Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Dylemat kupno nowego obiektywu

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Dylemat kupno nowego obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Gdyby dziś kupić 6D+24-70/4L IS za ok. 4k to z pozostałymi szkłami można próbować "dojechać" do tych czasów
    oczywiście że tak - dlatego proponowałem zakup jakiegoś bardziej realnego korpusu czyli 5DII - wniosek nasuwa się jeden - tu i teraz 5DII nie zmieścił się do koszyka - nie chcę prorokować ale za 12 lat R5 też się nie zmieści do koszyka bo będzie tylko gorzej - bardziej niszowo i drożej

    watek jest pełen braku konsekwencji - z góry skazana na porażkę próba zakupu przyszłościowego szkła do FF który będzie używany na dość starodawnym cropie - dla mnie jedynym fulfrejmowym uniwersalnym szkłem pod cropa jest C24-105/4 lub (24-70/4 jeśli ktoś idzie w nowe/lepsze bo kiedyś kupi coś co wykorzysta to szkło, ale zwykle nie idzie i nie wiadomo czy kiedyś kupi coś co wykorzysta to szkło) podparty C10-22 razem poniżej 3000zł jak dobrze kupi używki i bedzie miał odrobinie szczęścia - oba na filtry 77mm - to minimalizuje zakupy filtrowe jak kupi korpus ff to opycha 10-22 za tą sama cenę co kupił lub z minimalną stratą i dorzuca 3 stówki i kupuje 17-40 (też z filtrem 77 - dawniej producent to myślał teraz mam wrażenie że producenci robią te ogromne średnice tylko żeby namieszać) i nie ma dramatycznych wymian całej niepasującej do ff szklarni - gorzej jak potrzebuje jasną optykę - ale wtedy po prostu trzeba się zmierzyć z budżetem - albo zweryfikowac potrzeby - znaczy sprawdzić czy potzreby są rzeczywiste czy wyimaginowane.

    ogólnie to jak mawiają u mnie na wsi lepsze czasy już były
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 30-12-2020 o 18:53

  2. #22

    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Dylemat kupno nowego obiektywu

    Dzięki za pomoc kupiłem 5D Mark II (36K przebiegu) + 24-70 F4 IS

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •