Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zakup sprzętu w USA

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Zakup sprzętu w USA

    Witam
    Ma ktoś może doświadczenie przy sprowadzaniu sprzętu z USA, mam możliwość zakupu aparatu poprzez osobę prywatną, która wyśle mi go do polski. Czy to przejdzie, czy muszę liczyć się z zapłatą Vat-u?

  2. #2
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    Jeśli znajomy to może się udać, jeśli napisał by w deklaracji że sprzęt używany, czy odsyłany po naprawie.
    Jak kupowałem obiektyw używany z tamtejszego komisu (KEH), to mi dowalili cło i opłaty. Ale już np. jak wysyłałem aparat na naprawe - gdzie podałem to w opisie wysyłki - nie było żadnych dodatkowych opłat w ani jedną strone.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    Dzięki za info, mam nad czym myśleć bo na nasz black friday raczej nie ma co liczyć.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    Nie ma znaczenia czy używany czy nowy. To jest loteria. Przejdzie bokiem jesteś do przodu. Trafi na cło to masz do zapłaty cło i VAT i wtedy opłacalność zakupu mocno spada.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    Cytat Zamieszczone przez Oleks Zobacz posta
    mam nad czym myśleć
    Upewnij się w naszym autoryzowanym serwisie (E-CSI) jak wygląda sprawa napraw gwarancyjnych. Może się okazać, że serwis gwarancyjny będziesz mieć tylko w miejscu zakupu (u nas - tylko naprawy płatne), kiedyś "za wielką wodą" były inne ceny "z oficjalnej dystrybucji" i "gray market", a warunki gwarancji też potrafiły się różnić.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Upewnij się w naszym autoryzowanym serwisie (E-CSI) jak wygląda sprawa napraw gwarancyjnych. Może się okazać, że serwis gwarancyjny będziesz mieć tylko w miejscu zakupu (u nas - tylko naprawy płatne), kiedyś "za wielką wodą" były inne ceny "z oficjalnej dystrybucji" i "gray market", a warunki gwarancji też potrafiły się różnić.
    Nie wyobrażam sobie, żeby towar kupiony w USA objęty był europejskim systemem gwarancji EWS. Po prostu trzeba założyć, że się nie popsuje.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    O szczegółach regionalnych dotyczących gwarancji można poczytać na oficjalnej stronie Canon-a tutaj https://www.canon.pl/support/consume.../#tab-content2

    Moim osobistym zdaniem, jeśli jesteś w stanie kupić nowy sprzęt 20-30% taniej niż u nas, to uważam, że można ryzykować brak gwarancji u nas, ale oczywiście decyzja należny do Ciebie.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    Jeśli chodzi o aparaty i ich GW oszczędzając tyle na zakupach w USA, to spokojnie Ci zostanie na ewentualną naprawę. Najdroższy element, czyli matryca, to koszt max 3k. Reszta - wymiana płyty, migawki itp to max 1000zł

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o aparaty i ich GW oszczędzając tyle na zakupach w USA, to spokojnie Ci zostanie na ewentualną naprawę. Najdroższy element, czyli matryca, to koszt max 3k. Reszta - wymiana płyty, migawki itp to max 1000zł
    Jest też opcja wysyłki do USA. Po prostu.
    Natomiast z rynku azjatyckiego trafia się sprzęt posiadający jakąś światową gwarancję Canona. Kompletnie nie wiem jak to działa.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Natomiast z rynku azjatyckiego trafia się sprzęt posiadający jakąś światową gwarancję Canona. Kompletnie nie wiem jak to działa.
    Nie wiem czy masz na myśli aparaty canona ale jeśli tak to taka gwarancja (o ile istnieje) w Polsce nie działa. Sprzęt kupiony w Azji nie ma gwarancji producenta w PL. Większość tańszych ofert w PL (w porównaniu z oficjalną dystrybucją) to właśnie sprzęt z Azji. Gwarancja sprzedawcy a nie producenta. Jak coś się stanie to odsyłasz do sprzedawcy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •