Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 191

Wątek: Canon RF 50mm F1.8 STM

  1. #31
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    @jinks - nie testowałem w boju.
    @mkkaczy - mam wersję EF, ale jeszcze kilka dni w sumie
    @robcio - proszę bardzo.

    Sample (RAWy) takie bez jakiejś szczególnej inwencji twórczej, takie głupie pstryki na szybko, w tym również z EF (opisałem nazwy plików jakim szkłem robione).

    https://1drv.ms/u/s!AlfyHdbqn2_VjSrq...DHg_r?e=TEOt93
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 04-12-2020 o 22:40

  2. #32
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Dziękuje bardzo za sample.

  3. #33
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    A jak z AF, chodzi trochę szybciej? Sam obiektyw RF bez adapteru też chyba sprawia że zestaw jest bardziej mobilny.

  4. #34

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Gdzie w PL można go kupić ?

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Gdzie w PL można go kupić ?
    W sklepie canona. W nikonie i sony raczej nie.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    W sklepie canona. W nikonie i sony raczej nie.
    Wszędzie są na razie pre-ordery. Stąd zaskoczenie niektórych. Nowe R-ki też nie wiadomo kiedy będą dostępne.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Wszędzie są na razie pre-ordery. Stąd zaskoczenie niektórych. Nowe R-ki też nie wiadomo kiedy będą dostępne.
    Tu np. deklarują dostępność:
    https://www.fotoplus.pl/obiektywy/ob...on-RF-50mm-f18
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Fotoforma pokazuje, że ma dostępność.

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Na ten moment można go kupić tylko tutaj https://www.fotoplus.pl/obiektywy/ob...on-RF-50mm-f18 czyli tam gdzie kupował go Bangi. Przez moment były też dostępne w sklepach Cyfrowe.pl i Fotoforma.

    Mnie osobiście Canon zrobił w bambuko. Wczoraj w momencie czytania posta Bangi dostałem maila od Canon Sklep Polska (oficjalny sklep internetowy Canona), że moje zamówienie przedsprzedażowe (składałem je 6 listopada) zostało anulowane ("Niestety nie możemy przetworzyć wybranej metody płatności za poniższe produkty."). Pieniądze miały być ściągnięte z karty płatniczej. W międzyczasie zrobiłem kilka zakupów w różnych zagranicznych sklepach internetowych, i tam jakoś nie mieli problemów ze ściągnięciem moich pieniędzy z karty płatniczej. Klituś-bajduś. Moim zdaniem centrala (Canon Europa N.V.) pchnęła sztuki do sklepów detalicznych (prowadzących również sprzedaż online), bo pewno sprzedawcy miauczeli że klienci się domagają a oni nie mają czego sprzedawać.

    Drugiej szansy im nie dam, bo na stanie mam 5 różnych 50-tek z mocowaniem EF, jedną z mocowaniem M42 i dwa aparaty (EOS R i EOS 5DS R), więc mi na nim jakoś wybitnie nie zależy. Chciałem go zamówić żeby zrobić jakiś fajny test porównawczy i być może go sobie zostawić, ale jak nie chcą moich pieniędzy to niech spieprzają na drzewo.

    Tak przy okazji, przepinanie się pomiędzy obiektywami Canona z różnymi mocowaniami nie należy do przyjemności ze względu na dekielki tylne w obiektywach z mocowaniem RF, gdzie te wypustki w środku są różnej długości i nie można tych dekielków nakręcać "na czuja" tak jak tych od obiektywów z mocowaniem EF. Dlatego żaden profesjonalny fotograf nie używa kilku obiektywów z mocowaniem RF na raz (o ile w ogóle używa obiektywów z mocowaniem RF ze swoim RP/R/R6/R5), bo go denerwują te dekielki jak je ma nakręcać. Dlatego jeśli jesteś świeżakiem, kupiłeś sobie jakiś aparat z serii R i nie posiadasz żadnych obiektywów z mocowaniem EF, to wchodź od razu w obiektywy z mocowaniem RF przez co siłą rzeczy przyzwyczaisz się do tych dekielków, bo nie będziesz miał porównania do tych od obiektywów z mocowaniem EF.

  10. #40
    Uzależniony Awatar Robert Dy
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Świątniki Górne
    Wiek
    57
    Posty
    556

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez splice Zobacz posta
    A jak z AF, chodzi trochę szybciej? Sam obiektyw RF bez adapteru też chyba sprawia że zestaw jest bardziej mobilny.
    Wczoraj go sprawdziłam na spacerze z biegającym dzieckiem. AF działa szybko i pewnie. Ostrzejszy od EF 50 1.8 STM. Do tego dochodzi niewielka waga i wymiary, jest mniejszy od EF 40 2.8 z adapterem.
    Ostatnio edytowane przez Robert Dy ; 06-12-2020 o 14:13
    EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, EF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

    flickr, Facebook

Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •