Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Jaki masywny statyw?

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Jaki masywny statyw?

    problem z cyklu - stabilny, lekki i tani - czemu chce pam kupić trzy statywy?

    czy jest jakieś mocowanie statywowe do RF 100-400? (może jakiś niezależny smallrig? albo coś? ostatnio zaczął produkować jakiś erzac lbracketa z ringiem może to pasuje) to poprawiłoby wyważenie, inaczej będzie problem z każdą głowicą w normalnej cenie i ciężarze
    kulowa głowica jak ma nie opadać po zablokowaniu to musi mieć dużą kulę używałem np induro BHD2 kula wielka właściwie nic nie opada, używam leofoto LH-40 bo była w komplecie nawet niezła leofoto ma jeszcze wersję LH-55 i ta ma dużą kulę (dużą w moim rozumieniu) - firma kopiuje RRSa w sumie z dobrym skutkiem, albo zdecydować się na coś bez kuli ale tanio nie będzie
    i z zasady nie kupuję kompletu głowica nogi (ale zawsze mogą być jakieś powody do złamania zasad np. ciekawość - "może tym razem będzie inaczej" lub cena)
    nogi - ja jestem fanem rozwiązań carbonowych, warto się zastanowić nad rozwiązaniem bez kolumny centralnej, aktualnie używam leofoto ranger 324C - i używam go bez kolumny, cztery segmenty to pewien kompromis zapewniający mniejsza długość po złożeniu - te nogi to kopia RRSa ale nieźle wykonana w sumie dobrze że firma nie kombinuje za dużo dodatkowo zapewnia sporą liczbę produktów typu śrubka, ramię, mocowanie, pasek czy głowica niestety firma nie jest budżetowa ale jest tańsza od oryginału
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 07-11-2023 o 11:16
    EOS 3, 5D, R5

  2. #22
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Jaki masywny statyw?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dobrze by było byś zrobił test.
    1.
    Tekst (np. gazeta) w dużej odległosci od statywu i dla typowych dla Ciebie czasów naswietlań po 10 zdjęć z włączona i wyłączoną stabilizacją i ocenił na ekranie przy 100% ile zdjęć w każdej grupie ostrych.
    2.
    Te nieostre do "jakiegoś" dobrego programu i próba wyostrzania

    Będziesz wtedy wiedział co masz i co ewentualnie musisz szukać

    jp
    Chodzi o zwykłe polecenie statywu a nie doktorat na temat ostrości zdjęć...
    Chcesz wywołać kolejny wątek tasiemiec fotografując gazety z daleka - proszę bardzo, ale może nie tutaj, tylko załóż jakiś swój testowy wątek

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 143

    Domyślnie Odp: Jaki masywny statyw?

    ja mam na sprzedaż karbonowy Benro Mach 3, jest świetny, ale sam bez głowicy, tylko że na 2-3 w roku trochę overkill
    poczekaj może na BF, na pewno coś się znajdzie dobrego w przecenie
    a głowicę jeśli kulowa to weź minimum 35mm
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Jaki masywny statyw?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Chodzi o zwykłe polecenie statywu a nie doktorat na temat ostrości zdjęć...
    Chcesz wywołać kolejny wątek tasiemiec fotografując gazety z daleka - proszę bardzo, ale może nie tutaj, tylko załóż jakiś swój testowy wątek
    Chyba masz jakąś traumę.

    Na tekscie widać najlepiej rozmycia/nieostrość
    Ale oczywiście zamiast tekstu może być również stojący na lotnisku samolot, nie ma sprawy, bylebyś dobrze mógł oceniać ostrość/rozmycie.

    Jeśli uważasz że nie jest potrzebne sprawdzanie, wystarczy opierać się na "co ktoś/gdzieś" napisał i na tej podstawie podejmować decyzje to oczywiscie masz takie prawo

    jp

    PS
    Z proponowanego testu może wyniknąc wiele ciekawych informacji, np.
    - że stabilizacja w tym obiektywie przy zdjęciach na statywie bardzo pomaga i nie jest potrzebny inny statyw albo ze musi być koniecznie wyłączona
    - że AF w tym obiektywie, z "zabetonowanego" statywu daje tylko np. 70% ostrych zdjęć
    - że program X z AI jest tak dobry że skutecznie usuwa rozmycia ze zdjęć tego typu i z tej klasy statywu
    - .....
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-11-2023 o 13:44
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #25
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Jaki masywny statyw?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Chyba masz jakąś traumę.

    Na tekscie widać najlepiej rozmycia/nieostrość
    Ale oczywiście zamiast tekstu może być również stojący na lotnisku samolot, nie ma sprawy, bylebyś dobrze mógł oceniać ostrość/rozmycie.

    Jeśli uważasz że nie jest potrzebne sprawdzanie, wystarczy opierać się na "co ktoś/gdzieś" napisał i na tej podstawie podejmować decyzje to oczywiscie masz takie prawo

    jp

    PS
    Z proponowanego testu może wyniknąc wiele ciekawych informacji, np.
    - że stabilizacja w tym obiektywie przy zdjęciach na statywie bardzo pomaga i nie jest potrzebny inny statyw albo ze musi być koniecznie wyłączona
    - że AF w tym obiektywie, z "zabetonowanego" statywu daje tylko np. 70% ostrych zdjęć
    - że program X z AI jest tak dobry że skutecznie usuwa rozmycia ze zdjęć tego typu i z tej klasy statywu
    - .....
    Ale po co sugerujesz komuś bezużyteczne próby?
    Przecież oczywiste jest, że generalnie przy używaniu statywu warto wyłączyć stabilizację (niektóre szkła mają funkcje wykrywania statywu i powinny same wyłączyć stabilizowanie).
    Poza tym na ostrość zdjęć i tych z długimi czasami mam znaczenie wiele rzeczy, chociażby rzeczony wcześniej wiatr, mikrodragania lustra (w przypadku lustrzanek), przejrzystość powietrza (termika) itd., itp.... no i oczywiście sama jakość statywu.

    Nie mam traumy, tylko nie mogę patrzeć na absurdalne rady i jeszcze nie na temat

    Dodam, że rzadko używam statywu, ale mam takowy budżetowy (nie da się już chyba kupić) Fotopro C50i z głowicą FPH-52Q i generalnie daje radę. Zazwyczaj leży w bagażniku auta.

    Natomiast a wyprawy gdzie ciężar i rozmiar mają znaczenie kupiłem Manfrotto, o którym pisałem tutaj https://www.canon-board.info/threads...=1#post1453296 (mam też do niego uchwyt na smartfon). Ten maluch spokojnie "dźwiga" R + RF 24-105/4 L.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Jaki masywny statyw?

    Statyw kupuje/wybiera się poto by mieć nierozmyte zdjęcia

    Technologia stabilizacji (aparat/obiektyw) jest teraz bardzo skuteczna i dalej się rozwija
    No i dochodzi rozwój AI np. w Topaz Photo AI, jestem pod wrażeniem efektów funkcji wyostrzania

    Mam dosyć stary system (A7R3, obiektywy, gitzo) w którym przy foto na statywie :
    - przy stabilnym podłożu, bez drgań, bez wiatru mam ostość zdjęć taką samą przy zał i przy wył stabilizacji
    - przy drganiu podłoża (droga, pomost,..) i przy wietrze "widocznie" lepsze są wyniki przy zał stabilizacji.
    Mam więc włączoną "na stale"

    Myślę że sens stosowania ciężkich/stabilny statywów w terenie zwolna zanika.

    Przy wyborze statywu warto ocenić jaką klasę stabilizacji ma posiadany sprzęt i z tego wyniknie jakiej klasy statyw będzie ewentualnie potrzebny czy też/tylko oprogramowanie postprocesu

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-11-2023 o 18:51
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Jaki masywny statyw?

    Myśle, że nikt nie ma traumy, a Pan jest mistrzem dyskusji pobocznej byle dołożyć swoje trzy grosze, nieważne, że nie w temacie.

    zagadnienie jest proste to prośba o polecenie masywnego statywu, to nie prośba o wywody na temat tego jak sprawdzić czy mam dobry statyw albo co może być substytutem statywu.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Jaki masywny statyw?

    @Dominik_z_Polski Polecam Ci Manfrotto Element Traveller. Tylko za 350 zł będzie ciężko. Może jakaś używka lub wysupłaj jeszcze z 2 stówy. Znana marka, solidne wykonanie, lekki i krótki po złożeniu.

    https://youtu.be/sOMdetePdJo?si=V_mCGAS2-QThbPv7

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Jaki masywny statyw?

    https://www.wexphotovideo.com/manfro...thumb-carousel

    Albo leć na bogato, ten jest ok tylko ta złączka pomiędzy statywem a głowicą to pomyłka.

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    466

    Domyślnie Odp: Jaki masywny statyw?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Statyw kupuje/wybiera się poto by mieć nierozmyte zdjęcia

    Technologia stabilizacji (aparat/obiektyw) jest teraz bardzo skuteczna i dalej się rozwija
    No i dochodzi rozwój AI np. w Topaz Photo AI, jestem pod wrażeniem efektów funkcji wyostrzania

    Mam dosyć stary system (A7R3, obiektywy, gitzo) w którym przy foto na statywie :
    - przy stabilnym podłożu, bez drgań, bez wiatru mam ostość zdjęć taką samą przy zał i przy wył stabilizacji
    - przy drganiu podłoża (droga, pomost,..) i przy wietrze "widocznie" lepsze są wyniki przy zał stabilizacji.
    Mam więc włączoną "na stale"

    Myślę że sens stosowania ciężkich/stabilny statywów w terenie zwolna zanika.

    Przy wyborze statywu warto ocenić jaką klasę stabilizacji ma posiadany sprzęt i z tego wyniknie jakiej klasy statyw będzie ewentualnie potrzebny czy też/tylko oprogramowanie postprocesu

    jp
    Statyw kupuje się tylko po to aby fotograf! załapał się na zdjęciu.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •