Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Pamieć wewnętrzna aparatu

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Poznań
    Posty
    1

    Domyślnie Pamieć wewnętrzna aparatu

    Witam, mam od niedawna aparat EOS 77D i uczę się go obsługiwać. Czy jesli nie mam na ten moment karty pamieci to czy mogę zrobic zdjęcia które zapiszą sie w pamieci wewnętrznej aparatu (moze jest jakiś limit takich zdjęć) jesli tak to prosze o pokierowanie jak je zrobić i jak odtworzyć po ich zrobieniu. W instrukcji nie mogę się niczego doszukać w tym temacie niestety.

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Pamieć wewnętrzna aparatu

    Ale jaki problem kupić kartę, to groszowa sprawa. Nie ma możliwości zapisywania zdjęć bez karty.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Pamieć wewnętrzna aparatu

    Istnieje możliwość fotografowania aparatem EOS bez karty, (nie wiem jak jest w przypadku 77D)
    Po połączeniu aparatu z programem EOS Utility (kablem lub przez wifi) wybierasz opcje zapisu zdjęć na komputerze.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Pamieć wewnętrzna aparatu

    Ostatnio robiłem sesję, aparat był bez karty, zdjęcia zapisywały się nie w pamięci aparatu, tylko w komputerze.
    Aparat był połączony z komputerem przez wifi, komputer sterował aparatem, ustawiał parametry, wyzwalał migawkę.
    Obraz z aparatu był na bieżąco wyświetlany na telewizorze stojącym za aparatem, tak, żeby modelki widziały jakie będzie zdjęcie.
    Komputer i telewizor spięte HDMI.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Pamieć wewnętrzna aparatu

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Ostatnio robiłem sesję, aparat był bez karty, zdjęcia zapisywały się nie w pamięci aparatu, tylko w komputerze.
    Aparat był połączony z komputerem przez wifi, komputer sterował aparatem, ustawiał parametry, wyzwalał migawkę.
    Obraz z aparatu był na bieżąco wyświetlany na telewizorze stojącym za aparatem, tak, żeby modelki widziały jakie będzie zdjęcie.
    Komputer i telewizor spięte HDMI.
    A komputer, po wifi zapisywał Ci Rawy czy jpegi skompresowane do 2mb? bo rozumiem, że korzystałeś z Camera Connect ( wifi)
    btw dlaczego robiłeś sesję bez karty ?
    p.s wygodny jesteś. aparat na statywie a ty obok przed kompem robiłeś sesję sterując aparatem na statywie.
    Nie chcę być nie miły. Nie dowierzam i pytam z ciekawości.

    edit: ok możliwe że da się tak przez eos utilty. Nie sprawdzałem
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 02-02-2021 o 10:44

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Pamieć wewnętrzna aparatu

    Mam ustawiony zapis tylko w RAW. Tu nie chodziło o wygodę, fotografowałem panią fotograf, która sama siebie lepiej ustawia niż ja bym to zrobił.
    Jest zdjęcie dwóch osób zrobione w 1981 roku, i teraz po 40 latach trzeba było zrobić takie same, lub w miarę jak najbardziej podobne.
    Z tego powodu modelki widząc siebie na starej fotografii, próbowały powtórzyć układ. Na telewizorze na zmianę wyświetlałem raz stare, raz bieżący obraz, one się "korygowały". Musiałem być przy komputerze a nie przy aparacie. Najlepiej byłoby, gdyby obraz bieżący z aparatu można było wyświetlić w opcji 50% z tłem ze starego zdjęcia. Tak bez problemu da się zrobić w fotoszopie, ale w EOS Utility ja nie potrafię.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Pamieć wewnętrzna aparatu

    Dzięki nie miałem pojęcia, że da się Rawa bez zapisu na karcie da sie zgrać na kompa.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Pamieć wewnętrzna aparatu

    Tak jak pisałem nie wiem jak jest w 77D,
    natomiast w R6 fotografowanie bez karty - Instrukcja obsługi strona 241

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •