Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Eneloop - lampa pokoazuje rozłądowaną baterię

  1. #1
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Eneloop - lampa pokoazuje rozłądowaną baterię

    Witam wszystkich
    Proszę o wskazówkę odnośnie akumulatorków Eneloop.
    Eneloop Pro 2500mAh Panasonic. Ładowarka BL700
    Chodzi o to że leżały jakieś pół roku nie używane.
    Potrzebowałem strzelić parę zdjęć z lampą i naładowałem je jak należy ale lampa pokazała przekreśloną baterię.
    Naładowałem je jeszcze raz i to samo
    Ładowarka pokazuje Full a lampa zero.
    Da się je jakoś odratować? Czy czeka mnie zakup nowych?
    Poproszę o wskazówki.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  2. #2

    Domyślnie Odp: Eneloop - lampa pokoazuje rozłądowaną baterię

    BC700 ma funkcje testowania i odświeżania baterii. Po prostu je sprawdź, a lampę sprawdź na innych.

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Eneloop - lampa pokoazuje rozłądowaną baterię

    Może zrób refresh w ładowarce.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Eneloop - lampa pokoazuje rozłądowaną baterię

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Witam wszystkich
    Proszę o wskazówkę odnośnie akumulatorków Eneloop.
    Eneloop Pro 2500mAh Panasonic. Ładowarka BL700
    Chodzi o to że leżały jakieś pół roku nie używane.
    Potrzebowałem strzelić parę zdjęć z lampą i naładowałem je jak należy ale lampa pokazała przekreśloną baterię.
    Naładowałem je jeszcze raz i to samo
    Ładowarka pokazuje Full a lampa zero.
    Da się je jakoś odratować? Czy czeka mnie zakup nowych?
    Poproszę o wskazówki.
    Miałem taki sam przypadek - eneloopy i bl700, zostawione przez kilka tygodni w podłączonej ładowarce by zawsze były na full traciły pojemność i nie pomogła nawet reanimacja, którą ma w funkcjach bl 700. Po tym doświadczeniu straciłem zaufanie do eneloopów ale nie do bl 700, 4x4 akumulatorki poszły do utylizacji, ale gdy ładowarki po wykończeniu zwykłych przetrzymanych soniakow - 8 szt zmieniłem zdanie co do winowajcy - ładowarki pojechały z elektrozłomem, a ich miejsce zajęła ładowarka Varta 2x4 sztuk akumulatorów bez przełączników prądu ładowania i pokazywania Voltow, procentów, wykrywaczy uszkodzonych akumulatorów i możliwości rekondycjonera akku i nic z zapomnianymi na całe tygodnie akumulatorami w ładowarce się nie dzieje, po włożeniu błyskają sobie w lampach aż milo. Mój wniosek jest taki - nie każda para ładowarka-akumulator nadaje się do "przechowywania" akumulatorów.

  5. #5
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Eneloop - lampa pokoazuje rozłądowaną baterię

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    nie każda para ładowarka-akumulator nadaje się do "przechowywania" akumulatorów.
    Tylko że one sobie leżały grzeczniutko w szufladzie niepodłączone.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Może zrób refresh w ładowarce.
    Co mi szkodzi spróbować tego chwytu.

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Pokombinuję. Ale jak nie zaskoczą to będę chyba zmuszony popatrzeć za nowymi.
    A jak powinno się akumulatory przechowywać?
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Eneloop - lampa pokoazuje rozłądowaną baterię

    Czy masz dostęp do jakiegokolwiek miernika? Może się zdarzyć, że jeden akumulator z kompletu ma jakiś problem (choć ładowarka powinna to wykryć).
    Nie napisałeś, czy lampa sygnalizuje rozładowanie baterii i wcale się nie ładuje, czy ładuje się normalnie, tylko martwi Cię sygnalizacja rozładowania? Lampy były projektowane na zasilanie z czterech ogniw AA, każde ogniwo ma napięcie 1.5V, i spada powoli w miarę rozładowania. Cztery sztuki - 6V. Akumulatorki mają 1.2V, krótko po wyjęciu z ładowarki mogą mieć więcej, ale szybko spada do tego ok. 1.2V, czyli komplet "pełnych" akumulatorów ma 4,8V, czyli tyle, co trochę rozładowane ogniwa. Jeśli akumulatorki są "nie pierwszej świeżości" (albo wprost, jeden z nich jest w znacznie gorszym stanie), to komplet może mieć tak niskie napięcie, że lampa potraktuje je jako "wyczerpane baterie" i to zasygnalizuje.

  7. #7
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Eneloop - lampa pokoazuje rozłądowaną baterię

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Czy masz dostęp do jakiegokolwiek miernika? Może się zdarzyć, że jeden akumulator z kompletu ma jakiś problem (choć ładowarka powinna to wykryć).
    Nie napisałeś, czy lampa sygnalizuje rozładowanie baterii i wcale się nie ładuje, czy ładuje się normalnie, tylko martwi Cię sygnalizacja rozładowania? Lampy były projektowane na zasilanie z czterech ogniw AA, każde ogniwo ma napięcie 1.5V, i spada powoli w miarę rozładowania. Cztery sztuki - 6V. Akumulatorki mają 1.2V, krótko po wyjęciu z ładowarki mogą mieć więcej, ale szybko spada do tego ok. 1.2V, czyli komplet "pełnych" akumulatorów ma 4,8V, czyli tyle, co trochę rozładowane ogniwa. Jeśli akumulatorki są "nie pierwszej świeżości" (albo wprost, jeden z nich jest w znacznie gorszym stanie), to komplet może mieć tak niskie napięcie, że lampa potraktuje je jako "wyczerpane baterie" i to zasygnalizuje.
    Tak mam miernik.
    W tej chwili robi się "refresh". Od wczoraj ciągle pokazuje że rozładowuje aku.
    Wątpię żeby jeden był walnięty bo zawsze trzymałem je w tym samym zestawie
    A po włożeniu do lampy wyświetla się tylko przekreślona bateria.
    Aku mają 3-4 lata ale ostatnio ich nie używałem.
    Naładowałem je, ładowarka pokazała "full" ale w lampie nie zadziałały
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  8. #8
    Bywalec Awatar 4kwiatek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    T-miasto
    Posty
    229

    Domyślnie Odp: Eneloop - lampa pokoazuje rozłądowaną baterię

    Głupie pytanie. A lampa ze zwykłymi bateriami działa ?

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Eneloop - lampa pokoazuje rozłądowaną baterię

    A co pokazuje miernik? Jakie mają napięcie po naladowaniu na full?
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Eneloop - lampa pokoazuje rozłądowaną baterię

    Miałem podobnie i to na dwóch różnych kompletach, okazało się, że w każdym było po jednym bardzo słabym akumulatorku. Metodą prób ustaliłem które to i z 8 zostało mi 6.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •