Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 184

Wątek: Canon RF 50mm F1.8 STM

  1. #11
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Jakkolwiek można się śmiać, że RF to odgrzewany kotlet tylko w innej panierce wersji EF, to uważam, że czy to EF czy RF to warto mieć to szkło, bo efkety w stosunku do ceny daje rewelacyjne.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Jakkolwiek można się śmiać, że RF to odgrzewany kotlet tylko w innej panierce wersji EF, to uważam, że czy to EF czy RF to warto mieć to szkło, bo efkety w stosunku do ceny daje rewelacyjne.
    Back to the Future 4 Wybór miedzy dwoma 50-kami. Czyli entry level EF/RF f/1.8 vs profi L-ka EF/RF f/1.2 L. Niektóre rzeczy się zmieniają, a inne pozostają takie same.

    W EF wyczekiwaną dobrą 50 mm z f/1.4 dała dopiero sigma. Neverending story. Niezaprzeczalnie jednak RF 50mm F1.8 STM będzie głównym startowym szkłem w systemie RF dla wielu osób.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-11-2020 o 23:37
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Jakkolwiek można się śmiać, że RF to odgrzewany kotlet tylko w innej panierce wersji EF, to uważam, że czy to EF czy RF to warto mieć to szkło, bo efkety w stosunku do ceny daje rewelacyjne.
    Myślę, że wersja RF50/1.4 o konstrukcji typu M32/1.4 dopiero pokaże klasę. No ale będzie pewnie 3x droższa.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    układ soczewek jest blizej matrycy niz w EF - mimo ze w obudowie jest nieco odsuniety to i tak jest znacznie blizej matrycy. Porownanie zdjec rozwieje watpliwosci. Wielkosciowo sa takie same - tyle ze filtr ma 43mm zamiast 49mm

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    układ soczewek jest blizej matrycy niz w EF - mimo ze w obudowie jest nieco odsuniety to i tak jest znacznie blizej matrycy. Porownanie zdjec rozwieje watpliwosci. Wielkosciowo sa takie same - tyle ze filtr ma 43mm zamiast 49mm
    https://media.the-digital-picture.co...8-STM-Lens.jpg
    obiektyw bedzie z pewnoscia rysowal slicznie - da typowo "zeissowski " rysunek jak to wynika z konstrukcji gaussa.

    to co mnie calkowicie nieprzekonuje to pierscien o podwojnym znaczniu.

    jesli jestem np na MF a chcialbym zmienic iso , ktore mialbym przypisane piersceniowi, to najpierw trzeba przelaczyc przelacznik na obudowie na AF a potem krecic pierscieniem.
    Inaczej mowiac , tak chetnie stosowane przypisanie ISO temu pierscieniowi w trybie MF nie dziala. Typowa filozofia @ - drapania sie prawa reka w lewe ucho.
    Wygodne to nie jest- co do samej zasady wydaje mi sie uciazliwe .

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    obiektyw bedzie z pewnoscia rysowal slicznie - da typowo "zeissowski " rysunek jak to wynika z konstrukcji gaussa.

    to co mnie calkowicie nieprzekonuje to pierscien o podwojnym znaczniu.

    jesli jestem np na MF a chcialbym zmienic iso , ktore mialbym przypisane piersceniowi, to najpierw trzeba przelaczyc przelacznik na obudowie na AF a potem krecic pierscieniem.
    Inaczej mowiac , tak chetnie stosowane przypisanie ISO temu pierscieniowi w trybie MF nie dziala. Typowa filozofia @ - drapania sie prawa reka w lewe ucho.
    Wygodne to nie jest- co do samej zasady wydaje mi sie uciazliwe .
    A da się ten obiektyw ustawić w tryb manualny ?

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Do MF są inne ciekawsze szkła. Do filmowania również. Nikt z tego nie będzie korzystał.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Do MF są inne ciekawsze szkła. Do filmowania również. Nikt z tego nie będzie korzystał.
    a dlaczego nie ?

    chocby do macro z pierscieniami , zdjec ze statywu , itd itp.
    bedzie sie tak samo korzystac z MF jak dla kazdego innego obiektywu o tej ogniskowej

    to bedzie bardzo popularny obiektyw o dobrej jakosci obrazowania ( gdyz zapewne nie gorszej niz poprzednicy) i dobrym stosunku jakosci do ceny.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    A da się ten obiektyw ustawić w tryb manualny ?
    Canon podaje ze tak , przelacznikiem na obudowie a pierscien ma podwojna funkcje - MF lub takie jak w RF

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Tu troche zdj. Wyglada super.
    https://www.parkcameras.com/shop/can...-lens_1242101l

    Na filmie w 2.50 min porownanie do wersji ef. Inna bajka ten rf
    https://youtu.be/Tf05zRJ6RLY

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    ja mysle , ze jesli Canon wypusci kilka stalek RF , ktore beda odpowiednikami dawnych 100/2,0 85/1.8 ( 50/1,8 juz jest ) czyli male , lekkie , tanie i jeszcze lepsze optycznie to podbije sobie serca wielu tych , ktorzy jeszcze nie zdecydowali sie przejsc na RF.

Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •