Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 153

Wątek: Przesiadka z N na C

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    N10-24/3.5-4.5, S17-50/2.8, S50/1.4 art, N70-300VR, T150-600G2. Tak więc i tak i tak wymiana obiektywów wymagana.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Jeżeli canon R to ze szkłami RF. To niestety będzie kosztować dużo. Jak musi być bezlustro, to masz Z6. I tyle. Ja bym wziął 5d4 z 16-35/4 i do tego 50+85+135 lub Nikon d780 w podobnym komplecie. No, ale wiadomo - dslr już zdjęć nie robi.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jeżeli canon R to ze szkłami RF.
    What? Mam odmienne zdanie. Na ten moment dla systemu R ze względu na stosunek jakości do ceny optymalnym wyborem są szkła EF. Mając to co mam nie mam pojęcia po co miałbym kupować odpowiedniki w wersji RF.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ja bym wziął 5d4 z 16-35/4 i do tego 50+85+135 lub Nikon d780 w podobnym komplecie. No, ale wiadomo - dslr już zdjęć nie robi.
    W obecnych czasach zakup lustrzanki to nieporozumienie... no chyba, że ktoś piszę pracę mgr na temat: "Wpływ czynników zewnętrznych na powtarzalność pracy układu AF w DSLR oraz dlaczego urządzenia typu USB DOCK nie rozwiązują problemu".
    Ostatnio edytowane przez technik8pl ; 16-11-2020 o 13:54
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  4. #14
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    W obecnych czasach zakup lustrzanki to nieporozumienie... no chyba, że ktoś piszę pracę mgr na temat: "Wpływ czynników zewnętrznych na powtarzalność pracy układu AF w DSLR oraz dlaczego urządzenia typu USB DOCK nie rozwiązują problemu".
    Wg mnie ten problem jest mocno wyolbrzymiony. Nagłaśniany przez osoby, które muszą kalibrować. Większość siedzi cicho bo nie musi kalibrować i nie chce się im dyskutować o problemie jaki ich nie dotyczy. Z tego co czytam fora N i CB to Canony mają większe problemy z optyką firm trzecich niż Nikon.

    spiritus - zmiana na Canona Rx to wymiana Twojej optyki. To cie zaboli finansowo bardziej niż zmiana aparatu. Masz sporo szkieł. Finansowo to dasz radę na EF i z przejściówką, czyli to samo jakbyś kupił Nikona Z6, też praca z adapterem. T150-600 na D500 - masz niezłego cropa i 20 Mpx. Ekwiwalent 900 mm. jak podepniesz takie szkło do FF to stracisz na zasięgu. Nie wycropujesz aż tak mocno, bo stracisz na ilości Mpx. Chyba, że kupisz FF z gęstą matrycą. R5 chyba za drogi. Teraz przed premierą Z7II ludzie sprzedają wersję I, może to jest opcja?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-11-2020 o 21:58
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wg mnie ten problem jest mocno wyolbrzymiony. Nagłaśniany przez osoby, które muszą kalibrować. Większość siedzi cicho bo nie musi kalibrować i nie chce się im dyskutować o problemie jaki ich nie dotyczy.
    Podejrzewam że to jest efekt tego, że większość "zwykłych" użytkowników nie używa jasnych stałek. To nisza która jednak ma dość spore przebicie na forach i stąd wydaje się że takich problemów jest dużo.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    A może spójrzcie na to tak: człowiek zobaczył u znajomego R6, możliwości jego AFu i matrycy i pomyślał, że zmieni swój aparat na dokładnie coś takiego nie chodzi tylko o zmianę na Canona tylko o konkretny model, drogi, ale jeszcze w jego zasięgu. Co tu kombinować. Kupić R6 i z 2-3 obiektywy do niego. Jeśli na Canony braknie budżetu to Tamron lub Sigma 24-70/2.8 są bardzo chwalone. Również na ML. Do tego jakaś stałka art 35, 50 lub 85 i będzie zadowolony.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Myślę nad przesiadką z N na C.
    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Wiem, że nie na temat, ale czy oglądałeś u kogoś np. Z6? Nie, to nie Canon
    Mam Nikona Z6 i mam porównanie do matrycy Canona 5D III oraz nowych matryc w A7 III i Z6.

    @spiritus - nie widzę sensu przesiadki systemowej o ile siedzisz już w nikonie. Zostaną Ci przecież szkła S50/1.4 art, N70-300VR, T150-600G2, które wykorzystasz. Naprawdę warto wypożyczyć na testy Z6. Po ostatniej aktualizacji oprogramowania AF-a to całkiem inny aparat niż pokazywali w testach

    Wg testów matryc DXO Z6 ma jedną z najlepszych matryc na rynku https://www.dxomark.com/nikon-z-6-se...d-performance/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lprAzFb.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	104,8 KB
ID:	5390

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	comparisontable2.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	5391

    Filmik z mozliwości Af-a w nikonie Z6 II




    @spiritus - nie namawiam, ale pokazuję istniejące możliwości. Jeśli Twoje wymagania spełni wyłącznie R6 - to go kup i tyle.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-11-2020 o 23:12
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #18
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mam Nikona Z6 i mam porównanie do matrycy Canona 5D III oraz nowych matryc w A7 III i Z6.
    No tylko że z tego co kolega pisze to dla niego kluczowa nie jest matryca. Pomijając onanizowanie się wykresikami to możliwości współczesnych ML są pod tym względem bardzo zbliżone. Więc zmiana z tego powodu istotnie nie miałby sensu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No tylko że z tego co kolega pisze to dla niego kluczowa nie jest matryca. Pomijając onanizowanie się wykresikami to możliwości współczesnych ML są pod tym względem bardzo zbliżone. Więc zmiana z tego powodu istotnie nie miałby sensu.
    W drugim zdaniu napisałem o tym, że AF też całkiem dobrze daje sobie radę i dałem nawet filmik. Wydaje mi się , że warto przeczytać również drugie zdanie a nawet trzecie i obejrzeć film z możliwościami AF-a w Z6 II.

    BTW - Nikon Z6 II vs Z6 AF Comparison

    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-11-2020 o 23:43
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Co tu kombinować. Kupić R6 i z 2-3 obiektywy do niego. Jeśli na Canony braknie budżetu to Tamron lub Sigma 24-70/2.8 są bardzo chwalone. Również na ML. Do tego jakaś stałka art 35, 50 lub 85 i będzie zadowolony.
    A gdzie zakres jaki miał do 600 mm i to w cropie? Wydatki na szkła przy przesiadce będzie miał spore.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •