Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 88

Wątek: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tak jest zbudowane R6:
    https://www.the-digital-picture.com/...on-EOS-R6.aspx

    Załącznik 5396

    Chyba nie ma powodów do dramatyzowania.
    Prawda jest taka, że 95% ludzi wymieni go po jakimś czasie nie dlatego, że się zniszczył, czy zużył, ale są już nowsze i lepsze technologicznie rozwiązania. 40% osób go wymieni już przy premierze kolejnego modelu. Równie dobrze mógłby być cały z plastiku. Wiadomo, że miło jest posiadać, używać coś co jest pięknie i dokładnie wykonane, ale mam wrażenie, że to bardziej siedzi w naszej głowie niż jest realnie potrzebne.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tak jest zbudowane R6:
    https://www.the-digital-picture.com/...on-EOS-R6.aspx

    Załącznik 5396

    Chyba nie ma powodów do dramatyzowania.


    Serio? Dajesz zdjęcie obudowy R5 twierdząc, że to R6 Prosty chwyt, ale niestety bardzo łatwo sprawdzić od jakiego aparatu ta obudowa pochodzi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RCJbQb6.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	5397

    ps.
    musisz postarać się bardziej Powtórzę się , ale co tam Nie wierz we wszystko co piszą i pokazują w testach

    Już nawet na dpreview o tym pisali https://www.dpreview.com/forums/post/64396594
    "that image is from the Canon R5, as it's only published under the R5's canon page. The R6 has magnesium parts but doesn't have a complete magnesium body frame like the R5."

    Powtórzę: R6 ma identyczną budowę jak RP.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dP6WVAG.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	125,4 KB
ID:	5398

    Tak właśnie oszukuje się konsumenta. O ile ktoś da sobą manipulować.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-11-2020 o 13:37
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Prawda jest taka, że 95% ludzi wymieni go po jakimś czasie nie dlatego, że się zniszczył, czy zużył, ale są już nowsze i lepsze technologicznie rozwiązania. 40% osób go wymieni już przy premierze kolejnego modelu. Równie dobrze mógłby być cały z plastiku. Wiadomo, że miło jest posiadać, używać coś co jest pięknie i dokładnie wykonane, ale mam wrażenie, że to bardziej siedzi w naszej głowie niż jest realnie potrzebne.
    Dokładnie. Od dłuższego czasu cała ta dyskusja o trwałości obudowy to zawracanie głowy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    Czy waszym zdaniem jest sens kupować „stary” korpus gdy na rynku jest już r6????
    Kup sony A III, lepsza matryca, stabilizacja obrazu w matrycy , lepszy AF,Eye AF w tryb AF-C, ma 4k - skalowane z 6k(Canon we wszystkich puszkach nie ma 4k, bo to jest cropowane, w sony możesz wybrać czy chcesz cropa czy FF w video), profile CLOG, nowoczesny kodek video, focus peeking, timelapse, Dwa gniazda obsługujące UHS-II, i można by tak wymieniać w nieskończoność. Teraz tanio dostaniesz, bo jest cash back od sony, używanych też pełno na allegro.
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 18-11-2020 o 23:45

  5. #25

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    Kup sony A III, lepsza matryca, stabilizacja obrazu w matrycy , lepszy AF,Eye AF w tryb AF-C, ma 4k - skalowane z 6k(Canon we wszystkich puszkach nie ma 4k, bo to jest cropowane, w sony możesz wybrać czy chcesz cropa czy FF w video), profile CLOG, nowoczesny kodek video, focus peeking, timelapse, Dwa gniazda obsługujące UHS-II, i można by tak wymieniać w nieskończoność. Teraz tanio dostaniesz, bo jest cash back od sony, używanych też pełno na allegro.
    Zapomniałeś wspomnieć o wybitnej trwałości migawki, niezrównanej "dynamic range" i perfekcyjnej ergonomii. Aż dziw bierze skąd tyle używek na rynku, jak można chcieć to sprzedać!!!??

  6. #26
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Jest duzo uzywek, bo to stary model jest już długo na rynku,w lutym stuknie mu 3 lata, wyszło już kilka nowszych Sony np Sony A IV jak się możesz domyślić.

    Stabilizacja, dwa sloty, najlepszy af,bezkonkurencyjne video skalowane z 6k, a cena identyczna jak oes r
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 19-11-2020 o 00:50

  7. #27
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    Jest duzo uzywek, bo to stary model jest już długo na rynku,w lutym stuknie mu 3 lata, wyszło już kilka nowszych Sony np Sony A IV jak się możesz domyślić.

    Stabilizacja, dwa sloty, najlepszy af,bezkonkurencyjne video skalowane z 6k, a cena identyczna jak oes r
    I tym "optymistycznym" wpisem kończymy te krucjaty na forum Canon-board.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #28

    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Radomsko
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    No to ja jeszcze dorzucę... Wystarczy posiedzieć na forach użytkowników Sony i się przekonać jak, np. w trakcie reportażu aparat potrafi odmówić posłuszeństwa, zawieszki które potrzebują restartu do ustawień fabrycznych... Zaskakująca praca z innymi szkłami niż Sony... No i lądują na Allegro,Olx...
    Zatrzymać chwile, utrwalając je na matrycy.

  9. #29

    Domyślnie Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Czy warto? Ja kupiłem. Miałem brać R6, ale przeanalizowałem fakt, iż większość moich zdjęć to portrety, foto reklamowa... Teraz z różnicy w cenie kupię szkło, albo dwa używane A czekać aż coś stanieje... I zaraz wyjdzie nowszy modele i znowu czekać? Kupuj, fotografuj.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Czy warto kupować nowego Canona R w listopadzie 2020...

    Cytat Zamieszczone przez stanley76rsko Zobacz posta
    No to ja jeszcze dorzucę... Wystarczy posiedzieć na forach użytkowników Sony i się przekonać jak, np. w trakcie reportażu aparat potrafi odmówić posłuszeństwa, zawieszki które potrzebują restartu do ustawień fabrycznych... Zaskakująca praca z innymi szkłami niż Sony... No i lądują na Allegro,Olx...
    Proszę Cię...

    Niedawno przez dwa dni non stop robiłem A7 III sesje modową/produktową po 2.000 zdjęć dziennie , bez zwiechy. Na żadnym A7 (miałem trzy) nigdy żadnej zwiechy. Nie powtarzaj czegoś , co nie ma miejsca. Od dawna używam szkieł Sigmy , Tamrona i Canona przez MC-11.

    Nigdy nie zdarzyło mi się restartować żadnego używanego przez mnie aparatu do ustawień fabrycznych (Canonie, Sony, Nikonie), tyle w temacie.

    ps.
    bądźmy obiektywni, proszę

    ps1

    A Canona R jak najbardziej warto kupić w obecnej cenie!
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-12-2020 o 09:43
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •