Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 153

Wątek: Przesiadka z N na C

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A gdzie zakres jaki miał do 600 mm i to w cropie? Wydatki na szkła przy przesiadce będzie miał spore.
    W swoim pierwszym poście piszę o zoomie reporterskim + jedna stałka
    Miłego dnia
    moja www

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A gdzie zakres jaki miał do 600 mm i to w cropie? Wydatki na szkła przy przesiadce będzie miał spore.
    Przecież zgodnie z prezentowanymi tu poglądami główną zaletą ML jest możliwość dowolnego wycięcia sobie wszystkiego z szerokiego kąta. Wystarczy więc jeden obiektyw.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 306

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    niewolnictwo systemowe istnieje zawsze nawet jak zmieniamy kropa na fulfrejma, ba nawet jak zmieniamy lustrzankę na ML trzeba ten fakt zaakceptować i podejmować racjonalne decyzje, oczywiscie jeśli mamy już powyżej uszu aktualnie używanego systemu to nie ma problemu - możemy zostać miewolnikiem innego systemu - tak naprawdę człowiek zwykle używa jednego lub dwóch szkieł reszta to dodatek czasem istotny ale tylko dodatek (zapchajdziura ognisowych bo się mam wydaje, szkło "a jak bym chciał zrobić coś z małą głebia ostrości", "u mnie na jeziorze widziałem ptaka z 300 metrów, ewentualnie sikorkę na podwórku - zrobię takie zdjęcia jakie się pojawiają w galerii na nikoniarzach", czy coś podobnego) - ale oczywiscie zawsze warto zmienić optykę na lepszą szczególnie tą optykę którą używamy, a system - gdybym był nikoniarzem to przy takich cenach kupiłbym D810 lun D850 i cieszyłbym bym sie fotografowaniem (co nie oznnacza że aktualnie używając canona mam jakieś obrzydzenie fotografując - wręcz przeciwnie)

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Dodam tylko, że pytający w wątku oprócz D500 (DX) ma również D700 (FX). Tak więc nie pozbywa się "całkowicie" DSLR-a, tylko zamierza zmienić D500 na coś innego.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-11-2020 o 10:48
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Doskonały sposób na REKLAMĘ firmy N na portalu firmy C.
    Podsumowując wszystkie posty wystawione na tym portalu - firmy C,
    wyszło że nie opłaca się i pozostanie w firmie N jest lepszym rozwiązaniem.

  6. #26
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    ... Odliczając 12k na aparat zostaje 8 na obiektywy. Wiem... słabo trochę :/
    W tym budżecie, kupisz używane, na których nie stracisz zbyt wiele jeżeli zdecydujesz się odsprzedać i kupić droższe rf: Canon ef 16-35/2.8 L II i Canon ef 70-200/2.8 L IS II. Pierwszy to koszt do 3k, drugi ok 5-5.5 k. np. przez olx od pierwszego właściciela - bez pośredników - w stanie bdb. Obydwa szkła super, ostre od 2.8 w całym zakresie ogniskowych, i bdb stabilizacja w tym drugim. Podpinam je do eRki za pomocą adaptera Canon.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 17-11-2020 o 15:06
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Doskonały sposób na REKLAMĘ firmy N na portalu firmy C.
    Podsumowując wszystkie posty wystawione na tym portalu - firmy C,
    wyszło że nie opłaca się i pozostanie w firmie N jest lepszym rozwiązaniem.
    Zmiana systemu na dowolny inny nigdy się nie opłaca. A przynajmniej nie znam nikogo, kto by na takowej skorzystał. Swego czasu zmieniłem cały system Fuji XF z aparatem , szkłami i lampą na aparat z innego systemu i nie żałuję ani złotówki, choć każdy powie, że było to pozbawione sensu.

    Podobnie jest w tym przypadku przy zmianie całego systemu Nikona na Canona R6. Decyzja należy wyłącznie do autora wątku i rozmaite komentarze tego nie zmienią. O tym, że zasadniczo zapytania tego typu mają przede wszystkim na celu utwierdzenie się w swoim założeniu - to już całkiem inna kwestia.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-11-2020 o 15:22
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Nie jestem onanistą sprzętowym, nie handluję sprzętem, ale wydaje mi się, że zawsze lub prawie zawsze zakup sprzętu w sklepie i późniejsza odsprzedaż wiąże się ze stratą. Nie pamiętam przypadków, żeby ktoś kupił w sklepie, i po jakimś okresie używania odsprzedał z zyskiem.
    Chyba, że jest to rzecz unikalna, trudno dostępna. Mam kolegów, którzy całą stajnię Canona sprzedali, żeby wejść w Fuji. Czy na tym coś zyskali, . . . widocznie tak, to nie są laicy. Na pewno nie było to zysk finansowy, ale coś ich do tego skłoniło, może Tomek Sikora, Tadeusz Rolke albo jeszcze ktoś taki? Ja zmieniłem pełne wyposażenie Nikona na Canona, i jeszcze żyję. Nie ma opcji powrotu.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Nie jestem onanistą sprzętowym, nie handluję sprzętem, ale wydaje mi się, że zawsze lub prawie zawsze zakup sprzętu w sklepie i późniejsza odsprzedaż wiąże się ze stratą. Nie pamiętam przypadków, żeby ktoś kupił w sklepie, i po jakimś okresie używania odsprzedał z zyskiem.
    Chyba, że jest to rzecz unikalna, trudno dostępna. Mam kolegów, którzy całą stajnię Canona sprzedali, żeby wejść w Fuji. Czy na tym coś zyskali, . . . widocznie tak, to nie są laicy. Na pewno nie było to zysk finansowy, ale coś ich do tego skłoniło, może Tomek Sikora, Tadeusz Rolke albo jeszcze ktoś taki? Ja zmieniłem pełne wyposażenie Nikona na Canona, i jeszcze żyję. Nie ma opcji powrotu.
    Nigdy nie mów nigdy Co do Fuji , może skusił ich "średni" format a może inne rzeczy? Dla mnie generalnie logo producenta na aparacie nie ma żadnego znaczenia. Najważniejsza jest możliwość podpięcia szkieł, które już mam i które chciałbym kupić/zmienić w przyszłości. Można nawet napisać - aparaty przemijają, dobre obiektywy zostają.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    U mnie nie ma opcji powrotu, nie dla tego, że N robi gorsze aparaty, absolutnie nie, tylko ja już jestem za stary na zmiany.
    W ubiegłym roku minęło 50 lat jak fotografuję, i już mi wystarczy. Teraz jak chcę to robię, a jak nie to i tydzień czy dwa tygodnie aparatu nie wyciągam. Nic nie muszę i to jest piękne, robię kiedy chcę. Teraz każda zainwestowana złotówka mi się nie zwróci, czy to RP czy R6 bez różnicy,
    nic nie musi na siebie zarobić, nic nie musi się zamortyzować.
    Jest opcja, że zamienię RP na R6, ale może też być tak, że kupię R6 a RP zostanie, jako drugie body żeby szkiełek nie wymieniać.

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •