Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 153

Wątek: Przesiadka z N na C

  1. #131

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A to w R5 jest jest jakiś specjalny dedykowany tryb do ignorowania przeszkód czy chodzi o dodatkowe ustawienia AF w ramach czułości śledzenia?
    Jest 5 scenariuszy do wyboru. Ale to chyba w lustrzankach też było o ile dobrze pamiętam.
    Przy czym te scenariusze to chyba po prostu nastawy dwóch parametrów - szybkość śledzenia i "kleistość" AF-a.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  2. #132
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Jest 5 scenariuszy do wyboru. Ale to chyba w lustrzankach też było o ile dobrze pamiętam.
    Przy czym te scenariusze to chyba po prostu nastawy dwóch parametrów - szybkość śledzenia i "kleistość" AF-a.

    p,paw
    Dokładnie te mijanki były robione na drugim nastawie - z ikoną do tenisa . Wiedząc co się za chwile będzie działo można szybko przełączyć się na taki albo inny tryb- nastawy.

  3. #133
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ze mnie się kiedyś śmiano jak kupiłem 6d, że ten aparat nie nadaje się na pokazy i spottingu, a wg mnie prawda jest taka i zawsze będę bronił tego zdania, że oczywiście są modele "ograniczone" do pewnych dziedzin i owszem, 6d, nie jest aparatem stworzonym do sportu, reporterki, itp., ale znając ograniczenia danego aparatu można świadomie je niwelować.
    Przenosząc to na grunt motoryzacyjny

    Jeżdze na chińczykach i to dobre opony, ale na autostradzie nie wolno przekraczać 90km/h.

    Nikonem FM2 też się da zrobic dobre zdjęcie, ale to orka na ugorze i komu by się chciało męczyć.

    To, czy się nadaje czy nie, to raczej kwestia wygody.

    A te nowe R'ki to obecnie jakiś kosmos, z resztą chłopaki się już chwalili ile mieli zdjęć na których af nie wyrobił.

    Sprzedaj nerkę kup R6.

  4. #134

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ja na pokazy w zasadzie przestałem jeździć od czasu kiedy przerzuciłem się na Sony. Te kilka lat temu bezlustra do spottingu nie nadawały się zupełnie.
    Dzięki Canonowi zacznę jeździć na nowo. Może A1 czy A9 to bym sobie dał radę, ale mój A7R4 do pokazów nie nadawał się kompletnie.
    R5 sprawdził się chyba dobrze - przynajmniej jak na pierwsze podejście po kilku latach przerwy...

    Załącznik 6744

    p,paw
    Dwa pytania mam do Ciebie.

    Dlaczego A7R4 nie dawało rady? Zbyt wolny AF-C?

    I drugie ważniejsze - miałem się wybrać na pokazy lotnicze do Kosakowa i nawet kupiłem sobie bilet spotterski, ale musiałem zostać w Łodzi. Czy szkło 100-400 dawałoby komfort zasięgu do ujęć takich jak na pokazanym Twoim zdjęciu, czy jednak im więcej MM w szkle tym lepiej? Pytam, może naiwnie, ale nigdy nie robiłem zdjęć na pokazach lotniczych, więc nie jestem w stanie określić odległości.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Przenosząc to na grunt motoryzacyjny

    Jeżdze na chińczykach i to dobre opony, ale na autostradzie nie wolno przekraczać 90km/h.

    Nikonem FM2 też się da zrobic dobre zdjęcie, ale to orka na ugorze i komu by się chciało męczyć.

    To, czy się nadaje czy nie, to raczej kwestia wygody.

    A te nowe R'ki to obecnie jakiś kosmos, z resztą chłopaki się już chwalili ile mieli zdjęć na których af nie wyrobił.

    Sprzedaj nerkę kup R6.
    Przecież R6 kupujesz za dwie średnie krajowe
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  5. #135
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    @zdebik jestem ciekawy co R3 pokaże który ma być stricto reporterski i mieli więcej czasu do poprawy algorytmów po testach R5/R6 .
    @TPS spokojnie znajomy 100-400 używał z R5 - wiadomo że z takim palnikiem będzie trudno bo to jest 600 mm plus crop ale większość pozostałych z dobrego miejsca czemu nie. Do tego co patrzę to chyba masz R6 więc będzie więcej niż 100-400 ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__0179_DxO_www1280.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	171,1 KB
ID:	6751

    tutaj masz Pawła zdjęcia z parametrami https://pawel.online/aerobaltic-2021/
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 26-08-2021 o 11:57

  6. #136
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    @zdebik jestem ciekawy co R3 pokaże który ma być stricto reporterski i mieli więcej czasu do poprawy algorytmów po testach R5/R6
    Wcale nie był bym zdziwiony, gdyby wogóle nie posiadał mechanicznej kurtyny.

    A AF to wiadomo, bedzie pierwsza liga.

  7. #137
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    @zdebik ja myślę że jak nie w R3 to R1 już z pewnością tylko muszą ogarnąć szybszy odczyt matrycy żeby nie było takich kwiatów :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__0853_www1280.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	495,1 KB
ID:	6752

    jakościowo i tak kosz ale efekt ciekawy .
    Jak mechaniczną wywalą to kolejny mechanizm zawodny - ciekawe na czym wtedy będą zarabiać ? Blokada licznika zdjęć po jakimś przebiegu i serwis jak w samochodach ?
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 26-08-2021 o 12:03

  8. #138

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    @zdebik jestem ciekawy co R3 pokaże który ma być stricto reporterski i mieli więcej czasu do poprawy algorytmów po testach R5/R6 .
    @TPS spokojnie znajomy 100-400 używał z R5 - wiadomo że z takim palnikiem będzie trudno bo to jest 600 mm plus crop ale większość pozostałych z dobrego miejsca czemu nie. Do tego co patrzę to chyba masz R6 więc będzie więcej niż 100-400 ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__0179_DxO_www1280.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	171,1 KB
ID:	6751

    tutaj masz Pawła zdjęcia z parametrami https://pawel.online/aerobaltic-2021/
    Dzięki za wskazówki - ja się waham co do rozbudowy szklarni. Miałem 100-400 USM II i to jest mega szkło. Przymierzam się do RF 28-70 F2.0, bo mnie armata strasznie kręci. Budżetowo rzecz ujmując, RF100-500 wyklucza RF 28-70 F2.0. Krótki zoom będzie częściej dla mnie pracował niż długi, ale jeśli 100-400 II plus konwerter x1.4 zrobi mi robotę, to mogę go nabyć.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  9. #139
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    A nie możesz wypożyczyć na weekend albo z kimś się umówić na jakieś testy ?

  10. #140
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Jak mechaniczną wywalą to kolejny mechanizm zawodny - ciekawe na czym wtedy będą zarabiać ? Blokada licznika zdjęć po jakimś przebiegu i serwis jak w samochodach ?
    Abonament będzie jak w Adobe.

Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •