Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Fotografia dzikiej przyrody

  1. #1

    Domyślnie Fotografia dzikiej przyrody

    Cześć na razie mam canon 2000d i Tamron sp 70-300mm f4-5.6 Di vc usd. Jaki polecacie sprzęt do fotografowania ptaków? Jakie polecacie gadżety typu siatka masująca itp. Może body canon mark ii? Co polecacie?

  2. #2
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Fotografia dzikiej przyrody

    Dużo tego jest, żeby tak jednorazowo napisać. Tym bardziej że różne gatunki wymagają różnych technik.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  3. #3

    Domyślnie Odp: Fotografia dzikiej przyrody

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Dużo tego jest, żeby tak jednorazowo napisać. Tym bardziej że różne gatunki wymagają różnych technik.
    A może mi Pan powiedzieć w skrócie co Pan używa?
    Ostatnio edytowane przez Dominik_z_Polski ; 11-12-2020 o 15:43

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 486

    Domyślnie Odp: Fotografia dzikiej przyrody

    Cytat Zamieszczone przez Dominik_z_Polski Zobacz posta
    Cześć na razie mam canon 2000d i Tamron sp 70-300mm f4-5.6 Di vc usd. Jaki polecacie sprzęt do fotografowania ptaków? Jakie polecacie gadżety typu siatka masująca itp. Może body canon mark ii? Co polecacie?
    Dobry głośnik na BT oraz dobrze dobrane i zapętlone odgłosy aby wabić. To jest po foto najczęściej widywany przeze mnie sprzęt...

  5. #5
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Fotografia dzikiej przyrody

    Cytat Zamieszczone przez Dominik_z_Polski Zobacz posta
    A może mi Pan powiedzieć w skrócie co Pan używa?
    Tu na forum Marcin, lub Kaczy po prostu jestem.
    To zależy do czego. Ptaki? ssaki? Z podchodu? Czatownie? A jeśli tak to stałe czy na szybko rozkładane? Co do sprzętu foto, obecnie R6 z obiektywem 400mm 2.8 L IS. Ale to jest mniej ważne, bo w tej zabawie chodzi bardziej o przygotowania, żeby mieć wogóle co focić.
    Obecnie zbliża się łatwiejszy okres, czyli zimowe dokarmianie. A to oznacza jakąś czatownie, dokarmianie i tu zależy co chcesz, sikorki, gile, kosy (inny rodzaj pokarmu), drapieżniki, a jeśli tak to jakie?
    Widzisz jest tego tyle, że najlepiej jak byś określił co możesz fotografować i poszukał czegoś pod konkretny gatunek.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  6. #6

    Domyślnie Odp: Fotografia dzikiej przyrody

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Tu na forum Marcin, lub Kaczy po prostu jestem.
    To zależy do czego. Ptaki? ssaki? Z podchodu? Czatownie? A jeśli tak to stałe czy na szybko rozkładane? Co do sprzętu foto, obecnie R6 z obiektywem 400mm 2.8 L IS. Ale to jest mniej ważne, bo w tej zabawie chodzi bardziej o przygotowania, żeby mieć wogóle co focić.
    Obecnie zbliża się łatwiejszy okres, czyli zimowe dokarmianie. A to oznacza jakąś czatownie, dokarmianie i tu zależy co chcesz, sikorki, gile, kosy (inny rodzaj pokarmu), drapieżniki, a jeśli tak to jakie?
    Widzisz jest tego tyle, że najlepiej jak byś określił co możesz fotografować i poszukał czegoś pod konkretny gatunek.
    Faktycznie, mogłem bardziej doprecyzować. Najczęściej będę fotografował ptaki w lesie, więc myślę, że chyba będzie potrzebna jakaś czatownia. Nie wiem dokładnie, ale najlepiej będzie nadawał się do tego jakiś rozkładany namiot lub siatka maskująca??

  7. #7
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Fotografia dzikiej przyrody

    Cytat Zamieszczone przez Dominik_z_Polski Zobacz posta
    Faktycznie, mogłem bardziej doprecyzować. Najczęściej będę fotografował ptaki w lesie, więc myślę, że chyba będzie potrzebna jakaś czatownia. Nie wiem dokładnie, ale najlepiej będzie nadawał się do tego jakiś rozkładany namiot lub siatka maskująca??
    Spoko, większość ptaków leśnych fotografuje się na skrajach, bo zwykle lepsze tło no i światła więcej.

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Dobry głośnik na BT oraz dobrze dobrane i zapętlone odgłosy aby wabić. To jest po foto najczęściej widywany przeze mnie sprzęt...
    Głośnik to dość kontrowersyjne narzędzie. Napewno nie dla kogoś kto nie wie jak i kiedy zwierzęta rozmawiają. Nieumiejętne użycie może nie tylko przynieść odwrotny efekt, ale jeszcze wprowadzić zaburzenia w przyrodzie.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •