Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ploter do wydruku na płótnie

  1. #1

    Domyślnie Ploter do wydruku na płótnie

    Cześć!
    Od jakiegoś czasu prowadzę swoją pracownię i chciałbym poszerzyć ofertę o możliwość wydruków wielkoformatowych na papierze i płótnie, czy ktoś na forum ma doświadczenie z takimi maszynami ? Interesuje mnie druk wielkoformatowy (min. A0), cena w okolicach 15 tys. (może być więcej pod warunkiem niskich kosztów eksploatacji).
    Na ten moment myślę o EPSONie SC-P8000 STD lub CANONie imagePROGRAF PRO-4100S (tutaj cena jest już trochę ponad budżet...).
    Czy w tych pieniądzach da się kupić coś lepszego i/lub tańszego w eksploatacji? Może macie swoje doświadczenia z tymi urządzeniami ?

  2. #2
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Ploter do wydruku na płótnie

    Cytat Zamieszczone przez ilovepierogi Zobacz posta
    Cześć!
    Od jakiegoś czasu prowadzę swoją pracownię i chciałbym poszerzyć ofertę o możliwość wydruków wielkoformatowych na papierze i płótnie, czy ktoś na forum ma doświadczenie z takimi maszynami ? Interesuje mnie druk wielkoformatowy (min. A0), cena w okolicach 15 tys. (może być więcej pod warunkiem niskich kosztów eksploatacji).
    Na ten moment myślę o EPSONie SC-P8000 STD lub CANONie imagePROGRAF PRO-4100S (tutaj cena jest już trochę ponad budżet...).
    Czy w tych pieniądzach da się kupić coś lepszego i/lub tańszego w eksploatacji? Może macie swoje doświadczenia z tymi urządzeniami ?
    Czołem!

    Prywatnie używam Canona iPF PRO-4000, baaaardzo wielu moich kolegów i klientów używa iPF PRO-4100 oraz 4100S, m. in. do produkcji płócien. Mogę szczerze polecić Canona, mogę podać liczne przykłady zadowolonych użytkowników, obecnie są to maszyny całkowicie bezproblemowe, szybkie, wygodne w obsłudze i odczuwalnie tańsze i mniej upierdliwe w eksploatacji od Epsona. Różnica w cenie tych maszyn jest realnie do pominięcia - Epson ma startowe tusze 110ml, Canon 330ml, różnica jest tylko taka, że kupując Epsona będziesz musiał od szybko dokupywać tusze (ze startowych 110ml większość idzie na zalanie przewodów maszyny). W razie pytań wal śmiało, pisz, dzwoń lub wpadnij - jestem z Krakowa (Nadwiślańska)

  3. #3

    Domyślnie Odp: Ploter do wydruku na płótnie

    Hej!
    Nie dość, że z Krakowa to jeszcze mój sąsiad (Krakusa) sprzedawca mocno mnie zachęca do Epsona, ale im dłużej drążę temat tym bardziej mam wrażenie, że bardziej się opłaca kupić Canona. Jesteś w stanie mniej więcej oszacować koszty atramentu przy jednym wydruku np. 50 x 70 albo za m2? Z moich obliczeń wychodzi ok 10-12 zł (w zależności od wielkości tuszu) na m2, a przy Epsonie ponad 17 zł.

  4. #4
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Ploter do wydruku na płótnie

    Cytat Zamieszczone przez ilovepierogi Zobacz posta
    Hej!
    Nie dość, że z Krakowa to jeszcze mój sąsiad (Krakusa) sprzedawca mocno mnie zachęca do Epsona, ale im dłużej drążę temat tym bardziej mam wrażenie, że bardziej się opłaca kupić Canona. Jesteś w stanie mniej więcej oszacować koszty atramentu przy jednym wydruku np. 50 x 70 albo za m2? Z moich obliczeń wychodzi ok 10-12 zł (w zależności od wielkości tuszu) na m2, a przy Epsonie ponad 17 zł.
    Sorki że tak długo, nie przyszło mi powiadomienie o odpowiedzi... Pytasz o koszt netto czy brutto?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •