Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Canon RF - problem z odkręceniem dekielka

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2020
    Miasto
    Pruszków
    Posty
    2

    Domyślnie Canon RF - problem z odkręceniem dekielka

    Witajcie, wczoraj zakupiłem swój pierwszy aparat marki Canon (dotąd byłem użytkownikiem Sony). W sklepie sprzęt obejrzałem i było wszystko ok, jednak sprzedawca składał i założył nieprawidłowo tylny dekielek na obiektyw.
    Dekielek odkręca się kawałek, ale nie schodzi z obiektywu, ponieważ jest założony około pół obrotu dalej niż powinien (po odkręceniu brakuje sporo aby spotkała się kropka na obiektywie, z kreską na deklu).

    Obiektyw to Canon RF 24-240.
    Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Może wiecie jak rozwiązać ten problem, tak aby nic nie uszkodzić?

    Tak na marginesie, to w Sony nie miało znaczenia jak zakręciłem obiektyw. Dekielek zawsze schodził bez problemu.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon RF - problem z odkręceniem dekielka

    Dekiel tylny w obiektywach RF można prawidłowo założyć tylko w jednej pozycji oznaczonej znacznikiem. Identycznie jak zapina się obiektyw do body.
    Jest to zasadnicza różnica w stosunku do dekli obiektywów EF, które można założyć w dowolnej z trzech pozycji (co 120 stopni).
    Jeżeli sprzedawca założył dekiel nieprawidłowo to coś jest zrobione "na siłę". Jeżeli dekiel jest przekoszony to prawdopodobnie można go próbować jakoś ściągnąć samodzielnie. Jeśli przylega to chyba jest większy problem i dzwoniłbym do serwisu.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2020
    Miasto
    Pruszków
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon RF - problem z odkręceniem dekielka

    W takim razie wybiorę się ze sprzętem do sklepu.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon RF - problem z odkręceniem dekielka

    po prostu złap go mocno i odkręć-tam nie ma co urwać
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •