Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 153

Wątek: Przesiadka z N na C

  1. #101

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    No widzisz a ja właśnie sobie rozmawiałem na Gdyni i później pisałem z gościem nikoniarzem co ma D500 i Z6 1 a na imprezie testował Z7 II i pisze „ Af z pustego nieba moment wraca na cel co w Z61 było niemożliwe” z tym ze miał podpięte 500PF wiec lepszego szkła tele od Nikona już nie ma i dalej pisze „Bardzo przeszkadza klatkowanie w serii lag ekranu niż af, trzeba się mocno skupiać”. Miał do swojej Z6 I podpięta sigme 60-600 i „Miałem też S60-600 podpięte, Lipa... Pompował af”.

    Druga sprawa że to że jakiś pan chwalił nie znaczy co zrobił - pokaż mi jego zdjęcia bo chwalić to można wiele rzeczy.
    Z doświadczenia wiem, że to co dla jednych jest akceptowalne, dla mnie nigdy nie będzie. Każdy sprzęt ma swoje + i - i to co dla mnie jest -, dla kogoś może być OK. Kilka tygodni temu robiłem zdjęcia na zawodach skim bordowych i wymieniałem luźne uwagi z innymi fotografami. Po kilku ich zdaniach już wiedziałem, że o sprzęcie fotograficznym mało wiedzą, ponieważ są zamknięci w bańce własnych przekonań (błąd konfirmacji), czyli jak pańcia mówi, że woli DSLR i nigdy nie zrozumie posiadaczy ML, bo ona fotografuje śluby i lustro to lustro, albo pańcioch patrzy na mojego R6 i mówi, że Canon jest daleko za Sony (trzymając w rękach A7III). O czym tu dyskutować? Jeśli komuś (przykładowo) pasuje Z7 i Sigma 60-600, ponieważ z 1000 zdjęć połowę ma ostrą, to OK. Każdy swój aparat, który posiadałem dopychałem do ściany jego możliwości. Jeśli ktoś robi zdjęcia statyczne, np portrety i jest zadowolony z Canona R, czy Sony A7RII to przecież nie powie o swoim sprzęcie złego słowa.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  2. #102
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ale znowu wracasz do porównania Nikona Z6 z Canonem R5 Było pisane wielokrotnie, że to całkiem różne aparaty wiekowo i technologicznie. Zupełnie do kogo innego kierowane i dodatkowo w chwili premiery Nikon Z6 dopiero raczkował w ML jako pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona. Wyboru już dokonałeś i nie musisz się już utwierdzać w tym, że dobrze zrobiłeś. Podpowiem - DOBRZE ZROBIŁEŚ zmieniając stary aparat klasy Entry Level na nowy Full Prof.

    Co do "umienia" oraz ww. "magii" użytkowanego aparatu to wyłącznie technologia i umiejętności wykorzystania posiadanego sprzętu o czym pewnie doskonale wiesz, bo workflow masz opanowany. Nowszy rocznikowo i technologicznie aparat z pewnością bardziej w tym pomoże - to oczywista-oczywistość. Generalnie to ja kocham swoje aparaty za każde zrobione nimi zdjęcie i żadnego z nich nie wyróżniam, choć każdy ma nieco inną filozofię obsługi. I to własnie to w nich lubię.

    ps.
    nie wiem o jakim moim zdjęciu piszesz, bo nie pamiętam abym coś usuwał. Ale bardzo mi miło, że mam w Tobie tak wiernego fana, który śledzi w różnych miejscach moją fotograficzną pasję. Pozdrawiam gorąco.
    Sam zacząłeś znowu temat wspominając o Z7 który jest z tej samej parafii co Z6 .

    Co do fana i śledzenia muszę cię rozczarować akurat rzuciło mi się to zdjęcie jako przykład jak dla mnie słabej obróbki. Wielka plama czerwieni na tle niebieskiego szarego portu - trudno nie zauważyć a że to nie amator jak ja tylko profesionalista wszystko wiedzący który mnie „atakował” na forum to sobie zrzut zrobiłem. Po mojej uwadze na tamtej grupie i śmieszkach innych jakoś nie mogłem później znaleźć tego zdjęcia - może do poprawy poszło . Jak chcesz mogę wrzuci tutaj ale myślę ze wiesz : ruda pani w czerwonej sukience oparta o barierkę w porcie od której włosów bije poświata czerwona jak na obrazach świętych w kościele .


    @TPS ja jestem daleki od stawiania ołtarzyków jakiemuś systemowi bo każdy ma jakieś wady i zalety. Canon R5 tez nie jest idealny bo np. kolory mi nie pasują i walczę z profilem, wg. mnie tez ma inny szum niż Z6 gdzie tam iso 400 nie ruszałem zdjęć samolotu na niebie a tutaj w Canonie widzę szum i drażni mnie - może mam coś źle ustawione w odszumianiu w CC albo PS. Może @pawel.guraj mi pomoże - sprawdzę jego nastawy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 23-08-2021 o 10:18

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Co do fana i śledzenia muszę cię rozczarować akurat rzuciło mi się to zdjęcie jako przykład jak dla mnie słabej obróbki. Wielka plama czerwieni na tle niebieskiego szarego portu - trudno nie zauważyć a że to nie amator jak ja tylko profesionalista wszystko wiedzący który mnie „atakował” na forum to sobie zrzut zrobiłem. Po mojej uwadze na tamtej grupie i śmieszkach innych jakoś nie mogłem później znaleźć tego zdjęcia - może do poprawy poszło . Jak chcesz mogę wrzuci tutaj ale myślę ze wiesz : ruda pani w czerwonej sukience oparta o barierkę w porcie od której włosów bije poświata czerwona jak na obrazach świętych w kościele
    Mimo wszystko starajmy się trzymać poziom. Jak to mawiają równajmy do góry, nigdy w dół, zło dobrem zwyciężaj i takie tam... Takie szukanie haków jest niefajne.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Z doświadczenia wiem, że to co dla jednych jest akceptowalne, dla mnie nigdy nie będzie. Każdy sprzęt ma swoje + i - i to co dla mnie jest -, dla kogoś może być OK. Kilka tygodni temu robiłem zdjęcia na zawodach skim bordowych i wymieniałem luźne uwagi z innymi fotografami. Po kilku ich zdaniach już wiedziałem, że o sprzęcie fotograficznym mało wiedzą, ponieważ są zamknięci w bańce własnych przekonań (błąd konfirmacji), czyli jak pańcia mówi, że woli DSLR i nigdy nie zrozumie posiadaczy ML, bo ona fotografuje śluby i lustro to lustro, albo pańcioch patrzy na mojego R6 i mówi, że Canon jest daleko za Sony (trzymając w rękach A7III). O czym tu dyskutować? Jeśli komuś (przykładowo) pasuje Z7 i Sigma 60-600, ponieważ z 1000 zdjęć połowę ma ostrą, to OK. Każdy swój aparat, który posiadałem dopychałem do ściany jego możliwości. Jeśli ktoś robi zdjęcia statyczne, np portrety i jest zadowolony z Canona R, czy Sony A7RII to przecież nie powie o swoim sprzęcie złego słowa.
    To prawda, że każdy ocenia ze swojej perspektywy i przez pryzmat własnych doświadczeń. Dlatego często trudno wybrać sprzęt dla siebie bazując na opiniach innych osób. Najlepszym, choć drogim sposobem jest osobiste przetestowanie pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań.
    Osobiście gdy coś komuś doradzam, czy wyrażam opinię biorę pod uwagę to, że będzie to subiektywne. Staram się jednak zaznaczać co dla mnie jest w tym istotne ew. brać pod uwagę to jak tego sprzętu będzie używał ktoś inny.

    Myślę, że jednak stwierdzenie, że "DPAF v.2 w R6 i R5 jest bardzo wydajny i skuteczny w większości zastosowań foto" będzie dosyć obiektywne Jeśli o to chodzi to jestem zachwycony moim R6. Przy zmianie wszystkich poprzednich dslr-ów głównym powodem była chęć posiadania lepszego AF, który wreszcie pozwoli na wygodną pracę z jasnymi stałkami. Tutaj to znalazłem. Sprawdzone w reportażu ślubnym i na moich dzieciach ale jak widać inni potwierdzają to również w sporcie, czy fotografii lotniczej.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #105
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Mimo wszystko starajmy się trzymać poziom. Jak to mawiają równajmy do góry, nigdy w dół, zło dobrem zwyciężaj i takie tam... Takie szukanie haków jest niefajne.
    Jakie haki - raczej ciekawostka ? Jeśli ktoś kreuje się być autorytetem w tego typu zdjęciach i jak widać po tym forum nie tylko w tego typu. Ocenia innych i zarzuca im jakieś braki umiejętności/wiedzy, sam powinien trzymać poziom żeby inni oglądając jego prace mogli się czegoś nauczyć.
    Pokazuje również że każdy może odbierać inaczej pewne rzeczy na zdjęciu a szczególnie na swoim.

    Wracając do tematu będąc w Gdyni obserwując spotterski sektor i płot w mojej opinii bezluster N było mało w przeciwieństwie do luster wiec musiał mieć duże szczęście ze akurat bez specjalnego szukania trafił na Z7 i to jeszcze mk 1 bo na stoisku cyfrowe były wypożyczane mk 2 z tego co widziałem.

    Temat zmiany jak dla mnie wyczerpany - to co chciałem osiągnąć zmianą osiągnąłem czyli to ja jestem teraz ograniczeniem w tym zestawie. Nie mogę się już zasłaniać że coś sprzęt niedomaga. Trzeba podnosić swoje umiejętności a szczególnie stabilności rąk bo Sigma 60-600 nie bierze jeńców przy 8-9 godzinach machania ostry helikopter na 1/60-1/100 s był dla mnie wyzwaniem a byli znajomi co 1/40 nie było dla nich problemem .


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 23-08-2021 o 12:07

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Mimo wszystko starajmy się trzymać poziom. Jak to mawiają równajmy do góry, nigdy w dół, zło dobrem zwyciężaj i takie tam... Takie szukanie haków jest niefajne.
    Też tak uważam. Chodzenie za kimkolwiek po sieci w wiadomym celu to przykład psychofana. A kolegę "Ketchup" chodzącego za mną i komentującego moje foteczki w rożnych miejscach w internecie po prostu zablokowałem i dlatego od tej pory nie widział już moich zdjęć i nie mógł ich komentować.

    Co do obecności bezluster na LOTOS Gdynia Aerobaltic 2021 naprawdę było ich mało i szanse na spotkanie Zetek Nikona były nikłe. Po prostu było wolne miejsce obok gościa i był to totolotek , bo nie wiedziałam czym fotografuje do czasu wyjęcia aparatu i obiektywu (miał dwa aparaty i szkła: na zbliżenia 150-600 i zooma na szeroki plan). Odnosząc się do wypowiedzi "pan chwalił nie znaczy co zrobił" nie zaglądałem mu w ekran, ale potrafię rozpoznać po sposobie pracy osobę, która ma pojęcie o fotografowaniu ponaddźwiękowych samolotów. Nie zakładałbym, że ktoś mający gorszy aparat z innego systemu nie zrobi lepszych zdjęć, bo mógłbym się założyć, że ów gość zrobił foty lepsze ode mnie. Co nie będzie trudne, bo foty na airshow robiłem drugi raz w życiu, ale lubię to robić jeśli mam okazję.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-08-2021 o 12:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #107
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Też tak uważam. Chodzenie za kimkolwiek po sieci w wiadomym celu to przykład psychofana.

    A kolegę "Ketchup" chodzącego za mną i komentującego moje foteczki w rożnych miejscach w internecie po prostu zablokowałem i dlatego od tej pory nie widział już moich zdjęć i nie mógł ich komentować.

    Co do obecności bezluster na LOTOS Gdynia Aerobaltic 2021 naprawdę było ich mało i szanse na to, że było wolne miejsce obok gościa z Nikonem Z7 + Sigmą 150-600 to był totolotek bo nie wiedziałm czym fotografuje do czasu wyjęcia aparatu i obiektywu (miał dwa aparaty i szkła: na zbliżenia 150-600 i zooma na szeroki plan). Odnosząc się do wypowiedzi "pan chwalił nie znaczy co zrobił" nie zaglądałem mu w ekran, ale potrafię rozpoznać po sposobie pracy osobę, która ma pojęcie o fotografowaniu ponaddźwiękowych samolotów. Nie zakładałbym, że ktoś mający gorszy aparat z innego systemu nie zrobi lepszych zdjęć, bo mógłbym się założyć, że ów gość zrobił foty lepsze ode mnie.
    I proszę jak manipuluje @candar jak widzę ludzie prawdę pisali - skomentowałem twoją tylko jedną - powtarzam jedną fotografię bo przypadkowo trafiłem ( i miałem powód bo była skopana obróbka) na nią na innej grupie foto a tu czytamy ze śledzę ciebie i komentuje twoje „foteczki” - liczba mnoga, sugerująca że było tego więcej. Masz jednak przerośnięte ego jak widzę, nie mam co robić tylko specjalnie ciebie śledzić .

    Jak widzę to ty masz jakiś problem bo będąc na pokazach w Gdyni myślałeś o mnie i moim postach - nie omieszkałeś dzień po zakończeniu przybiec do wątku i próbować dalej udowadniać że moja zmiana była zła i nic nie umiem bo ktoś tam używał Z7 i był zadowolony - a i wydawał się tobie na znawcę tematu foto lotniczego bo dobrze pracował - normalnie kabaret .


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 23-08-2021 o 12:55

  8. #108
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Przesiadka z N na C

    Na zakończenie polemiki w tym temacie z panem @candar mam nadzieję że inni czytający ten wątek wyciągną odpowiednie wnioski kto tu za kim chodzi po internecie i myśli o kim na imprezach ( zaczynam się bać ). Jeszcze tylko wspomnę dla pełnego widoku o wcześniejszych wiadomościach @candara w tym temacie gdzie pisał do mnie po nazwisku i imieniu które wziął z internetu - później wyedytował przed adminem .
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 23-08-2021 o 13:12

  9. #109
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Na zakończenie polemiki w tym temacie z panem @candar mam nadzieję że inni czytający ten wątek wyciągną odpowiednie wnioski kto tu za kim chodzi po internecie i myśli o kim na imprezach ( zaczynam się bać ). Jeszcze tylko wspomnę dla pełnego widoku o wcześniejszych wiadomościach @candara w tym temacie gdzie pisał do mnie po nazwisku i imieniu które wziął z internetu - później wyedytował przed adminem .
    Daj se spokój, czekam na twoje zdjęcia

  10. #110
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    .. Canon R5 tez nie jest idealny bo ..., wg. mnie tez ma inny szum niż Z6 gdzie tam iso 400 ... a tutaj w Canonie widzę szum i drażni mnie ..
    Z6 24 Mpx a R5 45 Mpx.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •