Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Drukarka G6040 powolne drukowanie

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Jasienica/Tarnowskie Gory
    Posty
    10

    Domyślnie Drukarka G6040 powolne drukowanie

    Hej!
    Kupiłem urządzenie g6040, które miało wymiatać, i co **** zbita.
    Strony z tekstem drukuje względnie ok, ale cokolwiek co zawiera coś graficznego, pdf, zdjęcia itd drukuje od 4-7minut...
    Ktoś spotkał się z takim problemem? Bo zaraz mnie coś trafi przy tym sprzęcie..

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Drukarka G6040 powolne drukowanie

    Biorąc pod uwagę, że to drukarka atramentowa i specyfikacja mówi o maksymalnie 13 stronach mono na minutę i maksymalnie 6 w kolorze to mając na uwadze zasadę działania drukarek atramentowych może nie być szybciej.

    Natomiast to co możesz zrobić po swojej stronie to podłącz drukarkę bezpośrednio do komputera kablem USB (wszelkie drukowania sieciowe jak drukarka ma niewiele pamięci ram spowalniają proces druku), sprawdź czy masz najnowsza sterowniki, zobacz czy masz wybrana odpowiednia jakość druku i format papieru (wybranie jakości druku super i formatu papieru foto może przestawiać drukarkę w wewnętrzny tryb druku foto i spowalniać proces)

    Pamiętaj również o tym, że wszelkie deklaracje producenta są deklaracjami prędkości do maksymalnie ileś tam.

    Ja bym ostrożnie szacował, ze jak producent podaje do 13 mono to ta drukarka wyciąga max 10, i w kolorze max 3, przy czym w kolorze tyle wyciągnie jeśli drukujesz kolorowy tekst, a nie złożoną grafikę czy zdjęcie.

    Zresztą jak na stronie Canona otworzysz opis techniczny tej drukarki to przy każdej podanej wartości z ty h powyższych jest odnośnik do jakiejś normy. Przy drukowaniu zdjęć (w trybie drukowania zdjęć) jest podany nawet dokładny papier jaki ma być i norma oraz to, że sterownik drukarki to przetwarza po stronie komputera i to się nie wlicza w deklarowany czas wydruku

    Z powyższego akapitu płynie jeszcze jeden wniosek jak drukujesz np. ze smartfona/ mocno słabego kompa to może być super wolno ale to nie podstawa do reklamacji.
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 02-01-2021 o 22:51

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Jasienica/Tarnowskie Gory
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Drukarka G6040 powolne drukowanie

    o dzięki za konkrety!
    Komp jest na wypasie więc spoko.
    Sprawdze jak po kablu to będzie szło

  4. #4
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Drukarka G6040 powolne drukowanie

    To chyba jeden z tych przypadków, których nie należy próbować zrozumieć.
    Ja miałem np. niedawno taką przygodę z atramentówką HP podłączoną przez WiFi, która po wymianie komputera na nowy z Win 10 zaczęła masakrystycznie wolno drukować - pomiędzy poszczególnymi przesunięciami głowicy robiła co najmniej sekundowe przerwy. Komputer mocniejszy, sterowniki aktualne, połączenie to samo - i wszystko jest w porządku, ale źle działa. W przypadku wydruku bezpośrednio z drukarki, śmigała natomiast bez problemu ze zwykłą szybkością, czyli problem był jak gdyby po stronie komputera (bo z poprzednim komputerem na tym samym łączu też drukowała normalnie). Aż po kilku miesiącach takiego dziadowania z dnia na dzień wszystko się nagle i samo naprawiło i zaczęła działać ze zwykłą szybkością - pojęcia nie wiem, co się stało, może jakaś aktualizacja Windowsów to zmieniła czy coś...
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •