Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Gdzie znajdę w Ligtromie taki suwak do regulacji tone curve jak w DPP

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Gdzie znajdę w Ligtromie taki suwak do regulacji tone curve jak w DPP

    Da się w LR zrobić taki wykres jak w DPP?
    W DPP widzę cały wykres nie tylko wycinek jak w LR, I mam możliwość przesuwania na całej osi mam na mysli suwak co jest na zdjęciu oznaczony jako -6EV Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porównanie.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	5366

    W zasadzie samo to przesuwanie by mi wystarczyło, pozwala podbić lekko i naturalnie kontrast w super łatwy sposób.

    Bo te suwaki co są w LR na zdjęciu to inaczej działają i nawet nie wiadomo ile EV i ile można przesunać, a takie na czuja robienie to dziękuje
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 11-11-2020 o 20:37

  2. #2

    Domyślnie Odp: Gdzie znajdę w Ligtromie taki suwak do regulacji tone curve jak w DPP

    A w Lightroom to nie ma u góry histogramu? Jak potrzeba rozciągnąć histogram to można najechać myszką i z wciśniętym "alt" precyzyjnie ustawić odcięcia bieli i czerni. Niczego nie robisz "na czuja".

  3. #3
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Gdzie znajdę w Ligtromie taki suwak do regulacji tone curve jak w DPP

    Przecież w LR masz zarówno histogram, jak i krzywą tonalną, którą pokazujesz.
    Plus nie wiem co więcej miałaby tutaj krzywa pokazać, jeśli po lewej jest po prostu czerń a po prawej kolor biały.
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  4. #4

    Domyślnie Odp: Gdzie znajdę w Ligtromie taki suwak do regulacji tone curve jak w DPP

    Jeszcze jedno, w Lr w okienku krzywych masz nie "jakiś wycinek" tylko histogram, ten sam co u góry, on jest wyższy jak górny histogram bo wepchnięty jest w kwadrat.

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Gdzie znajdę w Ligtromie taki suwak do regulacji tone curve jak w DPP

    suwak co jest na zdjęciu na pozycji -6EV, te suwaki w lightroomie nie robią nic, spróbujcie je przesunąc, a spróbujcie przesunąć w DPP


    co mam zrobić żeby uzykać efekt jak w DPP?
    Efekt w DPP suwakiem: poczatek krzywej przesunięty o 1EV w prawo, środek przesunięty o 1EV w lewoo, a koniec przesuniety o 1EV w lewo. Dostaje idealny histogram z delikatnie naturalnie podbitymi kolorami zachowując wszystkie szczegóły.

    Jest to idealny wstęp do ROZPOCZĘCIA modyfikacji na krzywej.
    Czyli highlight, light, dark, shadow mają zostać na ZERO!

    suwaki w lightromie przesuwają może o 0.5EV w skrajnych pozycjach, a w zasadzie to nic nie robią.
    W wolnej chwili wrzuce jakieś zdjęcie żeby pokazać jak to działa w LR
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 11-11-2020 o 22:43

  6. #6

    Domyślnie Odp: Gdzie znajdę w Ligtromie taki suwak do regulacji tone curve jak w DPP

    Jeśli wolisz pracować na poziomach zamiast na krzywych to tylko Capture One.

  7. #7
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Gdzie znajdę w Ligtromie taki suwak do regulacji tone curve jak w DPP

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Jeszcze jedno, w Lr w okienku krzywych masz nie "jakiś wycinek" tylko histogram, ten sam co u góry, on jest wyższy jak górny histogram bo wepchnięty jest w kwadrat.
    przesuwam suwak w LR, histogram sie nie zmienia. Spróbuj zobaczysz

    Jeśli wolisz pracować na poziomach zamiast na krzywych to tylko Capture One.
    Najpierw potrzebuje ustawić lekko poziomy, a póżniej krzywe.
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 11-11-2020 o 22:47

  8. #8

    Domyślnie Odp: Gdzie znajdę w Ligtromie taki suwak do regulacji tone curve jak w DPP

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    przesuwam suwak w LR, histogram sie nie zmienia. Spróbuj zobaczysz
    U mnie histogram się zmienia, zarówno w opcji krzywych klasycznych jak i parametrycznych. Tzn. ten główny u góry się zmienia, nie ten w okienku krzywych.
    Ostatnio edytowane przez Wieslaw18 ; 11-11-2020 o 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •