Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Fotografia produktowa: małe przedmioty, beauty

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2020
    Miasto
    Polska
    Posty
    1

    Domyślnie Fotografia produktowa: małe przedmioty, beauty

    Hej! Coraz bardziej interesuję się fotografią produktową (głównie kosmetyków i biżuterii). Dotychczas robiłam zdjęcia w naturalnym świetle, ale chciałabym korzystać też z lamp. Naoglądałam się wielu tutoriali, czytałam artykuły, wciąż jednak nie wiem do końca, jaką lampę wybrać.

    Efekt, jaki chciałabym osiągnąć: https://www.instagram.com/p/CDikPKzFf5h/
    Wygląda na to, że dla tego zdjęcia wykorzystano jedno źródło światła: lampę LED JINBEI EF-150.

    Mój budżet to 1200 zł. Czy w tej cenie coś podobnego polecacie?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Fotografia produktowa: małe przedmioty, beauty

    Cytat Zamieszczone przez somstag Zobacz posta
    Hej! Coraz bardziej interesuję się fotografią produktową (głównie kosmetyków i biżuterii). Dotychczas robiłam zdjęcia w naturalnym świetle, ale chciałabym korzystać też z lamp. Naoglądałam się wielu tutoriali, czytałam artykuły, wciąż jednak nie wiem do końca, jaką lampę wybrać.

    Efekt, jaki chciałabym osiągnąć: https://www.instagram.com/p/CDikPKzFf5h/
    Wygląda na to, że dla tego zdjęcia wykorzystano jedno źródło światła: lampę LED JINBEI EF-150.

    Mój budżet to 1200 zł. Czy w tej cenie coś podobnego polecacie?
    Ja bym stawiał na światło błyskowe. Tak ostre światło uzyskuje się z samym garnkiem lub palnikiem. Trzeba mieć dość duże pomieszczenie, by oddalić lampę od przedmiotów.
    Lampy studyjne w fotografii produktowej dają dużo możliwości rozwoju i modyfikacji, by móc je przystosować do innego rodzaju zdjęć. Dziś packshoty, a jutro fotografia reklamowa
    Co do lamp to dobrym wyborem może być quadralice/godox - względnie tanie i jakaś tam jakoś też za tym idzie. Nie tracą na polskim rynku za wiele i są stosunkowo łatwe w sprzedaży - to na wypadek rezygnacji

  3. #3

    Domyślnie Odp: Fotografia produktowa: małe przedmioty, beauty

    To do sklepu internetowego? Czy w jakimś innym celu? My raczej staramy się rozpraszać światło. Na tym Instagramie masz odwrotny efekt z silnego oświetlenia z bardzo mocnym cieniem.
    Ostatnio edytowane przez Nanmi ; 03-12-2021 o 16:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •