Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Długość wężyka

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Kolega przerobił na grzechotkę Sigmę 100-300 f/4, jak mu spadła ze statywu, więc zabolało.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ta durna wtyczka 3-pinowa miała chyba utrudnić życie chińskim rolnikom produkującym alternatywne wężyki. I chyba utrudniała bo u mnie dopiero trzeci wężyk działał jako tako. Oczywiście zaparłem się, że oryginału nie kupię.
    ja mam akurat oryginał (i dodatkowo dwa plastikowe wytwory chińskich rolników i trzeci z uciętym kablem ) bo wydawało mi się w mojej naiwności że oryginał będzie jakoś wybitnie lepszy lepiej zbudowany, wtyczka będzie "działać" znaczy ma ruchomy metalowy element który chyba miał pełnić jakąś funkcję - mniemam że zatrzasku na kołnierzu tego gniazda z trzema drucikami - ale nic bardziej mylnego działanie jest zbliżone do pracy komplentnie plastikowego chińskiego zamiennika za 15zł a nawet bym powiedział że jeszcze dziwniejsze. chiński zamiennik zamarza w temp ok. -15 stC i przestaje działać - miedziane blaszki w środku się sklejają od zimna - czy oryginał zamarza? nie wiem - może kiedyś sie dowiem.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To jest argument w stosunku do smartfona czy BT, gdzie jednak trzeba grzebać w ustawieniach - choćby włączyć BT czy WiFi.
    Zdarzyło mi się, że schowałem do kieszeni wyzwalacz z wężykiem podłączonym do body i spróbowałem odejść kawałek Statyw runął ale jakoś zdążyłem osłabić upadek sprzętu. To też jest argument za bezprzewodowym.
    dla mnie wężyk jest idealny bo potrzebuję prostych funkcji - naciskam otwiera migawkę - blokuję - jak mi sie znudzi robienie zdjęcia odblokowuję i zamyka migawkę - i to wszystko af ma się nie ustawać (naciśnięty do połowy) bo jak robię zdjęcie to af jest już ustawiony i nie ma potrzeby żeby sie ustawiał ponownie wężyk canona lub chiński zmiennik to realizuje - wszystkie inne ustawienia wężyka są dla mnie zbędne, mam wyzwacze radiowe ale używalem ich w innym celu naciskam spust na jednym korpusie a na drugim korpusie spust naciska się sam wyzwolony radiowo w "tym samym" momencie.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 20-01-2021 o 19:27

  3. #13
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Canon sprzedaje przedłużacz 10m do wyzwalaczy do 5D2. Czyli tyle możesz bez problemu sam stosować.
    Pokombinowałem.
    Mam kabel ponad 10 metrów, podłączony "na słowo honoru" ale działa. Taki był plan. Ale widzę że spokojnie jeszcze ze3-4 metry można by dołożyć
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 306

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Wężyk - ten podstawowy - to zwykły włącznik, czasem z blokadą, żeby zrobić czas B. Element bierny. Wydaje mi się, że może być dowolnie długi (w rozsądnych granicach) jeśli tylko zadbasz o to, żeby opór nie był zbyt duży, czyli będziesz zwiększał nieco przekrój kabla wraz ze wzrostem długości. Na przykład dla 333 metrów dałbym jakieś 4 mm kwadratowe.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #15
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Wężyk - ten podstawowy - to zwykły włącznik, czasem z blokadą, żeby zrobić czas B. Element bierny. Wydaje mi się, że może być dowolnie długi (w rozsądnych granicach) jeśli tylko zadbasz o to, żeby opór nie był zbyt duży, czyli będziesz zwiększał nieco przekrój kabla wraz ze wzrostem długości. Na przykład dla 333 metrów dałbym jakieś 4 mm kwadratowe.
    Właśnie mam tylko taki na pstryczek i póki co wystarcza. Jak będę zmieniać puszkę (mam nadzieję niedługo) to pomyślę o radiowym pstryczku
    Ostatnio edytowane przez trothlik ; 02-02-2021 o 14:18
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 306

    Domyślnie Odp: Długość wężyka

    Wężyk nie radiowy ma swoje zalety, jeśli Ci wystarczy te 10 czy 20 metrów - nie musisz się ***** z bateriami.
    Jak się nie ocierasz o efekty kwantowe albo relatywistyczne to spoko.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •