Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Canon R plus Sigma 60-600

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez guru Zobacz posta
    No nie jest źle z noszeniem tego monstrum, daje radę. Ze spostrzeżeń w terenie, to całkiem nieźle radzi sobie AF na zwierzętach (na razie na moim psie i na drobnych ptakach) przy ustawieniach z wyszukiwaniem twarzy, choć i tu gubi obiekt poruszający się gdy znajdzie się on w którymś z narożników. Ale w porównaniu do mojego wcześniejszego 5D Mark II to jest super zmiana, jestem zadowolony. No i obiekt nie może być za daleko, wtedy też nie bardzo łapie. Dodatkowo przypisałem sobie do przycisków kilka (według mojego mniemania i potrzeb) ustawień i jest OK. Szkoda tylko że nie da się jednym kliknięciem zmieniać z FULL na CROPA i na odwrót (tylko można włączać opcję w której przeskakując między pozycjami można zatwierdzić dany wybór). Jedyna padaczka to żywotność baterii - to akurat mnie rozczarowało i to bardzo.
    Napęd AF w Sigmie i stabilizacja ciągną sporo prądu. Polecam dokupić gripa albo przynajmniej kilka akumulatorów nosić w plecaku (używam zamienników Newell i sobie chwalę).

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez guru Zobacz posta
    No i obiekt nie może być za daleko, wtedy też nie bardzo łapie.
    Z mojego doświadczenia, w takich sytuacjach bardzo pomogło ustawienie czułości śledzenia AF na wartość maksymalną. Przy nastawie standardowej nie mogłem złapać ptaka na tle nieba, który był daleko - AF bez zatrzymania jeździł od końca do końca... Zmiana tego parametru i takie sytuacje nie występują.

    Przy okazji zapytam - na ostatniej zielonej karcie "my menu" wśród funkcji do wyboru jest "Stabilizacja", ale z moim obiektywem ta funkcja jest nieaktywna i nie mogę jej sprawdzić. Miałem cichą nadzieję, że można tam skrócić czas pracy stabilizacji po zakończeniu ostrzenia... Czy ktoś może testował co się tam kryje?

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Lądek-Zdrój
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    ooo super za podpowiedź z czułością śledzenia AF, u mnie to samo - na tle nieba lub w ogóle odległe góry z chmurami w tle fatalnie ostrzyło, a w zasadzie nie ostrzyło tylko przejeżdżało raz w jedną raz w drugą stronę, sprawdzę te ustawienia

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Lądek-Zdrój
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Zdarzyła mi się dziwna rzecz i to już drugi raz - mianowicie w okresie zimowym (na mrozie owszem, ale aparat w futerale i wyjmowany tylko na około 2-3 minuty, łącznie wyjęty był może przez 1-1,5h) padła mi bateria po ok. 4h ? a zapasowa niesiona w plecaku też okazała się martwa (tzn. aparat nie włączył się ani na chwilę). Po powrocie do domu włożyłem baterie do ładowarki i okazało się że po 10 sekundach bateria naładowana w 100% (ta zapasowa), a ta używana po około 1 minucie wykazała żywotność na około 70%. Miał ktoś z Was taką sytuację ?. Podpięty obiektyw: pierwszym razem 70-200 f4, drugim 17-40 f4.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Na mrozie to jest normalne. Zapasową baterię w takich warunkach noś w kieszeni blisko ciała - wewnętrznej kurtki, koszuli, ostatecznie w spodniach.
    Albo zainstaluj ogrzewanie do plecaka.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #26

    Dołączył
    Jan 2022
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez guru Zobacz posta
    ooo super za podpowiedź z czułością śledzenia AF, u mnie to samo - na tle nieba lub w ogóle odległe góry z chmurami w tle fatalnie ostrzyło, a w zasadzie nie ostrzyło tylko przejeżdżało raz w jedną raz w drugą stronę, sprawdzę te ustawienia
    I jak dłuższe wrażenia z użytkowania tego szkła z erką? Chodzi mi przede wszystkim o AF, bo chcę kupić ten obiektyw i zastanawiam się jak sobie będzie radził z eye trackingiem. Dzięki!

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 020

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    a bym chętnie sprawdził to szkło
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Używam z R6. Chętnie odpowiem na Wasze pytania. Uzywa się ok tylko ciężkie.

  9. #29
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez verasport Zobacz posta
    Używam z R6. Chętnie odpowiem na Wasze pytania. Uzywa się ok tylko ciężkie.
    Można gdzieś obejrzeć zdjęcia jakie robiłaś z tego zestawu?

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Mogę dla ciebie zrobić. Jakie konkretnie parametry cie interesują? Robiłem bliskie portrety jak i dalekie plany jak np. Łabędzie. W obu przypadkach wszystko działa ok

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •