Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Fototechnik

  1. #1

    Domyślnie Fototechnik

    Dzień dobry, nie wiem czy to jest odpowiedni temat na forum, ale mam problem z decyzją. Jestem w 8 klasie i powoli zastanawiam się nad wybraniem szkoły średniej. Czy waszym zdaniem opłaca się iść na technika fotografii i multimediów w dzisiejszych czasach? Czy pomoże mi to udoskonalać umiejętności fotograficzne? Czy może lepiej odstawić fotografie jako hobby? Z góry dzięki za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Dominik_z_Polski ; 19-01-2021 o 20:19

  2. #2
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Fototechnik

    Kiedyś miałem kumpla, bardzo dobrego perkusistę. I też go wówczas podpytałem czy nie chciałby iść do jakiejś szkoły, na jakiś kurs żeby podszlifować i tak niezły warsztat. Powiedział mi że jak zacznie się uczyć pod czyjeś dyktando to wówczas hobby przestanie być hobby.
    Jeżeli to twoje hobby to szkoła może to zabić. Jeżeli wiążesz z tą dziedziną przyszłość to idź w tym kierunku. Z doświadczenia wiem że więcej "kruczków" nauczyłem się od kumpli pasjonatów niż nauczycieli. A w szkołach pozytywnie zakręconych świrów nie brakuje.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Fototechnik

    W szkole nauczą Cię rzemiosła, w tym takich rzeczy, które mogą Ci się przydać w pracy, a z którymi się uprawiając hobby nawet nie zetkniesz. To może być inspiracja do zajęcia się jakimś niszowym i wysokospecjalistycznym działem fotografii. Fotoamator najczęściej dąży do artyzmu, ale często nawet gdy go osiągnie, to ma katastrofalne braki w znajomości podstaw, więc pewne tematy są dla niego nie do ogarnięcia, bo nie wie jak się do nich zabrać, i nikt dookoła też nie wie.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •