Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 179

Wątek: Torby Mekko

  1. #11
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    49
    Posty
    760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zanussi
    No dobra. Mam mekko - największy model F1x.
    A jak wygląda kwestia "sztywności" tej torby - oczywiście z włożonym insertem piankowym ? Moje doświadczenia z różnymi torbami nie bardzo przekonują mnie do rozwiązań, gdzie usztywnienie jest wsadzane luzem do miękkiej torby a nie zabudowane w jej ściankach. Mam wrażenie, że w takich torbach cała zawartość podczas noszenia się przemieszcza bo torba "pracuje". No i sprawa druga - jak są rozwiązane przegródki? Czy jest możliwość skonfigurowania torby tak, żeby można było wkładać do transportu puchę z dłuższym zoomem (np. 70-200)?
    Z opisu wynika, że torba jest raczej "ascetyczna" - czy to znaczy, że nie ma żadnych dodatkowych przegródek i kieszonek na baterie, karty itd. ?
    Akurat jestem na etapie wymiany torby na większą i zastanawiam się czy warto ładować kasę w Tamraca 12, czy też poszukać czegoś tańszego ale nie koniecznie gorszego (Tamrac jest pod względem konfiguracji i dodatków po prostu idealny, ale nieco drogi).
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  2. #12
    Bywalec Awatar fICHU
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    45
    Posty
    200

    Domyślnie

    Tak na podstawie tego watka zajrzalem na allegro i w pierwszej chwili zaczalem sie zastanawiac, czy przypadkiem Domke nie wypuscilo jakiejs nowej serii produktow. Nawet ten kawalek plastiku do wpisania danych osobowych sie zgadza. Naszywka logo jakby nieco podobna. Ale skoro cena jest tak diametralnie inna...
    Osobiscie mam Domke, konstrukcyjnie mi odpowiada, ale cena jest koszmarna.
    i teraz prosba do kolegi Zanussi. Moglbys z laski swojej wrzucic pare zdjatek z "jakims punktem odniesienia" co by mozna bylo okreslic pojemnosc. Wlasnie zastanawiam sie nad wiekszym zasobnikiem i wlasnie ten co wylicytowales brzmi interesujaco...
    7D, 30D, C17-40/4L, C24-105/4LIS, C70-300/4-5.6IS, T28-75/2.8, 580EX.II; KM DiMAGE Z3; Praktica L
    Mój śmietnik


  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Cześć bundy. Insert wkłada się do torby tak jak w Domke - mocuje się go rzepami. Sam insert jest dość sztywny - w porównaniu do no Lowepro Nova 5 (wiem bo mam) jest powiedzmy o 30% bardziej miękka ale nie oznacza to, że sprzęt jest narażony na zgniecenie... co to to nie... jest miękka na tyle aby dobrze dopasować się do ciała i nie wystawać zanadto. W/g mnie usztywnienie, które w/g ciebie jest wsadzone "luzem" tak na prawdę "luzem nie siedzi i jest dość solidnie przytwierdzone. Nie jak usztywnia się te sztywne torby, ale w tej sztywnosć daje piankowy powleczony insert i zewnętrzny canvas... w/g mnie wystarczająco sztywne połączenie. Jeśli chodzi o przegródki to jest wystarczająco dużo miejsca aby zmieścił się 70-200/2,8 (torba ma ok 21-22 cm wysokości) przegródki w komplecie niestety nie wystarczają w swojej ilości do zabudowania torby w stylu - duża komora na aparat i kratownica na szkła i lampę.... ja musiałem się posiłkować przegrodami ze swoich starszym toreb... nie wiem... moze sprzedający na prośbę doda od siebie kilka dodatkowych... aż muszą o to zapytać . Myślę, ze pucha + długie jasne zoomisko wejdzie przy odpowiednim ukształtowaniu...
    Ależ torba ma przegrody i to w wystarczającej ilości - dwie bardzo obszerne kieszenie po bokach (niezbyt dobrze zabezpieczone przed deszczem), dwie duze kieszenie z przodu torby (te już sa przed warunkami atmosferycznymi zabezpieczone klapą główną), płaska duża kieszeń od strony ciała, i zdejmowana - mocowana rzepami duża kieszeń na wewnętrznej klapie (tej z zamkiem). Podsumowując torba nie wygląda aż atk bardzo ascetycznie i w/g mnie jest kompromisem pomiędzy mięciutką ale zakamuflowaną Domke a twardymi nieodkształcającymi się torbami typu "travel". Waga pustej torby jest dość znaczna a po załadowaniu sprzetem (a mięsci się go bardzo dużo) może wynieść nawet kilka dp dziesięciu kilo . Pas na ramie jest bardzo szeroki i na tyle sztywny aby nawet ciężka torba nie wrzynała się w ramię (dodatkowo jest mięciutka nakładka, która w/g mnie przydaje się w przypadku max załadowania torby). No i jest jeszcze pas biodrowy - dość cienki ale pomaga. Wszyskie pasy można zdjąć odczepiając klamerki. Po wyjęciu insertu torba zmienia się w dobrą torbę podróżna. Ja jestem zadowolony (Tenby i Tamraca nigdy nie używałem więc nie porównuję)
    Pozdrawiam
    marcin
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  4. #14
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    49
    Posty
    760

    Domyślnie

    Zanussi - wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Też mam aktualnie LowePro Nova 5 - używam jej 4 lata i wygląda jak nowa (a była w różnych paskudnych miejscach). Ale niestety zaczyna się robić za mała, bo sprzętu przybywa. Jak muszę zapakować cały dobytek, to często mało ważne (z punktu widzenia delikatności) sprzęty, np. ładowarka do aku, lądują w bocznych (tych z siateczki) kieszonkach - wygląda to koszmarnie, ale jeszcze do tej pory niczego nie zgubiłem. Jakbyś miał kiedyś chwilkę czasu, to zrób parę poglądowych fotek załadowanej i pustej torby w różnych ujęciach :-)
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    No to mogę Ci porównać z Nova 5d. Komora główna mekko jest większa (przegrody z Novej przydały mi sie do Mekko). Dodatkowych kieszeni niema co porównywać bo w Novej w porównaniu do Mekko po prostu ich nie ma .
    Mekko jest bardziej miękka o czym pisałem, ma rasową klapę, którą się tak z gracją zarzuca na torbę . Ja jestem zadowolony. Moja Mekko ma kolor piasku i liczę na szybkie pobrudzenie mojej sakwy (jakoś tak za bardzo świeci i pachnie nowością)...
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    To teraz ja Ciebie wykrozystam zanussi.
    a) Zmieści się ciut dłuższy obiektyw niż 70-200?
    konkretnie sigma 100-300/4 [Wymiary (średnica x długość): 92.4x226.5mm ]. NAjchętniej przypięty do aparatu, lecz sie nie upieram.
    b) jak wygląda sprawa mocowania statywowego? mieści się także, czy odpinasz?
    c) Co z osłoną przeciwsłoneczną? Zmieści się nałożona odwrotnie na obiektyw?
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Nie mam mojej torby przy sobie. Fotki wrzucę później...
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    Dzięęęęęęęęki.
    Jak będzie tak jak napisałem, to jak tylko będą pieniążki to biorę
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Na zdrooooowie...... Nie ma sprrrrawwwwwyyyyyy..... seeeeeriooooooooo
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    No dobra a teraz szybkie fotki.... długość torby we weśrodku to ok 35 cm, szerokość wew tem samem środku jakeś 17-18 cm inserta nie wyjmowałem bo po co
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •