Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718
Pokaż wyniki od 171 do 179 z 179

Wątek: Torby Mekko

  1. #171
    Bywalec Awatar r3b
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    216

    Domyślnie

    Ja tez mam mekko t40 i to jest swietna torba... Mialem po drodze plecaki lowepro i torby od crumplera ale zostalem przy mekko... Miedzy innymi dlatego, ze bez insertu ta torbe nosze nacodzien do pracy. :-)

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  2. #172
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu mam Mekko R1X i jak dla mnie torba jest (jak za tą cenę) naprawdę dobra. Mieszczę w niej 2 body, 2 lampy, 3 obiektywy, wyzwalacze, baterie, karty, osłony i jeszcze kilka drobiazgów. Jedyną wadą jaką znalazłem do tej pory jest dla mnie konfiguralność przegródek.

  3. #173

    Domyślnie Mekko c7 czy c8?

    Potrzebuję torby, w której zmieszczę:
    canona 5d, 14mm, 24-70mm, 70-200, konwerter na 400mm, lampę 580II i najpotrzebniejsze akcesoria. Zastanawiam się nad torbą mekko. Pytanie tylko co będzie lepsze: C7 czy C8? Może jeszcze coś innego?

    p.s. To moj debiut na forum
    pozdrawiam,
    K.

  4. #174

    Domyślnie Odp: Mekko c7 czy c8?

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów Czytam ten wątek i czytam i w sumie im bardziej czytam tym głupszy jestem hehe
    Jako, że nabyłem 70-200 f/4 przestałem się mieścić w plecaku, który mam aktualnie. Wpadły mi w oko torby Mekko, w związku z czym chciałbym odgrzeać nieco temat i prosić Was o pomoc w wyborze.
    To co chcę zapakować do torby to body 50D z podpiętym 70-200 f/4L, obok Tamron 17-50 VC, do tego dojdzie w najbliższej przyszłosci Raynox dcr-250 (możliwe, że też jakieś tuleje pośrednie), lampa (coś pokroju speedlite 430EXII), możliwe jest, że pojawi sie też jakiś obiektywik na gwincie m42 (stałka 58mm). Do tego wszystkiego zestaw filtrowy Cokin + szkiełka, dodatkowa bateria, pilot/wężyk spustowy i tym podobne duperle
    Zastanawiam sie nad reporterem R2X... co myslicie? Czy bedzie to dobry wybór? Zmieszczę się z całym inwentarzem bez upychania kolanem? Wydaje mi się, że r3x bedze za mała, a r1x za duża, a nie mam jak i gdzie ich sprawdzić przed zakupem (chciałbym uniknąć odsyłania nietrafionej torby.
    Z gory dziekuje za pomoc!
    pozdr, m.
    Ostatnio edytowane przez fotoland ; 27-12-2012 o 01:58

  5. #175
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie Odp: Torby Mekko

    r1x i r2x to chyba nawet takie same torby Jeśli chodzi o pakowność to puszka z 70-200 nie wejdzie pionowo, (samo szkło tak). Ja w w r1x (albo r2x cholera wie) pakuje 2 puszki z podpiętymi 28 i 50 z osłonami, 17-40 z osłoną, 8mm, 2x580, wyzwalacze radiowe i cały zapas wszyskich akku, kart, filtrów na lampy, dekielków, szmatek itp.

  6. #176
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Torby Mekko

    taka ogólna uwaga...
    torby mekko są tu porównywane do domke co dziwne nie jest gdyż są podobne ale to tylko bardzo kiepskie podróbki. Domke używam od lat, w tej chwili równolegle: F-4AF, J-2, J-803. Obie J-tki wykonane z ballistic nylon są bardzo trwałe, F czwórka po mniej więcej trzech latach codziennego używania przetarła się w jednym miejscu (styku z użytkownikiem). Mekko przede wszystkim przy tej samej wielkości są dużo cięższe oraz mniej pakowne. Domke znakomicie się "układa". Zapewne mekko to niezłe torby ale dla kogoś który nigdy wcześniej nie używał domke...Tu nawet nie ma co porównywać.

  7. #177

    Domyślnie Odp: Torby Mekko

    Cytat Zamieszczone przez gadget_zary Zobacz posta
    r1x i r2x to chyba nawet takie same torby Jeśli chodzi o pakowność to puszka z 70-200 nie wejdzie pionowo, (samo szkło tak). Ja w w r1x (albo r2x cholera wie) pakuje 2 puszki z podpiętymi 28 i 50 z osłonami, 17-40 z osłoną, 8mm, 2x580, wyzwalacze radiowe i cały zapas wszyskich akku, kart, filtrów na lampy, dekielków, szmatek itp.
    mi chyba raczej zalezy zeby puszke ze sloikiem 70-200 polozyc wtedy obok wrzucic reszte co do wielkosc to masz racje, mysle raczej o reporterze 2 ktory jest nieco mniejszy niz r1x/r2x (r2x jest ciut wyzszy niz r1x)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez af-p Zobacz posta
    taka ogólna uwaga...
    torby mekko są tu porównywane do domke co dziwne nie jest gdyż są podobne ale to tylko bardzo kiepskie podróbki. Domke używam od lat, w tej chwili równolegle: F-4AF, J-2, J-803. Obie J-tki wykonane z ballistic nylon są bardzo trwałe, F czwórka po mniej więcej trzech latach codziennego używania przetarła się w jednym miejscu (styku z użytkownikiem). Mekko przede wszystkim przy tej samej wielkości są dużo cięższe oraz mniej pakowne. Domke znakomicie się "układa". Zapewne mekko to niezłe torby ale dla kogoś który nigdy wcześniej nie używał domke...Tu nawet nie ma co porównywać.
    kazdemu wg potrzeb i zasobnosci kieszeni
    Ostatnio edytowane przez fotoland ; 27-12-2012 o 13:35

  8. #178
    dawniej jas_rambo
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Torby Mekko

    Kurier przywiózł mi dzisiaj wyczekiwaną torbę Mekko Reporter R4 i.. jest całkiem spora. Kupiłem ją do codziennego użytkowania, czyli oprócz codziennych przedmiotów takich jak notatniki czy książki będę nosić w niej aparat i powiedzmy 2-3 obiektywy. Jednak mam problem. Insert jest 4 komorowy i dość ciężko go modyfikować. W dodatku jest głęboki (na całą wysokość torby - za głęboki jak na moje potrzeby). Stąd moje pytanie - może ktoś z Was ma torbę z serii reporter i do przenoszenia w niej rzeczy nie używa insertu, który dodaje producent? Chciałbym usłyszeć o jakiś ciekawych rozwiązaniach, bo sam główkuję i nie mogę nic wymyślić.

  9. #179
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Torby Mekko

    Mekko R4 to całkiem spora torba. Używam jej do przenoszenia swojego sprzętu . Jednak na co dzień jako podręcznej używam DOMKE F3, bo lekka, przyjemniejsza w noszeniu i zmieści puszkę, lampę, 2 szkła i różne drobiazgi Domke dwukrotnie droższa, ale i wykonanie oraz użyte materiały zgoła inne ( na korzyść oczywiście).
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •