Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Znacie może sklep w którym ....

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Oakhallow
    Wiesz, teoretycznie kawa to też towar, a na paragonie masz usługę cappucino

    Oakhallow
    Rozumiem że chcesz na fakturze mieć usługę "Fotografowanie Canonem 30D"?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Nie wiem gdzie ty kawe kupujesz jednak ja czy to w sklepie czy barze/kawiarni na paragonie widze towar a nie usluge .
    Jesli ktos to kwalifikuje jako usluge to cos bym podejrzewal o machlojki ze stawkami podatkowymi (usluga jest chyba nizej opodatkowana niz towar, tym bardziej towar luksusowy czy elektronika).
    Podatek jest taki sam. Myślę, że tu chodzi o amortyzację. Towar za taką kwotę musisz juz amortyzować, wpisać do ewidencji środków trwałych itd. - usługę nie, a przez to dużo łatwiej "podrzucić" fakturę zaprzyjaźnionemu "biznesmaaaanowi", a w zamian odzykać chociażby połowę vat-u.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Nie wiem gdzie ty kawe kupujesz jednak ja czy to w sklepie czy barze/kawiarni na paragonie widze towar a nie usluge .
    Co innego coffe heaven w drodze na tramwaj, a co innego dobra kawa w drogim lokalu. Podobnie jest z papierosami: niby cena jest wytłoczona na opakowaniu i teoretycznie nie możesz kupić drożej, ale w dobrej knajpie kupisz właśnie usługę "marka fajek" za 20zł. A cała usługa polega na zdjęciu folijki podczas podawania paczki.

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Jesli ktos to kwalifikuje jako usluge to cos bym podejrzewal o machlojki ze stawkami podatkowymi (usluga jest chyba nizej opodatkowana niz towar, tym bardziej towar luksusowy czy elektronika).
    Zapewniam Cię, że to standardowa sprawa. Przykład: wszystkie kasyna gry w Polsce są pod stałą kontrolą UKS. A na oczach urzędników dzieją się rzeczy, jakie opisywałem wyżej. I wszystko jest w porządku.

    Aha, ktoś wyżej pisał o FOTO IT. Gdyby pytający miał kupować w tym sklepie, to niech się nie nabierze na tekst: "po fakturę przyjdzie pan za tydzień". W moim przypadku po tygodniu skończyło się to pytaniem: "a skąd ja wiem, że kupował Pan u nas" i karczemną awanturą.
    Jarek

  4. #14
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dilbercik
    polecam fotoit 4700 z fak VAT tylko trzeba sie potargowac....
    4700 to bez faktury, z fVAT to chcą 5100. U nich rzadko jest najtaniej, za to są już na rynku trochę i generalnie to sprawdzony 'TiP'.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Nie wiem gdzie ty kawe kupujesz jednak ja czy to w sklepie czy barze/kawiarni na paragonie widze towar a nie usluge .

    Jesli ktos to kwalifikuje jako usluge to cos bym podejrzewal o machlojki ze stawkami podatkowymi (usluga jest chyba nizej opodatkowana niz towar, tym bardziej towar luksusowy czy elektronika).

    Usługę można w koszty wrzucic, a sprzętu jeżeli nie prowadzisz w tym zakresie działalności chyba nie.

  6. #16
    Bywalec Awatar Dilbercik
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM
    4700 to bez faktury, z fVAT to chcą 5100. U nich rzadko jest najtaniej, za to są już na rynku trochę i generalnie to sprawdzony 'TiP'.

    za tyle kupilem 2 tyg temu... fakt targowalem sie ale kupilem...
    Canon 55D, kilka tamronow, kilka canonow, troche stalek, troche zoomow, dwie zarowki i 0 umiejetnosci fotograficznych (RP,R7,R8/Sigma RF 18-50, EF A 28,35,135/Canon RF 16,35,50,85,100L Macro, 70-200F4L, 100-500L)

  7. #17
    Początki nałogu Awatar Oakhallow
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Jesli ktos to kwalifikuje jako usluge to cos bym podejrzewal o machlojki ze stawkami podatkowymi (usluga jest chyba nizej opodatkowana niz towar, tym bardziej towar luksusowy czy elektronika).
    I dokładnie trafiłeś w sedno sprawy!!
    Jak kupujesz kawe w kawiarni, np. coffeheaven, i nie jest to espresso, to przyjrzyj się dokładnie paragonowi.
    Można by więc np. "udostępnić" komuś aparat a nie sprzedać (teoretyzuję )

    Oakhallow
    Skrytobójstwo bracie, to nie jest profesja, to nie jest zawód. To pasja, pochłaniający wir, gdzie nie możesz oddychać, walczysz z paraliżującym strachem, i uderzającą do głowy euforią, kiedy w środku wypełnionej po brzegi oberży wbijasz komuś w plecy nóż... Tak bracie, kocham ciepłą krew spływającą po ostrzu sztyletu. To o nas mówią, że jesteśmy dziećmi cienia...

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    49

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item107023402_...ce_krakow.html

    A co powiecie o tej firmie? Do krakowa mogę się przejechać bo mam niecałe 200 km

    Wczoraj zadzwoniłem w parę miejsc i rzeczywiście z fakturą dam sobie spokój. Tylko ciekawi mnie sprawa ewentualnych reklamacji. Mam nadzieję że dostanę przynajmniej jakieś pokwitowanie.

    Nie chcę wydać forsy i się denerwować

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    49

    Domyślnie

    nikt tam nic nie kupował?

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Krzeszowice
    Posty
    21

    Domyślnie

    Mogę polecić fotorex kupowałem u niego prawie cały sprzęt.
    Jarecki

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •