Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Picture Styles i imieniny cioci

  1. #1
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Talking Picture Styles i imieniny cioci

    Pytanko skierowane jest do userów puszek z PictureStyle'ami. Ostatnio miałem spore nagromadzenie imprezek rodzinnych w stylu "u cioci na imieninach", gdzie dla przyzwoitości trzeba było coś pofocić (żeby usprawiedliwić przed rodziną niekończące się wydatki na sprzęt :-) ). Wiadomo, że takich "kotletów" w RAWie nie będę strzelał :-) Do tej pory jeśli strzelałem jotpegi, to robiłem je w stylu "Natural", żeby potem w/g własnego uznania (nie lubię, kiedy aparat za dużo za mnie robi) podrasować wszystko w szopie (ostrość, saturację, kontrast itd.). Z wrodzonego lenistwa szukam optymalnego ustawienia, żeby zamienić swoją puchę w P&S :-) W zasadzie jest styl "Standard" o którym Canon pisze, że jest "crisp and vivid" i postprocess nie jest wymagany, ale patrząc na efekty zdjeciowe w tym stylu, to jakoś nie bardzo mnie on przekonuje, bo oddanie tonów skóry jest lekko koszmarne (przy założeniu prawidłowego balansu bieli oczywiście). Odjąłem nieco saturacji i też niespecjalnie mi się to podoba. Ostrość w "Standard" na poziomie +3 wydaje się być ok, choć na jakimś forum widziałem zboczeńców, którzy dawali ostrości ile fabryka dała :-) (ostrzenie przez puchę zawsze mnie przyprawia o mdłości). W sumie to te całe PictureStyle wprowadzają tylko wielki zamęt u userów, którzy używali wcześniej puszek z inną filozofią ustawień. Wprawdzie Canon gdzieś tam opublikował tabelkę w której pisze jaki styl odpowiada jakim ustawieniom w starych puszkach, ale IMO to się do końca na 100% nie sprawdza.
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundy
    Pytanko skierowane jest do userów puszek z PictureStyle'ami. Ostatnio miałem spore nagromadzenie imprezek rodzinnych w stylu "u cioci na imieninach", gdzie dla przyzwoitości trzeba było coś pofocić (żeby usprawiedliwić przed rodziną niekończące się wydatki na sprzęt :-) ). Wiadomo, że takich "kotletów" w RAWie nie będę strzelał :-) Do tej pory jeśli strzelałem jotpegi, to robiłem je w stylu "Natural", żeby potem w/g własnego uznania (nie lubię, kiedy aparat za dużo za mnie robi) podrasować wszystko w szopie (ostrość, saturację, kontrast itd.). Z wrodzonego lenistwa szukam optymalnego ustawienia, żeby zamienić swoją puchę w P&S :-) W zasadzie jest styl "Standard" o którym Canon pisze, że jest "crisp and vivid" i postprocess nie jest wymagany, ale patrząc na efekty zdjeciowe w tym stylu, to jakoś nie bardzo mnie on przekonuje
    tak tylko z ciekawosci zapytam, skoro kazdego jpga potem podrasowujesz wedlug wlasnego uznania w PSie to chyba latwiej by bylo jednak zrobic takiego RAWa, ktorego potem grupowo sobie poustawiasz wszystko w RS czy C1pro i wywolasz w wolnej chwili ?
    Marcin "Roger" Pojałowski
    GG: 27797

  3. #3
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rogeros
    tak tylko z ciekawosci zapytam, skoro kazdego jpga potem podrasowujesz wedlug wlasnego uznania w PSie to chyba latwiej by bylo jednak zrobic takiego RAWa, ktorego potem grupowo sobie poustawiasz wszystko w RS czy C1pro i wywolasz w wolnej chwili ?
    Może mało precyzyjnie się wyraziłem - owo "podrasowanie" przebiega w sumie bez nakładu mojej pracy - przepuszczam w batch'u przez akcję, która robi z automatu wszystkie operacje. Nie siedzę i nie dłubię w jotpegach - to akurat wolę uskuteczniać w RAWie :-).
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundy
    Może mało precyzyjnie się wyraziłem - owo "podrasowanie" przebiega w sumie bez nakładu mojej pracy - przepuszczam w batch'u przez akcję, która robi z automatu wszystkie operacje. Nie siedzę i nie dłubię w jotpegach - to akurat wolę uskuteczniać w RAWie :-).

    Na jedno wychodzi ze lepiej raw np w acr

  5. #5
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymin3
    Na jedno wychodzi ze lepiej raw np w acr
    ok, ok...:-) Ja wiem, że to na to samo wychodzi, ale załóżmy taką sytuację - strzelam foty na "imieninach cioci" i ktoś chce sobie te foty zabrać od razu, prosto z karty i bez żadnego obrabiania. Wiem, że to podejście "od d...y strony", ale czasami foci się takie rzeczy na których dalszą obróbkę (nawet zautomatyzowaną) nie chce się poświęcać ani grama czasu (lepiej na imprezie te "gramy" spożyć w innej formie ;-) ). Dlatego też pytałem o doświadczenia userów puszek z PictureStylami i ich optymalne ustawienia na takie okazje. Po prostu - Jak zrobić z DSLR P&S :-)
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundy
    załóżmy taką sytuację - strzelam foty na "imieninach cioci" i ktoś chce sobie te foty zabrać od razu, prosto z karty i bez żadnego obrabiania.
    Standard z cofniętym (według uznania) kontrastem. Sharpness +3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •