Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 88

Wątek: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

  1. #61

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Warto kupować EOS R. Sony a7III i a9 też. Pozdrawiam
    Dokładnie chociaż nie wiem czy A9 ma jakieś super rewelacyjne ceny w tej chwili
    Podobnie RP czy A7II/A7RII. W tej chwili ceny są zachęcające. Warto też zwrócić uwagę na ceny Olympusa np. E-M1II. Tu jest teraz mekka dla chętnych.

  2. #62
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem EOS R w 2020r. i żałuję że wcześniej tego nie zrobiłem, ale wtedy cena była 9000 tys. a teraz kupiłem nowy za 7000 + obiektyw 50 RF 1.8 STM za 990zł
    Mam jednocześnie Canon 6DmkII i 5dmkII, przyznam że jest duża różnica pod względem użytkowania- do Eosa R trzeba się przyzwyczaić ponieważ chociaż menu jest takie samo, to obsługa to już inna bajka.
    Na Canon 6d dobrze robiło się zdjęcia na LV, ale na wizjerze już nie, chociaż brakowało pokrycia pełnego ekranu punktami AF. W R to zupełnie inna bajka, wizjer optyczny z możliwością dostrojenia do oka po prostu genialne. Mam wadę wzroku i nosze okulary, w końcu widzę w wizjerze ostre zdjęcia . Chyba Rka robi prawie zawsze jak nie zawsze celne zdjęcia. Wg mnie teraz to chyba za dużo jest tych pól AF ciężko to ogarnąć.
    Jeżeli ktoś nie filmuje to będzie idealny aparat. Taka moja opinia.

    Przerabiałem już aparaty SONY, NIKONA i uważam że każdy się czymś szczególnym cechuje ale nie ma idealnego aparatu, w dużej mierze zdjęcia zależą od I fotografa II obiektywu III aparatu.

    Pozdrawiam

  3. #63
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    258

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Jak w twoim oku obrazowanie Rki wzglądem 6dii czy innych przerobionych wcześniej?

  4. #64
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 655

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    (...)Mam wadę wzroku i nosze okulary, w końcu widzę w wizjerze ostre zdjęcia . (...)
    Też noszę okulary, ale w 6d2 również miałem ostry obraz w wizjerze. Jaka to jest dokładnie z Twojego punktu widzenia różnica? Pytam poważnie, bo akurat w tej kwestii IMHO nie ma szczególnej różnicy między R a 6d2. Pytam z ciekawości.

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Też noszę okulary, ale w 6d2 również miałem ostry obraz w wizjerze.
    Dla mnie różnica w jakości wyświetlania dotyczy przede wszystkim nie obrazu tylko dodatkowych informacji. W R są dobrze i ostro widoczne pomimo mocnych u mnie okularów. W 5DII, który miałem poprzednio obraz był ostry ale informacje w wizjerze tak sobie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #66
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Też noszę okulary, ale w 6d2 również miałem ostry obraz w wizjerze. Jaka to jest dokładnie z Twojego punktu widzenia różnica? Pytam poważnie, bo akurat w tej kwestii IMHO nie ma szczególnej różnicy między R a 6d2. Pytam z ciekawości.
    Dla mnie w Rce w wizjerze mogę lepiej wyostrzyć obraz w porównaniu z 5D i 6D. Dla mojej wady a mam dość sporą to dla mnie jest idealnie. Teraz chętnie robię zdjęcia ponownie na wizjerze, chociaż w 6DmkII na LV pstrykanie zdjęć w ruchu to nie to samo co przez wizjer. W Rce nie ma tego problemu ponieważ tu i tu będzie minimalne opóźnienie .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-1534.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	1,67 MB
ID:	5482

    --- Kolejny post ---

    Wg mnie zdjęcia wychodzą ostre, tego mi brakowało w poprzednikach. Chociaż odkąd mam 6dmkII to dużo większy odsetek zdjęć była ostrzejsza.
    Wg mnie w R szumy są podobne. Zdjęcia robię w RAW. Dla porównania mogę wrzucić RAWy z obu puszek. Dla mnie różnica jest niewielka.

  7. #67
    Bywalec Awatar christof
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Dla mnie w Rce w wizjerze mogę lepiej wyostrzyć obraz w porównaniu z 5D i 6D. Dla mojej wady a mam dość sporą to dla mnie jest idealnie. Teraz chętnie robię zdjęcia ponownie na wizjerze, chociaż w 6DmkII na LV pstrykanie zdjęć w ruchu to nie to samo co przez wizjer. W Rce nie ma tego problemu ponieważ tu i tu będzie minimalne opóźnienie .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-1534.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	1,67 MB
ID:	5482

    --- Kolejny post ---

    Wg mnie zdjęcia wychodzą ostre, tego mi brakowało w poprzednikach. Chociaż odkąd mam 6dmkII to dużo większy odsetek zdjęć była ostrzejsza.
    Wg mnie w R szumy są podobne. Zdjęcia robię w RAW. Dla porównania mogę wrzucić RAWy z obu puszek. Dla mnie różnica jest niewielka.
    Jeśli można to bym prosił. Chciałem mojego 6D zmienić na RP lub właśnie R, jednak mam opory przed pójściem w RP - strata ergonomii, chyba nie zyskam wiele na jakości obrazka, a interesuje mnie przede wszystkim landszaft i makro. W RP kusi funkcja wbudowanego Focus Stackingu, ale w R jednak matryca z 5D IV i ten wizjer, nie wiem jak to będzie bez optycznego.
    Dzięki!

  8. #68
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Proclub pokusił się o ofertę na nową R za 5400... Stąd pytanie. Obecnie mam 6dmk2. Wystarcza mi do reportażu i sportu, ale brakuje mi lepszej jakości w krajobrazie. Szykuje mi się kilka zleceń na pejzaże, więc w tym kierunku poszukuję usprawnień. Czy matryca z R da mi zauważalnie lepszy obrazek przy jednocześnie większych możliwościach pracy z RAWem? Jakie są Wasze odczucia?

    Wysłane z mojego Mi MIX 3 5G przy użyciu Tapatalka
    R6, EF 70-200 f/2.8L, EF 16-35 f/4L, RF 24-105 f/4L, Sigma 100-400
    https://tm-photos.myportfolio.com/

  9. #69
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Ściągnij jakieś Rawy. Na dpreview powinny być też takie z krajobrazem.
    Miałem R przez ponad rok i zmieniłem na R6. Fantastyczny aparat do portretu, studia i krajobrazu. Kolory, matryca i detale świetne. Do reportażu jednak wg mnie to jeszcze nie było to. W serii freez, jak robiło się ciemniej to wyświetlacz i AF też trochę zwalniały. Wiem, że sporo ludzi fotografuje tym śluby i są zachwyceni. Nawet dokupili 2gą sztukę mi jakoś ciągle czegoś brakowało. Na ostatnim ślubie w 2019 na sali wkur$#&ny zamuloną pracą z wyświetlaczem wyciągnąłem 6d2 i jakoś tak odetchnąłem z ulgą do portretu bezdyskusyjnie wolałem jednak Rkę - kolory, detal i eyeAF(!). W ogóle na codzień wolałem R. Polecam to body do wszystkiego oprócz sportu i... dynamicznego reportażu (choć traktuj to jako moją osobista opinię). Przy cenie 5400zł jest to tym bardziej atrakcyjny aparat.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #70
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    R6 rozważałem, ale idę w kierunku mniej dynamicznej fotografii. Ściągnę RAWy tak jak piszesz i podziałam.

    Wysłane z mojego Mi MIX 3 5G przy użyciu Tapatalka
    R6, EF 70-200 f/2.8L, EF 16-35 f/4L, RF 24-105 f/4L, Sigma 100-400
    https://tm-photos.myportfolio.com/

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •