Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Propi
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Chodzież / Poznań
    Posty
    329

    Domyślnie Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Szukam zestawu do drobnego strobingu i mobilnego "studio" - lampa główna na aparacie + dwie ustawione gdzieś na statywach. Trochę powalczę tym na ślubach, trochę w terenie, może jakaś fotografia produktowa.

    Chciałbym odpalać je radiowo, bez użycia zewnętrznego wyzwalacza. Wiem, że niektóre lampy YN mają ten wyzwalacz (YN622) wbudowany w sobie - natomiast uczciwie przyznam, że dostaję już kręćka od rozszyfrowywania opisów. Chciałem spytać u źródła

    Czy model YN968 pozwoli mi wyzwolić radiowo (i kontrolować zdalnie moc) lampę YN685? I czy do takiego zestawu mogę bezproblemowo dokładać kolejne lampy YN685 i nadal kontrolować je zamontowaną na aparacie YN968, bez użycia innych wyzwalaczy?

    Jeśli powyższy wariant nie jest możliwy, to czy możecie mnie pokierować - zgodnie ze swoimi doświadczeniami - do zestawu spełniającego moją potrzebę? Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Cytat Zamieszczone przez Propi Zobacz posta
    Szukam zestawu do drobnego strobingu i mobilnego "studio" - lampa główna na aparacie + dwie ustawione gdzieś na statywach. Trochę powalczę tym na ślubach, trochę w terenie, może jakaś fotografia produktowa.

    Chciałbym odpalać je radiowo, bez użycia zewnętrznego wyzwalacza. Wiem, że niektóre lampy YN mają ten wyzwalacz (YN622) wbudowany w sobie - natomiast uczciwie przyznam, że dostaję już kręćka od rozszyfrowywania opisów. Chciałem spytać u źródła

    Czy model YN968 pozwoli mi wyzwolić radiowo (i kontrolować zdalnie moc) lampę YN685? I czy do takiego zestawu mogę bezproblemowo dokładać kolejne lampy YN685 i nadal kontrolować je zamontowaną na aparacie YN968, bez użycia innych wyzwalaczy?

    Jeśli powyższy wariant nie jest możliwy, to czy możecie mnie pokierować - zgodnie ze swoimi doświadczeniami - do zestawu spełniającego moją potrzebę? Z góry dzięki za pomoc!
    Jeśli lampa YN ma w nazwie RT, to komunikują się ze sobą bez zewnętrznego wywalcza. Mają wbudowany nadajnik/odbiornik i możesz za pomocą jednej odpalać dowolną ich ilość. Możesz też kupić za 300zł kontroler do sterowania nimi ze stopki aparatu, też z symbolem RT. Tanio, szybko, przyjemnie. Do tego akumulatory lada z Ikea i ładowarka na 12/16 szt. Tyle wiem, po roku użytkowania 600 RT C i YN, zaczynając od absolutnego zera w strobingu.
    p.s Yangnuo i Canony z napisem RT sa ze sobą kompatybilne.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Cytat Zamieszczone przez Propi Zobacz posta
    Szukam zestawu do drobnego strobingu i mobilnego "studio" - lampa główna na aparacie + dwie ustawione gdzieś na statywach. Trochę powalczę tym na ślubach, trochę w terenie, może jakaś fotografia produktowa.
    Od pewnego czasu świat uważa, że jest jeden, jedyny, jedynie słuszny producent lamp - Godox.
    Takie dostaniesz odpowiedzi.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Propi
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Chodzież / Poznań
    Posty
    329

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Jeśli lampa YN ma w nazwie RT, to komunikują się ze sobą bez zewnętrznego wywalcza. Mają wbudowany nadajnik/odbiornik i możesz za pomocą jednej odpalać dowolną ich ilość. Możesz też kupić za 300zł kontroler do sterowania nimi ze stopki aparatu, też z symbolem RT. Tanio, szybko, przyjemnie. Do tego akumulatory lada z Ikea i ładowarka na 12/16 szt. Tyle wiem, po roku użytkowania 600 RT C i YN, zaczynając od absolutnego zera w strobingu.
    p.s Yangnuo i Canony z napisem RT sa ze sobą kompatybilne.
    I to jest właśnie ta odpowiedź, której szukałem - konkret od A do Z Superdzięki, dokładnie tego potrzebowałem. Czyli wychodzi mi na to, że mogę wziąć sobie takiego https://allegro.pl/oferta/lampa-yong...hss-9999313766 i zaraz zacząć strobować. Jaram się!Czas na zakupy

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Od pewnego czasu świat uważa, że jest jeden, jedyny, jedynie słuszny producent lamp - Godox.
    Takie dostaniesz odpowiedzi.
    Gdyby to nie wyglądało, jakby nie pasowały do tego żadne akcesoria, które posiadam, to może bym rozważył Natomiast wygląda to mało kompatybilnie i do moich celów drogo - ja jestem prosty facet, robię na YN już ze 4 lata i nie zawiodłem się ni razu.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Cytat Zamieszczone przez Propi Zobacz posta
    Gdyby to nie wyglądało, jakby nie pasowały do tego żadne akcesoria, które posiadam, to może bym rozważył Natomiast wygląda to mało kompatybilnie i do moich celów drogo - ja jestem prosty facet, robię na YN już ze 4 lata i nie zawiodłem się ni razu.
    Ja jestem użytkownikiem systemu RT, mieszanka Canona i Yongnuo. Wszystko działa
    Ale teraz chciałbym dokupić mocniejszą lampę YN z RT i tu mam dylemat:
    YN 600 RT, YN 968RT czy YN 686RT
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Cytat Zamieszczone przez Propi Zobacz posta
    I to jest właśnie ta odpowiedź, której szukałem - konkret od A do Z Superdzięki, dokładnie tego potrzebowałem. Czyli wychodzi mi na to, że mogę wziąć sobie takiego https://allegro.pl/oferta/lampa-yong...hss-9999313766 i zaraz zacząć strobować. Jaram się!Czas na zakupy
    Tak. Będzie grało. Też je mam. Tylko weź sobie je w jakimś mediaexpert czy innym sklpeie. One są robione tak, że na 4 kupione każda coś miała nie tak. Pierdoły w sumie i lampy działają, ale zawsze łatwiej oddać/wymienić.
    p.s Ładowarka to Everactive

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Propi
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Chodzież / Poznań
    Posty
    329

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    No i intryga się zagęszcza, bo znalazłem napis "RT" na mojej canonowskiej 430ex! Czyli potrzebuję jedną lampę mniej

    Pytanie za 100pkt - czy mając lampę zamontowaną na aparacie, mogę używać jej do wyzwalania innych lamp, ale gdy sama nie błyska? Tylko wysyła sygnał do błysku?

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Cytat Zamieszczone przez Propi Zobacz posta
    Pytanie za 100pkt - czy mając lampę zamontowaną na aparacie, mogę używać jej do wyzwalania innych lamp, ale gdy sama nie błyska? Tylko wysyła sygnał do błysku?
    Dla lampy 430EX III RT (taką chyba masz) można wyłączyć błysk lampy Master (tej na sankach ).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Propi
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Chodzież / Poznań
    Posty
    329

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    No i pyk, zestaw zamówiony - yn-600 + softbox octa parasolkowy i uchwyt do bowensa, żeby jeszcze wykorzystać beauty disha, który leży u mnie od lat. Będzie focone! Bardzo Panom dziękuję za otwarcie głowy, posortowanie w niej wiedzy i pozostawienie mnie w stanie nastoletniej ekscytacji rzemiosłem

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Myślę, że jednak kiedyś dokupisz YN-ST3-RT. Pozbędziesz się ciężaru na sankach, dostaniesz większe możliwości operowania światłem bo takie z sanek jest mało atrakcyjne.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •