Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Kobieta i kupno aparatu, czyli jedna wielka niewiadoma

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Kobieta i kupno aparatu, czyli jedna wielka niewiadoma

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    @gabbka - jak najbardziej M50 albo nowy M50 mkII
    ewentualnie rozważ też możliwość wzięcia np. na raty Canona RP z kitem.
    Do obu tych aparatów przez adapter pasują wszystkie szkła Canona z mocowaniem EF i EFS.

    @candar
    Czemu takie małe czcionki trzeba było jeszcze większe dać żeby podkreślić te głupoty ...
    Aby w przeciwieństwie do innych nie serwować pytającym podobnej "głupoty", co proponowanie onegdaj aparatów i szkieł z mocowaniem FD w chwili , gdy Canon wypuszczał już nowe puszki EOS z mocowaniem EF zostawiając tym samym osoby z puszkami i szkłami z mocowaniem FD z ręką w nocniku. Ale niektórzy to albo nie pamiętają tego, albo nie chcą pamiętać (wychodzi na to samo) serwując pytającym powtórkę z rozrywki, aby zaniedługo cieszyć się na CB nieszczęściem tych osób pozostawionych w zamkniętym na głucho mocowaniu, bez nowych szkieł i puszek.

    Tyle ...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-01-2021 o 15:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12

    Domyślnie Odp: Kobieta i kupno aparatu, czyli jedna wielka niewiadoma

    Z całym szacunkiem dla ciebie nie rób ludziom wody z mózgu

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Kobieta i kupno aparatu, czyli jedna wielka niewiadoma

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Z całym szacunkiem dla ciebie nie rób ludziom wody z mózgu
    Z całym szacunkiem przeczytaj to, co napisałem tutaj w pierwszym zdaniu https://www.canon-board.info/threads...=1#post1418925 o wstrzymaniu się z zakupem M do czasu wypuszczenia R7.

    BTW - https://www.canonrumors.com/it-looks...-m-lineup-cr2/

    ps.
    A dlaczego nikt nie poleca Pentaxa ? Pytanie retoryczne.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-01-2021 o 15:37
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #14

    Domyślnie Odp: Kobieta i kupno aparatu, czyli jedna wielka niewiadoma

    Przeczytałem i odnośnie śmierci bagnetu ef-m chodzą już legendy, a jak nawet to się stanie to nie oznacza że aparat przestanie robić zdjęcia i zniknie z rynku
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 05-01-2021 o 15:43

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Kobieta i kupno aparatu, czyli jedna wielka niewiadoma

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Przeczytałem i odnośnie śmierci bagnetu ef-m chodzą już legendy, a jak nawet to się stanie to nie oznacza że aparat przestanie robić zdjęcia i zniknie z rynku
    Dokładnie tak. Sam używam Nikona 1 J1, pomimo wycofania się Nikona z serii 1 i jej całkowitej śmierci. Ale też nikomu nikomu pytającemu nie polecam krążących w obrocie używanych aparatów Nikona serii 1 pomimo małych cen właśnie ze względu na uśmiercenie tej serii przez nikona.

    Uważam, że osoba pytająca powinna mieć świadomość, że być może za rok, dwa zostanie dożywotnio z posiadanym systemem, który przez producenta nie będzie już dalej rozwijany. Jakoś nie wierzę w utrzymanie serii EOS M równolegle z EOS R i DSLR FF i APS-C. Cztery linie puszek i szkieł oraz cztery mocowania (EOS M, EF, EF-S i RF) do utrzymania to spore wyzwanie.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-01-2021 o 16:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Kobieta i kupno aparatu, czyli jedna wielka niewiadoma

    @gabbka
    W końcu przyszedł czas na zakup własnego aparatu
    To zawsze jest dobry pomysł

    Dodam, ze myślałam bardziej o bezlusterkowcu
    Dobry wybór, od razu poczujesz, że Twoje zdjęcia są lepsze, niż te robione lustrzankami, gdy za podobne obiektywy do bezlustra zapłacisz więcej, niż za lustrzankowe
    Wiem, że aż tak mocne podkreślenie miało swój cel
    Wiem, że współczesne bezlusterkowce są dobre.
    Niestety pamiętam niektóre z argumentów przekonujących do wyrzucenia mechaniki z aparatów - "odpadnie to, co jest drogie i zawodne, więc aparaty będą mniejsze, lepsze i całość będzie tańsza od lustrzanek".

    Tata polecił mi zajrzenie na to właśnie forum, by zaczerpnąć rady od profesjonalnych i obeznanych w temacie Fotografów
    Niestety fora od kilku lat "wymierają", tu nie jest inaczej, udziela się garstka użytkowników, praktycznie zero nowych twarzy, i ciągle te same "wojenki" (w stylu "jaki jest najlepszy bezlusterkowiec i uzasadnij dlaczego to Sony", choć ostatnio częściej Nikon).
    Wielu użytkowników (doświadczonych fotografów) doradza sprzęt, który spełnia ich wymagania, albo tylko mieści się w budżecie. To nie zawsze jest optymalny wybór.

    Tematyka, którą się interesuję: przeróżna, od portretów ludzi, po zdjęcia w plenerze, krajobrazy i fotki zwierząt. Jednak zależy mi bardziej na lepszym ujmowaniu ludzi, ale to może będzie oddzielny temat na obiektywy.
    Budżet: póki co wynosi +/- 2000zł, myślałam raczej o kupnie aparatu używanego...

    Nie można oddzielać samego aparatu od obiektywów, mając do wydania tylko 2000 na całość.
    Już uzasadniam: decydując się na znanego Ci 700d, mając mniej więcej 2000, można kupić body z podstawowym "kitem" 18-55 STM (używane jakieś 900), do tego nówkę 50/1.8 STM (przyda się do portretów, nówka ok. 500), i może wystarczy na używany Canon EF-S 10-18, przydatny do krajobrazów (ok. 600-700) albo na tele-zoom 55-250 (zależnie od wersji, używane od 300 do 700). Sumując, za 2000 masz starą technologię, potencjalne problemy z celnością AF (hasła "frontfocus"/"backfocus" mogą się śnić po nocach), ale masz kompletny, uniwersalny zestaw obiektywów.
    Decydując się na bezlusterkowca, z Canona chyba jest tylko m50 w podobnej cenie - ale za 1500-2000 dostaniesz aparat z podstawowym obiektywem (kit), na pozostałe spokojnie musisz dać drugie tyle lub więcej.
    Z kolei myśląc "bardziej ambitnie" to pełnoklatkowy 6d da się znaleźć już poniżej 2000 (niewiele poniżej, jeśli ma być w sensownym stanie, a nie z wielkim przebiegiem zrobionym na ślubach), jednak wtedy ten "+" do ceny wystarczy na 50/1.8 (choć swoją drogą to całkiem fajna ogniskowa do pełnej klatki na początek).

  7. #17
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Kobieta i kupno aparatu, czyli jedna wielka niewiadoma

    Cytat Zamieszczone przez gabbka Zobacz posta
    myślałam bardziej o bezlusterkowcu.
    Tematyka, którą się interesuję: przeróżna, od portretów ludzi,
    Budżet: póki co wynosi +/- 2000zł, myślałam raczej o kupnie aparatu używanego...
    Trzeba jednak mysleć też o szkłach, bo wbrew pozorom to nie wszystko jedno w jaki system optyki się wejdzie. Body to rzecz wtórna.
    Wybierając aparat musisz wybrac najpierw wielkość matrycy. Jeśli lubisz płytkie głębie ostrości to "jesteś skazana" na tzw. pełną klatkę, czyli FF. Prędzej czy później.
    No i tu kicha, bo za 2 tys to nie kupisz używanego FF, nawet lustrzanki. A jesli kupisz to taki w stanie agonalnym 12-letni z ogromnym przebiegiem. Na FF tani obiektyw portretowy to 85/1.8, ale ... cos mi się wydaje, że będziesz musiała jeszcze dozbierać trochę kasy.
    Używane bezlustro FF - najtańsze są pierwsze Sony A7, ale one nie mają dobrego AF, warto kupować dopiero A7 mkII.
    Używany Canon RP albo Nikon Z6 - poza zasięgiem finansowym, a szkoda bo to byłby najlepszy wybór na początek.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-01-2021 o 03:48
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •