Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 153

Wątek: Przesiadka z N na C

  1. #51
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    A czemu nie sony a7 III ? Przecież tam jest wg wielu opinii najlepszy Af

  2. #52
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    A czemu nie sony a7 III ? Przecież tam jest wg wielu opinii najlepszy Af
    Nie wydaje nie się ze a7 III jest lepsze - w Lesznie na pokazach Sony wystawiło stanowisko testowe i A1 wcale w porównaniu z R5 nie wypadł aż tak dobrze jak kosztuje. Kolega który robi zdjęcia lustrem D850 i miał testowy R6 twierdził że lepszy Canon lepszy - ja po Z6 i tak byłem oczarowany A1.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 09-07-2021 o 15:51

  3. #53
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    W bezlustrach bardzo ważna jest konfiguracja. Ciekawe czy sobie wyłączyliście podgląd zdjęć w wizjerze.
    Fps zależne od obiektywu. Kto to widział w lustrzankach?
    Była mowa o Z6 i R6 a tu nagle porównujecie Z6 do R5. Czyli body starsze o 3 lata i 3x tańsze do topowego modelu Canona.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #54
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W bezlustrach bardzo ważna jest konfiguracja. Ciekawe czy sobie wyłączyliście podgląd zdjęć w wizjerze.
    Fps zależne od obiektywu. Kto to widział w lustrzankach?
    Była mowa o Z6 i R6 a tu nagle porównujecie Z6 do R5. Czyli body starsze o 3 lata i 3x tańsze do topowego modelu Canona.
    FPS evf zależą od obiektywu - rozumiem - szczególnie np. jak testowałem to na topowym natywnym 24-70 2.8 oraz na stałce PF 500mm f/4 - i lag był taki sam jak na 200-500 5.6 Nikkora za jedyne 5 tys zł . Rozumiem też że wykonałem ponad 60 000 zdjęć na Z6 nie wiedząc jak ją skonfigurować - myślę że kończymy temat Nikona Z .

    Odnośnie Canona z tego co wiem R6 ma porównywalne AF do R5 a może ciut lepsze przez mniejszą matrycę, po drugie mowa była ogólnie o Zetkach ponieważ Z6 II i Z7 II czyli najnowsze bezlustra Nikona mają dalej ten sam wizjer co z Z6 więc cudownie on nie zniknął co pokazuje recenzja - mogę kilka innych podać gdzie też jest to wskazane . Po trzecie wrzucałem filmik gdzie pokazywali objawy laga wizjera i pracę AF dla Z7 II które jak wcześniej pisałem jest topem a z mojej perspektywy do zadań które ja robię nic nie zmieniono względem Z6. Kolejna sprawa R6 kosztuje mniej niż Z7 II z tego co pamiętam - więc argument o latach i kwocie się nie trzyma i myślę że należy zakończyć drążenie sprawy.
    Generalnie Nikon na tą chwilę nie ma szybkiego bez lustra z pewnym AF żeby zabrać na lotnisko czy boisko i robić to co się chce robić a nie co przez przypadek wpadnie z serii .

    ps. Porównaj sobie R6 za 13 tys zł ustawienia AF w tym wide poziomy (który do panoramowania się nadaje) z topowym droższym Nikonem Z7 II jakie on ma nastawy AF - ewidentnie widać który producent zakłada tylko pieski i kotlety a który bierze pod uwagę też sportowe wykorzystanie . Zetki są super do wolniejszych akcji tutaj nie ma dwóch zdań ale nie ma co bronić w przypadku szybkich akcji - zrób to samo na któreś z Z6 II czy Z7 II z Sigmą 70-200 co tutaj pokazał "włochasz" nie żadnym natywnym 70-200 Nikkora to porozmawiamy https://youtu.be/okeedXcuCjI?t=263
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 09-07-2021 o 18:28

  5. #55
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    1. Piszesz o doświadczeniu z Z6, a nie z Z6 II.
    2. Co to znaczy ten sam wizjer? Tyle samo punktów? To nieważny parametr. Ważne co na niego podaje procesor.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #56
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    @candar
    Nie wiesz co robię ale lepiej dosrać od razu że pewnie przez 2 lata nie nauczyłem się robić Z6.
    Ta czapla co ma udowodnić że co lata szybciej niż np. to :
    https://flic.kr/p/2kUnU1A
    W przypadku poruszających się obiektów istotna jest ich prędkość kątowa, a nie bezwzględna liniowa. Spróbuj sfotografować startującą sikorkę z trzech metrów ;-)
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #57
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. Piszesz o doświadczeniu z Z6, a nie z Z6 II.
    2. Co to znaczy ten sam wizjer? Tyle samo punktów? To nieważny parametr. Ważne co na niego podaje procesor.
    Myślę, że temat wyczerpałem - dałem przykłady Z 7 II vs D850 gdzie tak samo zachowuje się Z6/Z7 pierwszej generacji, bez sensu to ciągnąć dalej. Dla mnie się liczy, że po wyjęciu z pudła Canona, naładowaniu aku pierwsze zdjęcia dały mi uśmiech od ucha do ucha. Gdzie w podobnych warunkach wcześniej była walka.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #58
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    W przypadku poruszających się obiektów istotna jest ich prędkość kątowa, a nie bezwzględna liniowa. Spróbuj sfotografować startującą sikorkę z trzech metrów ;-)
    Na pokazach dynamicznych samoloty stoją w powietrzu -a jaskółki jeszcze szybciej latają i tak można dalej brnąc.
    Dlaczego nikt nie odniesie się do tego fragmentu wcześniej wrzuconego testu D850 vs Z7 II gdzie zetka wygrała wszystko poza właśnie robieniem zdjęć ptaków? Gdzie pokazano jak AF lata po całym niebie i mewy nie może złapać gdzie widać przy tym opóźnienia a scenę dalej na plaży jeszcze lepiej to widać ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Jak wyjdzie na jesieni Nikon Z9 (“Stunning” AF tracking (better than the D6)) https://abfoto.pl/nikon-z9-zapowiedz...cQAvD_BwE#read to wrócisz do Nikona, czy zmienisz R5 na R3? http://blog.jeffcable.com/2021/07/ye...-my-hands.html
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-07-2021 o 07:49
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #60
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jak wyjdzie na jesieni Nikon Z9 (“Stunning” AF tracking (better than the D6)) https://abfoto.pl/nikon-z9-zapowiedz...cQAvD_BwE#read to wrócisz do nikona, czy zmienisz aparat na R3?
    A czemu R3 ? Poczekam na R1 .
    Skończmy temat bo coś mi wydaję że kolega ma jakiś "palący" problem z pewną częścią ciała - bo ktoś śmiał napisać źle o jego aparacie a do tego jeszcze miał czelność i środki na zmianę systemu .

Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •