Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Przesiadka z 70d na - 7d mkII czy 6R?

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Pitek
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    51
    Posty
    68

    Domyślnie Przesiadka z 70d na - 7d mkII czy 6R?

    Pytanie jak w temacie. Posiadałem canona 50e, 350d, później 40d, a obecnie mam już od kilku lat 70d. Generalnie fotografuję ptaki i przyrodę. Przez ostatnie lata trochę zaniedbałem, to hobby ale obecnie staram się wygospodarować znowu czas na focenie. Pewnie dalej bym pstrykał 70d ale córka jest już prawie dorosła i wyrasta z aparatu w komórce. Zabiera mi body i robi foty krajobrazu oraz architektury. Dlatego chcę kupić coś nowego dla siebie.
    7d ma cropa to dla mnie plus w przyrodzie, ale 5r ma pewnie lepszą matrycę i z ff mogę też sporo wyciągnąć. Do 5r potrzebowałbym przejściówki ale to nie problem. Generalnie chciałbym usłyszeć opinię bardziej oblatanych w temacie. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
    Canon EOS 70D, Canon 100-400 L mk2, Canon 100, Tamron 17-50 1:2,8IF LD XR Di II Aspherical, Manfrotto 190 X PROB + 804 RC2

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 70d na - 7d mkII czy 6R?

    7dmk2 sobie daruj, przede wszystkim ze względu na archaiczna matryce, ceny nowych aparatów w sklepach to żart, ostatnio kupiłem 7dmk2 za nieco ponad 2k i uważam, że tyle ten sprzęt jest warty

    jeśli masz gotówkę na r5 to się nie zastanawiaj, warto tylko wziąć pod uwagę czy twój komputer pociągnie te rawy

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Pitek
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    51
    Posty
    68

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 70d na - 7d mkII czy 6R?

    Też się coraz bardziej skłaniam do bezlusterkowca. Biorę pod uwagę r6 albo trochę poczekam na jakieś obniżki w r5 :-)
    Canon EOS 70D, Canon 100-400 L mk2, Canon 100, Tamron 17-50 1:2,8IF LD XR Di II Aspherical, Manfrotto 190 X PROB + 804 RC2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •