Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Canon R plus Sigma 60-600

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez guru Zobacz posta
    dziękuję bardzo za wszelkie sugestie - wszystkie pomocne :-)

    i takie moje pytanie - nie można aparatu po prostu wyłączyć, żeby nie działał ciągle is w obiektywie - czy aż tak długo czeka się na gotowość od jego włączenia, żeby chodzić z włączonym ciągle ?
    Ja z przyzwyczajenia nie wyłączam aparatu, zdjęcia robię spacerując bez czatowni i zasiadek. Dzięki szybkiemu dostępowi, udało mi się w ten sposób w tym roku złapać zimorodka i dudka w locie To są ułamki sekundy.

    W obiektywie aktywowałem opcję szybszego AF przez USB dock, ale jakoś nie odczuwam różnicy w porównaniu do nastaw standardowych, nie wiem z czego to może wynikać? Może przejściówka spowalnia komunikację z body...???

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez guru Zobacz posta
    i takie moje pytanie - nie można aparatu po prostu wyłączyć, żeby nie działał ciągle is w obiektywie - czy aż tak długo czeka się na gotowość od jego włączenia, żeby chodzić z włączonym ciągle ?

    ... i czy wyświetlenie zdjęcia (to do marfot) nie zżera za dużo baterii ?
    Wyłączanie aparatu jest tradycyjnie niepraktykowane. Coraz częściej jednak wyłączam body. Włączenie R jest bardzo szybkie. Na pewno szybsze niż np zdjęcie dekielka ze szkła.

    Pomysł z wyświelaniem zdjęcia to raczej sposób na zatrzymanie IS. Oszczędności energii z tego nie ma.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Lądek-Zdrój
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    to jeszcze jedno pytanie: jaka karta ? czy wystarczy 64 czy lepiej 128 no i czy wystarczy UHS-I czy jednak szybszą warto UHS-II (wiadomo ta jest cenowo 100% droższa)

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Gdzieś na forum jest poruszony temat szybkości kart. Nie wiem czy przypadkiem nie w temacie o Canon R6.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez guru Zobacz posta
    to jeszcze jedno pytanie: jaka karta ? czy wystarczy 64 czy lepiej 128 no i czy wystarczy UHS-I czy jednak szybszą warto UHS-II (wiadomo ta jest cenowo 100% droższa)
    2 lata temu gdy kupiłem R poczytałem kilka testów kart i nic praktycznego z nich nie wyrozumiałem oprócz tego, że szybsze karty są szybsze.
    Kupiłem tanie Sandisk Extreme Pro 95MB/s UHS-I i takich używam. Do spowolnienia serii dochodzi po ok 100 zdjęciach, aparat jest zajęty ok. 3s po zatrzymaniu serii.
    Do ambitnego 4K ta prędkość pewnie nie wystarcza.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Lądek-Zdrój
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    sprzęt dzisiaj dotarł :-) ... no w terenie to nosić to będzie wyzwanie

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez guru Zobacz posta
    sprzęt dzisiaj dotarł :-) ... no w terenie to nosić to będzie wyzwanie
    To nie sprawdzałeś przed zakupem, że zestaw to dobre 3,5 kilo ?

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    To nie sprawdzałeś przed zakupem, że zestaw to dobre 3,5 kilo ?
    Ale na siłce zaoszczędzi .
    A na poważnie. Miłego użytkowania!

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    Cytat Zamieszczone przez guru Zobacz posta
    sprzęt dzisiaj dotarł :-) ... no w terenie to nosić to będzie wyzwanie
    Szybko się przyzwyczaisz i nie będzie to już wyzwaniem Ja wspomagam się paskiem przykręconym do stopy obiektywu, aby nie męczyć dodatkowo rąk i aby nie drżały podczas focenia.
    Życzę udanych kadrów

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Lądek-Zdrój
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon R plus Sigma 60-600

    No nie jest źle z noszeniem tego monstrum, daje radę. Ze spostrzeżeń w terenie, to całkiem nieźle radzi sobie AF na zwierzętach (na razie na moim psie i na drobnych ptakach) przy ustawieniach z wyszukiwaniem twarzy, choć i tu gubi obiekt poruszający się gdy znajdzie się on w którymś z narożników. Ale w porównaniu do mojego wcześniejszego 5D Mark II to jest super zmiana, jestem zadowolony. No i obiekt nie może być za daleko, wtedy też nie bardzo łapie. Dodatkowo przypisałem sobie do przycisków kilka (według mojego mniemania i potrzeb) ustawień i jest OK. Szkoda tylko że nie da się jednym kliknięciem zmieniać z FULL na CROPA i na odwrót (tylko można włączać opcję w której przeskakując między pozycjami można zatwierdzić dany wybór). Jedyna padaczka to żywotność baterii - to akurat mnie rozczarowało i to bardzo.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •