porówananiu z 200d/250d.
    Na pewno będę używał LV, a w 1100d już irytuje mnie mała prędkość jego działania, poza tym ekran jest beznadziejny i często dopiero na komputerze jestem w stanie stwierdzić, czy aparat wyostrzył poprawnie. Będę jednak również korzystał z wizjera optycznego i dlatego rozważam też np. 77d lub 80d, choć ten ostatni to już chyba kres mojego budżetu.

    W 250d intryguje mnie świetny tryb LV z dual pixel, bezproblemowe przesyłanie plików bezprzewodowo i kompaktowe wymiary. Nie miałem jednak okazji używać ani 200d ani 250d i nie wiem co sądzić o tym starym 9-polowym AF, czy będzie on dokładnie taki sam jak w 1100d/1200d czy coś poprawili? Szwagierka ma EOSa 100d i mam wrażenie że AF działa dużo szybciej niż u mnie, choć też ma 9 pól - ostrzy szybko nawet z 50mm/1.8 II, który u mnie lubi się pobujać tam i z powrotem. W ogóle opłaca się kupować coś z serii XXd jako aparat "na ulicę", na podróż i do domu?

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Lublin
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Jesli przełkniesz brak odchylanego ekranu to pomyśl nad 6D.
    Mam na zbyciu, jak bedziesz zainteresowany to pisz na PW

  8. #18

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    6d mnie już w momencie premiery interesował ale odpuściłem sobie pełną klatkę, chcę coś lżejszego. W tej chwili dokupiłem ef-s 24/2.8. Planuję jeszcze dokupić ef-s 10-18 albo coś podobnego, mam 50-kę EF, co prawda jeszcze w wersji plastik-fantastik ale daje rade.

    Jedyne czego zazdroszcze użytkownikom pełnej klatki to fajniejsza plastyka i kultura na wysokich czułościach. Moja puszka przy odpowiednich warunkach potrafi zaszumieć zdjęcia już przy ISO 400

    --- Kolejny post ---

    Jeśli chodzi o brak pryzmatu w lustrzance to ja to widzę tak: w dobrym świetle wizjer w moim staruszku daje radę, bo nie ostrzę manualnie. Jak światło spada, albo pracuję ze statywem to odpalam LV. Jak robię macro to idą pierścienie, statyw i LV, to samo jak podpinam heliosa. Jednak połowa zdjęć jakie robię to podpięta 50-ka, a teraz też 24-ka i kadrowanie przez wizjer.

    I dlatego tu pytanie czy warto poświęcić genialny LV z 250d żeby mieć np 45 pól krzyżowych. Takiego AF po prostu nie miałem okazji używać

  9. #19
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    70D/80D/90D Miałem 70D, naprawdę świetny aparat z DPAF. Poleciłbym też 77D gdyby nie bateria, która jest żartem ze strony producenta.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  10. #20

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Witam wszystkich po przerwie! Sporo osób śledziło wątek więc czuję się zobowiązany, żeby poinformować: Stało się, kupiłem nowy sprzęt! Dzięki wszystkim za pomoc!

    Wbrew temu co ostatnio pisałem, nie jest to jednak DSLR a polecany przez wiele osób EOS M50 + kit 15-45. Była w planach 80-ka lub 850-ka, ale pierwsze ciężko już dostać w stanie idealnym, a drugie ma jednak fatalny wizjer optyczny, niewiele się różniący od mojej starej 1100-ki. Obecnie M50-kę można wyrwać tanio, bo wchodzi druga generacja. Wiem, mówiłem że nie chcę, ale im bardziej wczytywałem się w dane lustrzanek tym bardziej do mnie zaczęło docierać, że wkrótce ten gatunek wyginie i trzeba się przełamać.

    Podzielę się więc wrażeniami z przesiadki, bo aparat mam już od kilku dni, a możliwe że ktoś będzie w przyszłości szukał czegoś podobnego jak ja.
    Po pierwsze aparat jest wygodniejszy niż się wydawało, grip jest lepszy (moim zdaniem oczywiście) niż w podobnej wielkości Olkach, czy Fuji. Do obrotowego pierścienia zamiast kółka nastaw z lustrzanek można się przyzwyczaić w kilkadziesiąt minut, ale EVF zamiast wizjera optycznego to jednak zmiana, do której na razie nie przywykłem.

    Kupiłem na takim dużym portalu, który niedawno wszedł do Polski (A****N) adapter MEIKE do szkieł EF/EF-S za lekko ponad 100zł – EF-S 24/2.8 działa bosko, obrazek jest piękny. EF 50/1.8 bardzo hałasuje – trzeba wyłączyć ciągły AF, ale obrazek jest ostry jak brzytwa. Autofocus działa w obu tych szkłach szybciej niż w 1100d/1200d. Kitowy 15-45 jest lepszy niż myślałem, uważam że warto kupić aparat w zestawie z tym kitem, zwłaszcza szeroki kąt wygląda lepiej niż analogiczne 18-55 do lustrzanek, autofocus jest szybki i niesłyszalny. Co do samego adaptera, to uważam że jakość jest OK, nie stwierdziłem żadnych dziwnych odblasków, brak luzów. W tym kontekście ponad 500zł za adapter Canona to rozbój.

    To teraz żeby nie było tak słodko: bateria jest przykrym żartem.
    Serio jest to nieśmieszny żart.

    Także… idzie do mnie w tej chwili zapas dodatkowych akumulatorów (około 35-40zł/szt), oraz ładowarka na USB (25zł!), którą zamierzam w podróży podpinać pod gniazdko zapalniczki w aucie lub powerbank w plecaku.

    Nie rozumiem też w jaki niby sposób w trybie pojedynczego punktu AF wybrać ten punkt w czasie korzystania z wizjera? Może mnie ktoś oświecić? Da się to bez problemu zrobić na ekranie, ale korzystając z wizjera jest to dziwnie utrudnione. Może już ktoś to rozkminił? Wiem że M50mk2 ma mieć wybór punktu AF palcem na ekranie nawet podczas korzystania z EVF i wydaje się to logiczne i proste.

    A teraz najlepsze: Aparat z kitem kosztował lekko ponad 2k, w dodatku na nieoprocentowane raty, więc mam nagle sporo luźnej kasy na nowe szkła!

    Może forumowi wyjadacze coś polecą? Myślałem o EF50/1.8 ale z silnikiem STM lub o Sigmie 56/1.4 pod EF-M. Zasadniczo mam starą wersję EF50/1.8 więc nie wiem czy taka zmiana ma sens? Sigma jest z kolei ponad 3x droższa od Canona, ale słyszałem o niej praktycznie same dobre słowa.

    Przydałoby mi się również jakieś tele, a w tym temacie jestem zielony jak sałata… czy ten 55-200 jest faktycznie niezły czy lepiej uderzyć w jakąś stałkę EF, może coś z trybem macro?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •