Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Długość wężyka

  1. #1
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Długość wężyka

    Witam wszystkich
    Mam parę pomysłów na zdjęcia ale aparat musi stać sam cichutko. Chodzi o różne zwierzaki.
    Muszę skombinować sobie wężyk, przedłużyć to co mam i teraz chodzi o to jaką maksymalną długość może taki wężyk mieć?
    Nie chcę się bawić w radiowe wyzwalanie.
    Dziękuję
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Nie wiem, co Cię powstrzymuje przed radiowym wyzwalaczem, ale w kwestii dopuszczalnej długości przewodu elektrycznego raczej nikt Ci nie udzieli wiążącej odpowiedzi, bo to trzeba zbadać eksperymentalnie. Z zasady im mniejszy jest opór właściwy przewodu, tym może być dłuższy, zrób więc sobie przedłużacz z klasycznego przewodu głośnikowego na metry, który ma całkiem solidne przekroje linek miedzianych. Opór jest odwrotnie proporcjonalny do przekroju poprzecznego, a wprost proporcjonalny do długości. Może uda Ci się w sklepie z częściami elektronicznymi ustalić, jakie opory właściwe (na metr) mają poszczególne przewody, i na tej podstawie wybrać najbardziej optymalny, bo tu istnieje też zależność od stopu, z którego jest wykonany przewód. Pamiętaj też o tym, że ten długi przewód będzie Ci zżerał baterie na straty przesyłania prądu, więc lepszy taki, który stawia jak najmniejszy opór.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Nie chcę się bawić w radiowe wyzwalanie.
    Opisałeś sytuację, dla której opracowano radiowe wyzwalacze. Może jednak Jakie body?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Nie wiem, co Cię powstrzymuje przed radiowym wyzwalaczem...
    Dobra konkretna odpowiedź, ale widzę że bez eksperymentu się nie obejdzie.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Opisałeś sytuację, dla której opracowano radiowe wyzwalacze. Może jednak Jakie body?
    Tak wiem, że są radiowe wynalazki. Tylko czy jest sens kupować radiowe coś do 5D2 (jeszcze zipie) kiedy można skombinować niemalże za darmo "kawał druta" i efekt będzie ten sam?
    Popróbuję i zobaczymy co się urodzi.
    Dziękuję za odpowiedzi
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Dobra konkretna odpowiedź, ale widzę że bez eksperymentu się nie obejdzie.
    Canon sprzedaje przedłużacz 10m do wyzwalaczy do 5D2. Czyli tyle możesz bez problemu sam stosować.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Dobra konkretna odpowiedź, ale widzę że bez eksperymentu się nie obejdzie.



    Tak wiem, że są radiowe wynalazki. Tylko czy jest sens kupować radiowe coś do 5D2 (jeszcze zipie) kiedy można skombinować niemalże za darmo "kawał druta" i efekt będzie ten sam?
    Popróbuję i zobaczymy co się urodzi.
    Dziękuję za odpowiedzi
    Wyzwalacze radiowe nie są same w sobie jakoś specjalnie dedykowane do konkretnych modeli; tutaj kwestią kompatybilności jest wtyczka kabelka łączącego odbiornik sygnału z gniazdem wężyka spustowego. Canon stosuje dwa typy: idiotyczny 3-pinowy i uniwersalny stereo Jack 2,5 mm. Takie kabelki można nabyć oddzielnie, albo mieć dwa w komplecie z wyzwalaczem radiowym. Ja mam wyzwalacz Viltroxa i chyba ten 3-pinowy kabel dokupiłem oddzielnie, natomiast sprzęt z kabelkiem uniwersalnym nada się do praktycznie każdego innego sprzętu.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    [QUOTE=atsf;1419371Canon stosuje dwa typy: idiotyczny 3-pinowy i [/QUOTE]
    to prawda projekt z gatunku jak by tu coś spie..... (tylko w tej wtyczce "coś" zamieniło sie we "wszystko") już samo wyciąganie tej wtyczki z gniazda rozwija intelekt i sprawność (ja zawsze się zastanawiam czy się coś w niej urwie tym razem czy jeszcze nie) - niestety wszystkie korpusy jakie posiadam mają taką wtyczkę nawet analogowy (ale niestety w cyfrowych korpusach nie udało się projektantowi ustawić tej wtyczki tak samo jak w analogowych - mniemam że był nowy i nigdy nie widział analogowego canona z taką wtyczką i musiał odkryć koło na nowo - choć muszę przyznać że w cyfrowych korpusach ustawienie jest bardziej odpowiednie)
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 19-01-2021 o 01:21

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Wyzwalacze radiowe nie są same w sobie jakoś specjalnie dedykowane do konkretnych modeli; tutaj kwestią kompatybilności jest wtyczka kabelka łączącego odbiornik sygnału z gniazdem wężyka spustowego. Canon stosuje dwa typy: idiotyczny 3-pinowy i uniwersalny stereo Jack 2,5 mm. Takie kabelki można nabyć oddzielnie, albo mieć dwa w komplecie z wyzwalaczem radiowym. Ja mam wyzwalacz Viltroxa i chyba ten 3-pinowy kabel dokupiłem oddzielnie, natomiast sprzęt z kabelkiem uniwersalnym nada się do praktycznie każdego innego sprzętu.
    Ta durna wtyczka 3-pinowa miała chyba utrudnić życie chińskim rolnikom produkującym alternatywne wężyki. I chyba utrudniała bo u mnie dopiero trzeci wężyk działał jako tako. Oczywiście zaparłem się, że oryginału nie kupię.
    Dla mnie ogromną zaletą stosowania zwykłego przewodowego wyzwalacza jest to, że po podłączeniu wtyczki działa od razu ( w R). Nic nie trzeba przestawiać w menu.
    Ciekawe czy radiowy podłączany w końcu do tego samego gniazda też tak działa?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ta durna wtyczka 3-pinowa miała chyba utrudnić życie chińskim rolnikom produkującym alternatywne wężyki. I chyba utrudniała bo u mnie dopiero trzeci wężyk działał jako tako. Oczywiście zaparłem się, że oryginału nie kupię.
    Dla mnie ogromną zaletą stosowania zwykłego przewodowego wyzwalacza jest to, że po podłączeniu wtyczki działa od razu ( w R). Nic nie trzeba przestawiać w menu.
    Ciekawe czy radiowy podłączany w końcu do tego samego gniazda też tak działa?
    Dokładnie tak samo działa radiowy- bez potrzeby gmerania w menu. Dodatkowo wyzwalacz radiowy (Viltrox) ma w nadajniku przełącznik na czas B i na samowyzwalacz, oraz, oczywiście, aktywuje AF po wciśnięciu przycisku do połowy. Ja się przekonałem z T 100-400 zapiętym do C 80D na statywie, że zwykły elektryczny wężyk potrafi to wszystko wprawić w drgania, więc wolę korzystać z radiowego.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 20-01-2021 o 00:42
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Dokładnie tak samo działa radiowy- bez potrzeby gmerania w menu. ...Ja się przekonałem z T 100-400 zapiętym do C 80D na statywie, że zwykły elektryczny wężyk potrafi to wszystko wprawić w drgania, więc wolę korzystać z radiowego.
    To jest argument w stosunku do smartfona czy BT, gdzie jednak trzeba grzebać w ustawieniach - choćby włączyć BT czy WiFi.
    Zdarzyło mi się, że schowałem do kieszeni wyzwalacz z wężykiem podłączonym do body i spróbowałem odejść kawałek Statyw runął ale jakoś zdążyłem osłabić upadek sprzętu. To też jest argument za bezprzewodowym.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •