Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: 350 i krzywy obraz

  1. #1
    mruk
    Guest

    Domyślnie 350 i krzywy obraz

    witam.
    zauwazylem u siebie ostatnio robiac foty iz obraz widziany w wizjerze bynajmniej nie przeklada sie zdjecie. generalnie chodzi mi o poziom. test na zasadzie ustawiamy aparat na statywie i np linie horyzontu morza lub czegokolwiek w domu ustawiam w poziomie na punkty af. robimy zdjecie, patrzymy na kompie i mamy okolo 2 stopni przekrzywniena linii rzekomo poziomej. mial ktos taki objaw w swoim body? o bf iff na roznych szkłach juz nie wspomne. jutro jade do wawy i planuje odwiedzic żytnia. juz sie boje. zobaczymy co powiedza.
    pozdrowienia
    Ostatnio edytowane przez mruk ; 31-05-2006 o 12:20

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    51
    Posty
    503

    Domyślnie

    Moze masz krzywo wklejona matryce?
    Czarna puszka i gruszka... www.andee.nwz.pl

  3. #3
    Początki nałogu Awatar szycho
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    M-bórz
    Wiek
    45
    Posty
    350

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mruk
    ...ustawiam w poziomie na punkty af. robimy zdjecie, patrzymy na kompie i mamy okolo 2 stopni przekrzywniena linii rzekomo poziomej. mial ktos taki objaw w swoim body?...
    A już myślalem, że tylko ja tak mam Tak czy siak, już inaczej pracuje mi prawa ręka (nanosze poprawke +/- kilka stopni) Czasami o tym zapominam i foty wychodzą ok. A może wcześniej krzywo trzymalem aparat...

    Cytat Zamieszczone przez Andee
    Moze masz krzywo wklejona matryce?
    A istnieje w ogóle taka możliwość?
    EOS 40D+BG-2N/350D+BGE3; EFS18-55/3,5-5,6 II, C50/1,8, C100/2,8, T28-75/2,8, C100-400IS L, 430EX, DMIII, Lowepro Nova 4 AW/Rover AW II, RUP-43, Sherpa 600R/Phottix KB-1, MARUMI CPL DHG i inne gadżety...
    www.tomaszszyszko.pl

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andee
    Moze masz krzywo wklejona matryce?
    Obstawial bym raczej krzywa matowke. Matryca jest troche bardziej precyzyjnie wlozona i solidniej zamocowana jak "luzno latajacy" plastik.
    ...

  5. #5
    mruk
    Guest

    Domyślnie

    >Tak czy siak, już inaczej pracuje mi prawa ręka
    noo tak ale tu jest sprzet na statywie. zdjecie robione samowyzwalaczem.

    >Obstawial bym raczej krzywa matowke. Matryca jest troche bardziej >precyzyjnie wlozona i solidniej zamocowana jak "luzno latajacy" plastik.
    ale jak to sprawdzic? generalnie podswietlenie kazdego punktu af indywidualnie dziala ok. nie widac zadnego przesuniecia.

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    51
    Posty
    503

    Domyślnie

    Moze zafundujesz sobie do statywu glowice z libelkami, wtedy bedziesz pewien czy to krzywa matowka, zle wklejona matryca, czy tez masz jedna noge krotsza od urodzenia a do tej pory o tym nie wiedziales

    Ja stawiam na matryce, ponoc w Nikonach d50 to czesty "bonus" od firmy...

    Polecam tez tego linka:

    http://canon-board.info/showthread.php?t=10017
    Ostatnio edytowane przez Andee ; 31-05-2006 o 16:43
    Czarna puszka i gruszka... www.andee.nwz.pl

  7. #7
    mruk
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andee
    Moze zafundujesz sobie do statywu glowice z libelkami, wtedy bedziesz pewien czy to krzywa matowka, zle wklejona matryca, czy tez masz jedna noge krotsza od urodzenia a do tej pory o tym nie wiedziales
    ok przypuscmy ze statyw jest kaleką ale jezeli ustawiam poziomą linie na punktach af a na zdjeciach mam te 2 stopnie to kalectwo statywu nie ma wplywu
    w sumie nie mam pomyslu jak to sprawdzic co mam pochrzanione. wkurza mnie to bo odruchowo szukam pion/poziom na bazie punktow af. dzisiaj jeszcze sprawdzilem swoja sigme i na iso100 1/60 pełnej dziurze 6.3 (200mm) mam jakies 6mm ff.

    ciekawe czy jutro w serwisie zrobia mi to od reki bo drugi raz do wawy nie planuje za szybko wracać

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    51
    Posty
    503

    Domyślnie

    To co widzisz na zdjeciu to moze byc wina perspektywy skrzywionej przez optyke obiektywu, co to za obiektyw?

    Jak chcesz to dobrze przetestowac to zrob fotke obiektywem tele powyzej 100mm sciany ceglanej oddalonej od Ciebie o jakies 20m, oby tylko sciana krzywa nie byla
    Czarna puszka i gruszka... www.andee.nwz.pl

  9. #9
    mruk
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andee
    To co widzisz na zdjeciu to moze byc wina perspektywy skrzywionej przez optyke obiektywu, co to za obiektyw?

    Jak chcesz to dobrze przetestowac to zrob fotke obiektywem tele powyzej 100mm sciany ceglanej oddalonej od Ciebie o jakies 20m, oby tylko sciana krzywa nie byla
    szkło to Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/13
    w opisie sa wykresy ktore moze cos powiedza o nim ale raczej nie jest to wina peryspektywy. testowane na rozne sposoby np na pudełkach z kodem kreskowym rowniez przy robieniu zdjec w slabo oswietlonych pomieszczeniach (kosciol, bez lampy) przy full dziurze i sporym zoomie zauwazam ze ostrzy przed punkt.
    pozdrowienia, artur

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdynia, Gnieżdżewo
    Wiek
    51
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mruk
    jutro jade do wawy i planuje odwiedzic żytnia. juz sie boje. zobaczymy co powiedza.
    pozdrowienia
    Czy już coś wiadomo?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •