Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Canon R plus Sigma 60-600

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Lądek-Zdrój
    Posty
    15

    Domyślnie Canon R plus Sigma 60-600

    Witam,
    Planowałem zakup R6 z obiektywem Canon 100-400 ISII, no ale trochę mi się finansowo nie zepnie (i to raczej się szybko nie zmieni), a więc teraz plan jest na R + sigma 60-600. Sprzęt czysto do amatorskich zastosowań, czasami wyjazdy w Bieszczady żeby pofocić zwierzynę - i tutaj pytanie do użytkowników takich zestawów, czy zestaw ten daje radę przy ogniskowej 600 z ręki (wiadomo puszka nie ma stabilizacji, ale czy stabilizacja w obiektywie jest wystarczająca), szczególnie gdy jest zachmurzone niebo i raczej światła dużo nie ma ???. Czy zestaw ten do zastosowań jak podałem (przyrodnicza fotografia - amatorska) ma sens ? Wiem, sony A7 III jest w podobnej cenie i ma stabilizowaną matrycę, ale miałem puszkę w rękach i źle mi się ją trzyma, poza tym mam szkła canona (24mm, 17-40mm, 70-200mm) miałem też 400mm ale okazało się że stałka mi nie pasi więc się jej pozbyłem stąd pomysł na zooma. Poproszę o sugestie.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Najobszerniej jak dotąd się wypowiedzieli tu:
    https://www.thephoblographer.com/202...os-hsm-sports/

    Lubię ich recenzje i potwierdzają mi się.

    Nawet ze stabilizacją w body nie ma gwarancji efektywnego sumowania się skuteczności IS i IBIS. Przy pracy przez adapter polegałbym na stabilizacji obiektywu.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Lądek-Zdrój
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    dzięki za link, szkoda że tak niewiele tam napisali no i brak komentarzy innych, ale trudno może ja coś napisze jak już pofocę :-)

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez guru Zobacz posta
    dzięki za link, szkoda że tak niewiele tam napisali no i brak komentarzy innych, ale trudno może ja coś napisze jak już pofocę :-)
    Posiadam ten zestaw od sierpnia br. Wcześniej w miejsce R był 6DII. Ze względu na pandemię, mało zdjęć robiłem i nie przyzwyczaiłem się jeszcze do mniejszego korpusu, wyważenia całego zestawu i nie nabrałem jeszcze nawyków do szybkiej i intuicyjnej pracy...
    Z optycznych właściwości jestem bardzo zadowolony (wcześniej TG2), zmiana body na duży plus za AF.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Lądek-Zdrój
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    ja przesiadam się z 5D mark II więc różnicę pewnie odczuję na plus :-)

    --- Kolejny post ---

    wcześniej miałem 400mm f5.6 ale często było mi za mało a czasami za ciasno dlatego pomysł na zoom i początkowo chciałem 100-400 ISII ale po opiniach w necie myślę że sigma 60-600 będzie dobrym wyborem

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Lądek-Zdrój
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    zestaw zamówiony :-) poradźcie proszę jeszcze jaką kartę dokupić?

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez guru Zobacz posta
    zestaw zamówiony :-) poradźcie proszę jeszcze jaką kartę dokupić?
    Pomyśl o zasilaniu bo w bezlustrach Canona IS chodzi bez przerwy, gdy body jest aktywne.
    W takim klocu jak ta Sigma nie wiadomo ile prądu to bierze.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Pomyśl o zasilaniu bo w bezlustrach Canona IS chodzi bez przerwy, gdy body jest aktywne.
    W takim klocu jak ta Sigma nie wiadomo ile prądu to bierze.
    Chyba nie jest tak strasznie, oryginalna bateria wystarcza mi na spacer kilka godzin po lesie. Wiadomo w dslr było dłużej. Kupiłem dodatkowo 4 zamienniki i jak dotąd nie musiałem w terenie zamieniać baterii. W sierpniu byłem na małych pokazach lotniczych i 4 godziny zdjęć seryjnych akumulator wytrzymał.

    Mnie bardziej przeraża ciągła praca stabilizacji i ruchy soczewek podczas marszu i noszenia zestawu na pasku... słychać jak walczą z każdym ruchem i obawiam się o trwałość. Ustawiłem aparat na najkrótszy czas do wyłączenia, ponadto przycisk do uśpienia aparatu i dodatkowo podczas marszu dezaktywuję stabilizację na obiektywie. Zdarzało się, że aparat wybudzał się i soczewki pukały.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez miszkoo Zobacz posta
    Mnie bardziej przeraża ciągła praca stabilizacji i ruchy soczewek podczas marszu i noszenia zestawu na pasku... słychać jak walczą z każdym ruchem i obawiam się o trwałość. Ustawiłem aparat na najkrótszy czas do wyłączenia, ponadto przycisk do uśpienia aparatu i dodatkowo podczas marszu dezaktywuję stabilizację na obiektywie. Zdarzało się, że aparat wybudzał się i soczewki pukały.
    Wpinam body do uchwytu Peak Design na pasku plecaka to przynajmniej nie dynda na szyi i ekran niczego nie dotyka. Uspokaja się szybciej.Czas do wyłączenia oczywiście najkrótszy.
    Jeśli szkło jest wpięte przez adapter to wyświetlenie zdjęcia zatrzymuje IS.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Lądek-Zdrój
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    dziękuję bardzo za wszelkie sugestie - wszystkie pomocne :-)
    piszcie śmiało co jeszcze z praktycznego punktu widzenia - ja na pewno będę z tym zestawem spacerował po łąkach i lasach
    i takie moje pytanie - nie można aparatu po prostu wyłączyć, żeby nie działał ciągle is w obiektywie - czy aż tak długo czeka się na gotowość od jego włączenia, żeby chodzić z włączonym ciągle ?

    --- Kolejny post ---

    fakt z 5D chodziłem z włączonym cały czas, bo wiadomo sytuacja może być na tyle nieoczekiwana i szybka, że nie ma czasu na zabawę we włączanie aparatu, ale czy na prawdę zawsze cały czas chodzicie z włączonym ? i i czy wyświetlenie zdjęcia (to do marfot) nie zżera za dużo baterii ?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •