Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Zakup sprzętu w USA

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    Tak naprawdę są dwa czynniki ryzyka, opłaty celne i właśnie gwarancja. Trochę aparatów już miałem nigdy żaden nie padł (co nie znaczy że kiedyś się to nie stanie) i uważam, że tylko z takim założeniem można podchodzić do zakupu tam, natomiast naliczenie opłat celnych kładzie całkowicie sens inwestycji, a przy okazji zostajemy ze sprzętem bez gwarancji.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    Cytat Zamieszczone przez Oleks Zobacz posta
    Tak naprawdę są dwa czynniki ryzyka, opłaty celne i właśnie gwarancja. Trochę aparatów już miałem nigdy żaden nie padł (co nie znaczy że kiedyś się to nie stanie) i uważam, że tylko z takim założeniem można podchodzić do zakupu tam, natomiast naliczenie opłat celnych kładzie całkowicie sens inwestycji, a przy okazji zostajemy ze sprzętem bez gwarancji.
    Poprosiłem znajomego z Chicago, żeby mi kupił obiektyw w firmie wysyłkowej (konkretnej). "Dla pewności" kupił w sklepie stacjonarnym "niewiele" (15%) drożej
    Wysłał to tak żeby było pewnie ( i drogo). Obiektyw oclili. Gwarancja była tylko tego sklepu. No i mnie wyleczył.

    Co do awaryjności to migawka w moim 20D padła po 4tys. Kupiony nowiutki 30D nawet nie ruszył po rozpakowaniu. Body wolę z polską gwarancją .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    a ja bym się wyleczył z tego znajomego
    na zawsze
    bo żeby tak wysłać z Chicago to trzeba być mega oferma
    tam w każdym "polskim" sklepie wiedza jak ominąć cło
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 27-11-2020 o 18:29
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu w USA

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    a ja bym się wyleczył z tego znajomego
    na zawsze
    bo żeby tak wysłać z Chicago to trzeba być mega oferma
    tam w każdym "polskim" sklepie wiedza jak ominąć cło
    Wyleczyłem się. Liczyłem na polską smykałkę do drobnego "przekrętu" a tu lipa
    Za to jak kupowałem u rdzennego Amerykanina profesjonalne wzorniki kolorów za kupę kasy i nieśmiało zasugerowałem żeby może przesłał to jako "gift" to kategorycznie odmówił.
    Przyszła przesyłka sygnowana jako "printed materials" z zerowym VATem i bez cła
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •