Strona 10 z 19 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 184

Wątek: Canon RF 50mm F1.8 STM

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Kupić poręczną Sigmę Art 50/1.4
    Mam tą sigmę i mogę potwierdzić. Leciutki. W razie czego zawsze można wrzucić do kieszeni
    No cóż zawsze coś za coś. Może międzyczasie wyjdzie coś pośredniego: <1kg, fajna plastyka i w miarę ostry.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #92
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Kupić poręczną Sigmę Art 50/1.4
    widzę co najmniej dwie sigmy 50/1.4 - jedną za ~1200, drugą za ~3200,- - o którą chodzi? czym się generalnie różnią?


    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Albo jeszcze droższe 50 F1.2 tam będzie i usm i bokeh itd.
    Ewentualnie jak to nie musi być stricte 50, a kupujesz bo ma być bokeh, weź coś dłuższego.
    tak, EF 50/1.2 albo nawet RF 50/1.2 - tylko czy tam jest ta plastyka i efekt wow? zapewne jest, ale trochę drogie te zabawki, żeby tak sobie ot kupić, żeby sprawdzić.


    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    A serio ta nowa 50 nie jest zła
    ależ oczywiście, RF 50/1.8 jest dobra, nawet bardzo dobra. bardzo ją polecam.
    ale nie ma tej magii, którą ma 50/1.4.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    &#169; mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 998

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    widzę co najmniej dwie sigmy 50/1.4 - jedną za ~1200, drugą za ~3200,- - o którą chodzi?
    Czytać ze zrozumieniem. Napisałem Art. Reszta w necie...
    Ostatnio edytowane przez Eberloth ; 06-02-2022 o 18:58
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Tia, czyli zapewne ten droższy. No ale on już na pewno nie jest poręczny. Natomiast pytanie o różnice pomiędzy Sigmami 50/1.4 było na serio.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    &#169; mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  5. #95
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Jak zauważyłeś są dwie wersje Sigmy - stara z tego co pamietam z oznaczeniem EX i nowsza z serii ART.
    Dzieli je kilka może nawet kilkanaście lat różnicy i ta droższa z nowszej serii Art z pewnością optycznie jest dużo lepsza.
    Na dziś jeśli chcesz jasne 50 od Sigmy dla mnie sens ma tylko ART.

    Co do RF 50 F1.2 jeśli chcesz wypróbować to obiektyw ten można u niektórych sprzedawców wypożyczyć albo od czasu do czasu w różnych częściach kraju są organizowane targi fotograficzne gdzie również nic nie stoi na przeszkodzie by zapiać taki obiektyw i zrobić nim kilka zdjęć zupełnie bezkosztowo.
    Jeśli chodzi o tańszą konstrukcje EF 50 tego się już nowego nie kupi chyba, jak gdzieś znajdziesz używane to może komis pozwoli podpiąć i kilka próbnych zrobić, a może jakiś forumowicz ma i się z nim można na wspólne foty umówić i wtedy sobie sprawdzić…

    Ja właśnie w ten sposób (umawiając się na wspólne foty) kiedyś sprawdziłem sobie ef 50 F1.4 - kopia była nieszczególna, a i tak na R przez adapter jak to określił właściciel dostała nowe życie. Niemniej mnie nie urzekła na tyle by sobie sprawić…
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 06-02-2022 o 22:19

  6. #96
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Dzięki za wyjaśnienia. Faktycznie, trzeba będzie popróbować tak czy inaczej te wszystkie szkiełka.

    Na razie siłą rzeczy zostaję przy tych dwóch pięćdziesiątkach, które mam:

    Canon RF 50/1.8 jest dobry, i do tego naprawdę mały, lekki i poręczny (160g) - chyba nie ma innego tak małego szkła 50 mm (jest bliźniaczy canon 16/2.8, ale to UWA).
    W zestawieniu z EOS RP daje prawie kieszonkowy kompakt typu old-timer, co jest naprawdę fajne (polecam jeszcze w prawdziwym skórzanym etui).

    Canon EF 50/1.4 nie jest dobry, jak już tu pisałem u mnie z adapterem skrzydeł nie dostał, a raczej dodatkowe problemy z AF (nie ostrzy powyżej 20m). Ale ma przyjemniejszy bokeh i magię.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    &#169; mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  7. #97

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Jak zauważyłeś są dwie wersje Sigmy - stara z tego co pamietam z oznaczeniem EX i nowsza z serii ART.
    Dzieli je kilka może nawet kilkanaście lat różnicy i ta droższa z nowszej serii Art z pewnością optycznie jest dużo lepsza.
    Na dziś jeśli chcesz jasne 50 od Sigmy dla mnie sens ma tylko ART.

    Co do RF 50 F1.2 jeśli chcesz wypróbować to obiektyw ten można u niektórych sprzedawców wypożyczyć albo od czasu do czasu w różnych częściach kraju są organizowane targi fotograficzne gdzie również nic nie stoi na przeszkodzie by zapiać taki obiektyw i zrobić nim kilka zdjęć zupełnie bezkosztowo.
    Jeśli chodzi o tańszą konstrukcje EF 50 tego się już nowego nie kupi chyba, jak gdzieś znajdziesz używane to może komis pozwoli podpiąć i kilka próbnych zrobić, a może jakiś forumowicz ma i się z nim można na wspólne foty umówić i wtedy sobie sprawdzić…

    Ja właśnie w ten sposób (umawiając się na wspólne foty) kiedyś sprawdziłem sobie ef 50 F1.4 - kopia była nieszczególna, a i tak na R przez adapter jak to określił właściciel dostała nowe życie. Niemniej mnie nie urzekła na tyle by sobie sprawić…
    Tutaj można kupić nowego 50mm 1.4 EF
    https://www.e-infin.com/eu/item/94/c...f/1.4_usm_lens
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    JAk się nie boicie to polecam voigtlandery LM. Mialem 50/1.5 II vintage teraz mam noktona 50/1.2 - kontrastem i ostrością - bije EF 50/1.2 na 1.2. Obrazki maja inny charakter mimo 1.2. Do tego wielkosc 50/1.8, a obrazek nie ma co porównywac. Spróbowalem jednego VM a teraz to juz moj 4 voigtlander do systemu RF. Ostrzy sie banalnie na bezlustrach - zwlaszcza w trybie cz/b z asystentem. Wielkosc szkiel i jakosc nie ma co porownywac. Ale trzeba sie przekonac do manuali. Do tego wizjery EVF dobrze pokazuja i mozna pracowac na zadanej przyslonie. Co ma plus bo od razu widzimy rozklad GO.
    https://photos.app.goo.gl/Q8fp9chzAhNMj2wK8
    http://www.szwajkowski.pl/foto/inne/...20107_099c.jpg

    VM 50/1.2 troche sporo kosztuje nowy, ale uzywke mozna miec za ok 3,5. W tych szklach jak soczewki nie porysowane to nie ma co sie popsuc dlatego pewniej sie je kupuje uzywki jak szkla AF gdzie nie wiadomo jak silnik wypracowany i czy jakies mniejsze upadki czegos nie nadwyrężyły w środku.

  9. #99
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Trochę późno, ale również się zgłaszam. Także zmieniłem 50/1.4 na RF 50/1.8. Na pewno nie żałuję. RF ostrzejsze, mniejsze, w połączeniu z brakiem adaptera - dużo mniejsze, oprócz tego robi znacznie solidniejsze wrażenie i kulturalniej pracuje.
    Czy 50/1.4 ma jakąś magię obrazka? Nie zauważyłem. Mimo, że to była moja pierwsza jasna stałka, to nigdy za tym szkłem nie przepadałem. Po kupnie R próbowałem się z nim ponownie polubić, ale mimo znacznie lepszej współpracy z bezlusterkowym body, niż z lustrzanką, nie dałem rady. Ogólnie nie dostrzegam żadnych wad tej wymiany. Jest lepsze optycznie (od magicznego bokeh są inne szkła, ale na pewno żadne z tych dwóch), mniejsze, lepiej wykonane, z cichszym i lepszym AF. A do tego nic nie straciłem finansowo (50/1.4 kupiłem nowe dawno temu za 1030 zł, sprzedałem za 1000 a RF kupiłem za 839 zł).
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #100
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon RF 50mm F1.8 STM

    Mam EF 50 1.4 oraz RF 1.8. Na R'ce RF lepiej pracuje. Jednak gdy tylko pokawi się cashback kupie RF 1.2.

Strona 10 z 19 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •