Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

  1. #11
    Początki nałogu Awatar Propi
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Chodzież / Poznań
    Posty
    329

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    To "nasankowe" światło miało być na śluby - moje główne na aparacie (odbite od sufitu), a do tego jakieś w tle, gdzieś w ciemnych kątach sali. Więc na początek mam to - potem zobaczymy, jak będą rosły apetyty

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Cytat Zamieszczone przez Propi Zobacz posta
    To "nasankowe" światło miało być na śluby - moje główne na aparacie (odbite od sufitu), a do tego jakieś w tle, gdzieś w ciemnych kątach sali. Więc na początek mam to - potem zobaczymy, jak będą rosły apetyty
    Nie idź tym kierunkiem. Takie rozwiązanie jest strasznie ograniczające. Tak samo jak byś na koncercie stał przed sceną i walił lampą na body. Myślę, że mnie rozumiesz doskonale. Jak kolega wcześniej pisał - transmiter obowiązkowo.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Propi
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Chodzież / Poznań
    Posty
    329

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Patrzę na to raczej w ten sposób, że do istniejącego setupu (lampa na body) dokładam dodatkowe źródła światła, więc to nadal progres. Co z tego będzie docelowo - wiedzieć mi niepodobna. Na razie mam 430EX-RT w domu, w drodze jest YN-600 i akcesoria. Sprawdzę jak się walczy z dodatkowym punktem świetlnym i być może kolejnym krokiem będzie właśnie transmiter

  4. #14
    Początki nałogu Awatar Propi
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Chodzież / Poznań
    Posty
    329

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    A więc dorobiłem się triggera YN-E3 i udało mi się nawet dojść do porozumienia między wszystkimi lampami a triggerem. Mam dwa pytania - bo jak sądzę, coś robię źle

    1. Canon 430ex III-RT reaguje wyraźnie wolniej niż YN600EX. Nie wiem czy to kwestia preferencji Yongnuo/Yongnuo, czy czegoś innego, ale ewidentnie jest ok. 0,5s opóźnienia między błyskami mimo, że lampy są w tej samej grupie.

    2. Nie jestem w stanie kontrolować ani zooma ani ekspozycji w lampie canonowskiej. Yongnuo reaguje na wszelkie zmiany, natomiast Canon udaje, że nie widzi i nie słyszy. Czy pomijam jakieś ustawienie, czy po prostu ta współpraca Yongnuo/Canon ma takie ograniczenia?

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Sterownik YN-E3 pierwsza czy druga wersja ? Ja mam II wersje i tylko ekspozycją się da sterować zarówno w YN jak i canon 600exII.
    Także u Ciebie podejrzewam kwestia starego softu i dlatego nie widzi 430III

  6. #16
    Początki nałogu Awatar Propi
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Chodzież / Poznań
    Posty
    329

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Ja mam wersję z rzymską II i bardziej niż kontrolą zooma przejmuję się tym delayem. To jest normalne, że canonowska lampa odpala później? Przecież będę miał duchy na zdjęciu przy dwóch niesynchronizowanych błyskach.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Nie, no coś jest ewidentnie nie tak. U mnie tego nie ma.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Zestaw Yongnuo (Master+2xSlave)

    Cytat Zamieszczone przez Propi Zobacz posta
    Ja mam wersję z rzymską II i bardziej niż kontrolą zooma przejmuję się tym delayem. To jest normalne, że canonowska lampa odpala później? Przecież będę miał duchy na zdjęciu przy dwóch niesynchronizowanych błyskach.
    Ustawiłeś obie lampy na pierwszą kurtynę?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •