Strona 10 z 16 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 153

Wątek: Przesiadka z N na C

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    czyli Canon też potrafi zaskoczyć i po aktualizacji coś przestawić ? Mam nadzieję że od Sportów 70-200 i 60-600 będzie się trzymał z daleka .
    Fakt, masz nadzieję. To za mało.

    Współpraca obiektywów Sigmy z Canonem R5 https://www.optyczne.pl/15541-nowo%C...anonem_R5.html

    1/Obiektywy powinny mieć aktualne oprogramowanie, a przynajmniej firmware w wersji 2.0.

    2/W korpusie należy wyłączyć funkcję "Digital Lens Optimizer", a zamiast tego osobno uruchomić korekcję dystorsji, winietowania i aberracji chromatycznej, o ile oczywiście chcemy z nich korzystać.

    3/Autofokus powinien działać w obszarze około 80% kadru w pionie i poziomie.

    4/W przypadku obiektywów wyposażonych w stabilizację optyczną, stabilizacja matrycy w korpusie EOS R5 nie będzie działać, jeśli korzystamy z funkcji "Full-time MF". Tę ostatnią można włączyć lub wyłączyć z poziomu oprogramowania Sigma Optimization Pro.

    5/Stabilizacja oraz autofokus w przypadku starszych obiektywów, nienależących do linii Art, Conteporary ani Sport, mogą nie działać poprawnie i zaleca się ich wyłączenie.

    Warunki pracy wymiennych obiektywów Canon „EOS R” i SIGMA do mocowania Canon
    https://www.sigma-global.com/en/news/2018/10/25/10769/

    Warunki pracy obiektywów SIGMA do mocowania Canon EF z aparatem Canon EOS R6
    https://www.sigma-global.com/en/news/2021/03/05/13052/

    1. W przypadku wymiennych obiektywów SGV wprowadzonych na rynek przed 2017 r.* konieczne jest zaktualizowanie oprogramowania układowego obiektywu do wersji 2.00 lub nowszej.
    * Rok wydania może być potwierdzony numerem edycji (A017, C015, itp.) wygrawerowanym na tubusie obiektywu.

    2. Po ustawieniu funkcji Digital Lens Optimizer na [OFF] ustaw „Korekcja oświetlenia peryferyjnego”, „Korekcja aberracji chromatycznej” i „Korekcja dystorsji” funkcji „Korekcja aberracji obiektywu” na [WŁ.], aby uzyskać odpowiednią korekcję w zgodnie z charakterystyką optyczną każdego obiektywu.

    3. AF może być używany w obszarze około 80% wysokości i 80% szerokości powierzchni czujnika.

    4. W przypadku obiektywów bez mechanizmu OS (stabilizatora optycznego), stabilizacja obrazu w aparacie nie może być używana, gdy ustawienie Pełnoetatowe MF jest ustawione na „Pełne MF Wł.” za pośrednictwem SIGMA Optimization Pro . W przypadku korzystania ze stabilizacji obrazu w aparacie ustaw opcję „Pełny tryb MF” na „Pełny tryb MF WYŁ”.
    * Domyślnym ustawieniem pełnego czasu MF jest „Pełny czas MF WYŁ”.

    5. Stabilizacja obrazu nie działa optymalnie z wymiennymi obiektywami, które nie pochodzą z linii Contemporary, Art lub Sports. Podczas używania wyłącz ustawienie stabilizacji obrazu w aparacie lub wyłącz przełącznik OS dla obiektywów wyposażonych w mechanizm OS (stabilizator optyczny).

    6. W przypadku wymiennych obiektywów, które nie pochodzą z linii Współczesny, Sztuka lub Sport, zaleca się korzystanie z MF, ponieważ może być trudne osiągnięcie wystarczającej szybkości i dokładności ustawiania ostrości, gdy używany jest AF.

    7. Nie można go używać z telekonwerterem.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-07-2021 o 10:06
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #92
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    @Ketchup czy podjąłeś dobrą czy złą decyzję zmieniając aparat gorszy na lepszy, to pokaże czas. Na pewno błędem było napisanie o tym na tym forum i wchodzenie w dyskusję z trollem.

  3. #93
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    @Ketchup czy podjąłeś dobrą czy złą decyzję zmieniając aparat gorszy na lepszy, to pokaże czas. Na pewno błędem było napisanie o tym na tym forum i wchodzenie w dyskusję z trollem.
    Gościu wszedł się pochwalić, że przeszedł na canona i jest zadowolonym użytkownikiem oraz poruszyć problem lagów w N. Został standardowo potraktowany ( zmieszany z błotem ) przez pewną osobę i jeszcze oberwało mu się od admina. Po przeczytaniu tego wątku ja pasuje i stąd zmykam. Musze się odizolować od tego negatywnego vibeu raz na zawsze. Tak. Uważam, że jakikolwiek związek z Candarem to prosta droga do choroby psychicznej - nawet związek przez wspólne forum.
    Wie ktoś jak usunąć konto? To chyba najszybsza droga by tu przestać zaglądać.

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Dużo emocji, ale przynajmniej coś się dzieje. Czasem brakuje mi Pana Jana, na szczęście inni potrafią go zastąpić.

    Rozbija się o pieniądze więc zapytam, jak długo musi się zwracać sprzęt aby był wart swojej ceny?

    5-20-50 sesji (dni), pół roku? Pytam poważnie ponieważ podczas zmiany 5D3 na R5 nie myślałem o zarobkach, ale czy bym go kupił gdybym chciał mieć fun.

  5. #95
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Tak na zakończenie pierwsza wizyta na lotnisku i nagle czasy rzędu 1/60s to żaden problem - to co na Nikonie Z6 powiedzmy 2/10 tutaj prosto z marszu bez obeznania z nowym system i inną wagą zestawu bo sama Sigma 60-600 waży prawie 3 kg uzyskuję 7/10 zdjęć :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__3186_www1280.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	361,3 KB
ID:	6678
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__2954_www1280.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	320,6 KB
ID:	6679
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__3193_www1280.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	363,7 KB
ID:	6680
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__3129_www1280.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	504,0 KB
ID:	6681


    o jetach nie będę wspominał bo tam jest prościej bo nie ma śmigła

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__4708_www1024.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	169,3 KB
ID:	6682

    Myślę że raczej będzie co raz lepiej bo sprzęt poznaję, zmieniam przyzwyczajenia - walczę kolorami bo Nikon miał inne - na tą chwilę uważam, że zmiana warta była wydanych pieniędzy. Te zdjęcia nie są jakieś wybitne i zwykłym lustrem można uzyskać pewnie lepsze w bardziej doświadczonych rękach - dla mnie liczy się że pojawiła się powtarzalność. Ale nagle z dnia na dzień nie podniosłem swoich umiejętności - raczej przestałem walczyć ze sprzętem. Mogę zająć się kadrem, techniką wykonania i mniej się martwić tym że coś się przytnie w najważniejszym momencie - to się dla mnie liczy najbardziej.
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 11-08-2021 o 20:53

  6. #96
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Tak na zakończenie pierwsza wizyta na lotnisku i nagle czasy rzędu 1/60s to żaden problem - to co na Nikonie Z6 powiedzmy 2/10 tutaj prosto z marszu bez obeznania z nowym system i inną wagą zestawu bo sama Sigma 60-600 waży prawie 3 kg uzyskuję 7/10 zdjęć :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__3186_www1280.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	361,3 KB
ID:	6678
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__2954_www1280.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	320,6 KB
ID:	6679
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__3193_www1280.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	363,7 KB
ID:	6680
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__3129_www1280.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	504,0 KB
ID:	6681


    o jetach nie będę wspominał bo tam jest prościej bo nie ma śmigła

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK__4708_www1024.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	169,3 KB
ID:	6682

    Myślę że raczej będzie co raz lepiej bo sprzęt poznaję, zmieniam przyzwyczajenia - walczę kolorami bo Nikon miał inne - na tą chwilę uważam, że zmiana warta była wydanych pieniędzy. Te zdjęcia nie są jakieś wybitne i zwykłym lustrem można uzyskać pewnie lepsze w bardziej doświadczonych rękach - dla mnie liczy się że pojawiła się powtarzalność. Ale nagle z dnia na dzień nie podniosłem swoich umiejętności - raczej przestałem walczyć ze sprzętem. Mogę zająć się kadrem, techniką wykonania i mniej się martwić tym że coś się przytnie w najważniejszym momencie - to się dla mnie liczy najbardziej.
    Świetne zdjęcia, jak widać zmiana wyszła na dobre

  7. #97
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C


  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Dodam przy okazji, że ma LOTOS Gdynia Aerobaltic 2021 gość obok mnie (miejsca dla publiczności za barierkami) z powodzeniem fotografował wszystko co latało zestawem Nikon Z7 + Sigma 150-600 i bardzo sobie chwalił. Takie dziwne prawdopodobieństwo, że tak trafiłem bez wybierania celowego miejsca a cała reszta jechała na DLSRach i kompaktach (publika dookoła).
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #99
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Przesiadka z N na C

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dodam przy okazji, że ma LOTOS Gdynia Aerobaltic 2021 gość obok mnie (miejsca dla publiczności za barierkami) z powodzeniem fotografował wszystko co latało zestawem Nikon Z7 + Sigma 150-600 i bardzo sobie chwalił. Takie dziwne prawdopodobieństwo, że tak trafiłem bez wybierania celowego miejsca a cała reszta jechała na DLSRach i kompaktach (publika dookoła).
    No widzisz a ja właśnie sobie rozmawiałem na Gdyni i później pisałem z gościem nikoniarzem co ma D500 i Z6 1 a na imprezie testował Z7 II i pisze „ Af z pustego nieba moment wraca na cel co w Z61 było niemożliwe” z tym ze miał podpięte 500PF wiec lepszego szkła tele od Nikona już nie ma i dalej pisze „Bardzo przeszkadza klatkowanie w serii lag ekranu niż af, trzeba się mocno skupiać”. Miał do swojej Z6 I podpięta sigme 60-600 i „Miałem też S60-600 podpięte, Lipa... Pompował af”.

    Druga sprawa że to że jakiś pan chwalił nie znaczy co zrobił - pokaż mi jego zdjęcia bo chwalić to można wiele rzeczy.
    Tak na marginesie chwalenia się to czemu usunąłeś panią w czerwonym z innej grupy przecież się nią też chwaliłeś ? Piszę o tej od której biła czerwona aureola suwakami wykręcona. Pewnie wiesz o której bo po moim komentarzu usunąłeś ale jak coś służę zrzutem ekranu jak nie pamiętasz o którą chodzi .


    Ja po Gdyni mogę tylko powiedzieć że muszę zmienić workflow bo jak się ma ileś ostrych kadrów w serii to później szkoda kasować a dyski nie są z gumy . Generalnie po miesiącu od zmiany - nagle na R5 zacząłem „umieć” może to magia Canona.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 23-08-2021 o 09:38

  10. #100
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Przesiadka z N na C

    Ale znowu wracasz do porównania Nikona Z6 z Canonem R5 Było pisane wielokrotnie, że to całkiem różne aparaty wiekowo i technologicznie. Zupełnie do kogo innego kierowane i dodatkowo w chwili premiery Nikon Z6 dopiero raczkował w ML jako pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona. Wyboru już dokonałeś i nie musisz się już utwierdzać w tym, że dobrze zrobiłeś. Podpowiem - DOBRZE ZROBIŁEŚ zmieniając stary aparat klasy Entry Level na nowy Full Prof.

    Co do "umienia" oraz ww. "magii" użytkowanego aparatu to wyłącznie technologia i umiejętności wykorzystania posiadanego sprzętu o czym pewnie doskonale wiesz, bo workflow masz opanowany. Nowszy rocznikowo i technologicznie aparat z pewnością bardziej w tym pomoże - to oczywista-oczywistość. Generalnie to ja kocham swoje aparaty za każde zrobione nimi zdjęcie i żadnego z nich nie wyróżniam, choć każdy ma nieco inną filozofię obsługi. I to własnie to w nich lubię najbardziej, bo aparaty robiące wszystko za fotografa są nudne.

    ps.
    nie wiem o jakim moim zdjęciu piszesz, bo nie pamiętam abym coś usuwał. Ale bardzo mi miło, że mam w Tobie tak wiernego fana, który śledzi moją fotograficzną pasję w różnych miejscach.

    Pozdrawiam gorąco.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-08-2021 o 10:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 10 z 16 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •