Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: EOS 6D instrukcja - ściema&błąd??? dot. wartości korekty ekspozycji dla błysku.

  1. #11

    Domyślnie Odp: EOS 6D instrukcja - ściema&błąd??? dot. wartości korekty ekspozycji dla błysku.

    Na chwilę obecną skłonny jestem uważać, że kulawa jest instrukcja do EOS 6D na str. 23 tym bardziej, że w opisanej w niej procedurze wprowadzania korekty dla błysku (st. 170) mowa jest o tym, że korektę dla błysku można wprowadzić albo za pomocą przycisku szybkich nastaw (Q) albo poprzez wejście w menu. Tymczasem naciśnięcie zarówno przycisku Q jak i przycisku "menu" wygasza dane wyświetlane na górnym (małym) panelu ciekłokrystalicznym jak i w wizjerze - jak zatem można by zobaczyć wprowadzoną korektę błysku w wizjerze albo na ww. panelu, skoro dane w tym drabinka "gasną" na czas dokonywania nastawy tej korekty??? Po aktywowaniu wyświetlania danych w wizjerze np. poprzez wciśnięcie spustu migawki do połowy, w wizjerze i na panelu widnieje symbol korekty błysku ale tylko ten symbol. I to skądinąd jest logiczne bo gdybym niezależnie od tej korekty wprowadził kompensację (korektę) ekspozycji to jedna drabinka nie mogłaby się "rozdwoić" a zwłaszcza znacznik do niej przypisany, tak aby jednocześnie wskazywać dwa różne parametry. Sytuacja wyglądałaby inaczej - gdyby w 6D tak jak np. w 7D wyniesiono przycisk korekty błysku na obudowę - można by wtedy za jego pomocą wprowadzać takową patrząc w wizjer, bez potrzeby wchodzenia w menu czy używania Q dezaktywującego wyświetlanie danych w wizjerze. Jeśli ktoś z posiadaczy 6D ma inne doświadczenia w tym względzie i potrafi obrazowo przedstawić jak uzyskać efekt "podglądu" korekty błysku na drabince w wizjerze - będę niezmiernie wdzięczny. Niemniej raz jeszcze dziękuję Tobie za zabranie głosu i za uwagi.

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: EOS 6D instrukcja - ściema&błąd??? dot. wartości korekty ekspozycji dla błysku.

    Poprosiłem kolegę mającego 6D o sprawdzenie.

    Jest tak jak piszesz, korekcję błysku ustawia się po naciśnięciu Q
    ale nie widać jej ani w wizjerze, ani w wyświetlaczu LCD na górze.

    Wniosek, to dobrze, że nigdy nie przymierzałem się do kupna tego aparatu.

  3. #13

    Domyślnie Odp: EOS 6D instrukcja - ściema&błąd??? dot. wartości korekty ekspozycji dla błysku.

    Dzięki za sprawdzenie - czyli jednak za dużo im się wypunktowało w instrukcji obsługi w wykazie danych (info.) jako widocznych w wizjerze i na górnym panelu :-) Co do samego EOS 6D (mark I) - można zdefiniować przycisk "set" jako służący do aktywowania funkcji korekty dla błysku - ale tu też "drabinka" pojawia się na głównym ekranie wyświetlacza a nie w wizjerze, czy na górnym panelu. Natomiast w EOS 6D mark II - tak wyczytałem w jego instrukcji - zdefiniowanie "set" jako przycisku funkcyjnego do aktywowania korekty dla błysku powoduje, że po naciśnięciu owego "set" możesz obserwować wprowadzaną korektę błysku ... w wizjerze i na górnym panelu LCD. A żeby było "śmieszniej", to w instrukcji EOS 6D mark II na grafikach obrazujących zawartość danych wyświetlanych w wizjerze oraz na panelu górnym LCD nie znajdziesz wyszczególnienia wartości korekty dla błysku, choć tam właśnie - w tych dwóch miejscach - faktycznie przy posługiwaniu się zdefiniowanym odpowiednio "set" możesz ją zobaczyć. Zadałem sobie trud porównania odpowiednich fragmentów obydwu instrukcji obsługi - tej dla 6D mark I i tej dla 6D mark II :-) Raz jeszcze dziękuję za uwagę i rzeczone sprawdzenie funkcji u Kolegi. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam Krzysztof.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •