Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57

Wątek: RF 70- 200 mm f/4L IS USM

  1. #31

    Domyślnie Odp: RF 70- 200 mm f/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Wszedzie, w każdym sklepie tyle kosztują. Jak kupujesz na firmę.
    Btw taki r5 z uwagi na wartość nie można jednorazowo amortyzować. Orientujesz się na jaki minimalny czas można rozpisać amortyzację ?

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: RF 70- 200 mm f/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Btw taki r5 z uwagi na wartość nie można jednorazowo amortyzować. Orientujesz się na jaki minimalny czas można rozpisać amortyzację ?
    KŚT 622 czyli 10%, plus mnoznik x2 ze względu na szybki postęp technologiczny.

  3. #33

    Domyślnie Odp: RF 70- 200 mm f/4L IS USM

    Dzięki

  4. #34

    Domyślnie Odp: RF 70- 200 mm f/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez parman Zobacz posta
    Ewentualnie jeszcze jest Tamron 70-210 mm f/4 Di VC USD. Nie wiem jak się spisuje poprzez adapter.
    Istnieje duże ryzyko, że z 12 FPS mechanicznej spadnie do 7 FPS.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  5. #35
    Uzależniony Awatar BuRton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Czeski Cieszyn
    Wiek
    53
    Posty
    674

    Domyślnie Odp: RF 70- 200 mm f/4L IS USM

    Witam po kilkunastoletniej przerwie Jeśli ktoś ma ten obiektyw to proszę o podzielenie się doświadczeniem z używania. Planuje go kupić głównie do fotografowania zwierząt w ZOO z puszką R6. Zdarzają się zdjęcia przez szyby itp. Będę wdzięczny za każdą sugestie.
    Ostatnio edytowane przez BuRton ; 16-01-2023 o 11:11

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 019

    Domyślnie Odp: RF 70- 200 mm f/4L IS USM

    ciężko nie polubić tego szkła, fociłem kiedyś w zoo starym 70-200 f4 IS, i jakkolwiek była to przyjemność, to często brakowało zakresu
    weź pod uwagę, że nowe RF 70-200 nie są kompatybilne z żadnym konwerterem (niestety)
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #37
    Uzależniony Awatar BuRton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Czeski Cieszyn
    Wiek
    53
    Posty
    674

    Domyślnie Odp: RF 70- 200 mm f/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    ciężko nie polubić tego szkła, fociłem kiedyś w zoo starym 70-200 f4 IS, i jakkolwiek była to przyjemność, to często brakowało zakresu
    weź pod uwagę, że nowe RF 70-200 nie są kompatybilne z żadnym konwerterem (niestety)
    Zawsze są dylematy i mniejsze lub większe kompromisy. Fotografią już nie zarabiam. Obecnie fotografuję (pożyczonym) zestawem EOS 60D i EFs 55-250 + EFs 18-135. Zdarzało się, że brakowało dłuższego zakresu ale częściej fotografowałem na krótszych ogniskowych. Bywały dni, że tele nawet nie zakładałem. Separacja samych portretów mniej mnie kręci. Bardziej interesuje mnie kontekst danego gatunku, plany "szersze". Miałem stare 70-200/4. Krótko i w innych zastosowaniach. Kompaktowość, praca i obrazek pozytywne. Chwilę myślałem nad cropową puszką R7 ale już wolę mieć FF i cropować softowo lub w postprodukcji.

    W Twojej Sigmie od jakiej ogniskowej zaczyna się f/6,3 ? I jak praca AF w całym zakresie ? Szybkość, celność, powtarzalność.

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 019

    Domyślnie Odp: RF 70- 200 mm f/4L IS USM

    Z Sigmy jestem bardzo zadowolony, nie mam żadnych problemów z R6, ostrzy błyskawicznie i pewnie. Gdy robi się ciemno sprawność już spada, ale uważam to za normalne. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to AF trochę słychać, co nieco przeszkadza w nagraniach wideo, a zewn. mikrofon nie pomógł dużo niestety.

    Ogólnie myślałem, że tego szkła będę używał kilka razy w roku, a jak się okazało użyłem go już kilkadziesiąt razy i mam masę udanych kadrów, a nawet w tym roku planuję go zabrać zagranicę

    no ale to już zupełnie inny obiektyw.. a 70-200 jest w kręgu zainteresowań też
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #39
    Uzależniony Awatar BuRton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Czeski Cieszyn
    Wiek
    53
    Posty
    674

    Domyślnie Odp: RF 70- 200 mm f/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Z Sigmy jestem bardzo zadowolony, nie mam żadnych problemów z R6, ostrzy błyskawicznie i pewnie. Gdy robi się ciemno sprawność już spada, ale uważam to za normalne. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to AF trochę słychać, co nieco przeszkadza w nagraniach wideo, a zewn. mikrofon nie pomógł dużo niestety.

    Ogólnie myślałem, że tego szkła będę używał kilka razy w roku, a jak się okazało użyłem go już kilkadziesiąt razy i mam masę udanych kadrów, a nawet w tym roku planuję go zabrać zagranicę

    no ale to już zupełnie inny obiektyw.. a 70-200 jest w kręgu zainteresowań też
    Młodyś to możesz z tymi 2 kg. śmigać po całym świecie W canonie waga też mi pasuje. To jednak niecałe 700 g. I jasność w całym zakresie też na plus. Na f/2,8 szkoda mi pieniędzy.
    Dziękuję za odzew

  10. #40
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    734

    Domyślnie Odp: RF 70- 200 mm f/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez BuRton Zobacz posta
    Witam po kilkunastoletniej przerwie Jeśli ktoś ma ten obiektyw to proszę o podzielenie się doświadczeniem z używania. Planuje go kupić głównie do fotografowania zwierząt w ZOO z puszką R6. Zdarzają się zdjęcia przez szyby itp. Będę wdzięczny za każdą sugestie.
    Jeśli masz na myśli RF 70-200/4 to jest to genialny obiektyw i sam by go przygarnął ze względu na gabaryty i wagę. Miałem okazję go zobaczyć na żywo i to wprost nie do wyobrażenia jakie to maleństwo jest lekkie jak na 70-200.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •