Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Canon R z pocket wizardami nie działa

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    27

    Domyślnie Canon R z pocket wizardami nie działa

    Witam.Kilka lat temu kupiłem Canona mk II oraz Pocket wizardy tt1 oraz tt5 ,które pracowały z lampą 430 oraz 580 . Nie dawno kupiłem Canona R ale z nim wizardy nie działają-znaczy nie błyska lampa . Nie wiem czy to ważne ale nigdy nie wgrywałem żadnego nowego oprogramowania do wizardów .Czy ktoś podpowie co zrobić ?

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon R z pocket wizardami nie działa

    Nie wiem, nie mam tych wyzwalaczy ale jak się da to może wgrać nowsze.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon R z pocket wizardami nie działa

    Niestety nie będą działać i nie będzie aktualizacji. Jedyna szansa że zaktualizują nowsza wersję Tt6.

    Wtedy Tt6 na body i tt5 na lampy. Bo są ze sobą kompatybilne.

    Niestety dwa lata po premierze i cisza. Ostatni firmware jest z 2017 roku. Chyba nie ma co czekać.
    Ostatnio edytowane przez sebcio80 ; 02-11-2020 o 08:27

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Canon R z pocket wizardami nie działa

    Dziękuję za odpowiedz lecz może wypowiesz się jeszcze do tego-kilka tygodni temu przedzwoniłem do sklepu ,który ma w sprzedaży właśnie tt1 i tt5 i zapytałem czy będą działać z canonem R i sprzedawca powiedział ,że TAK . Więc sa jakieś inne -w czym tkwi różnica ?

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon R z pocket wizardami nie działa

    Cytat Zamieszczone przez milciu-tl Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedz lecz może wypowiesz się jeszcze do tego-kilka tygodni temu przedzwoniłem do sklepu ,który ma w sprzedaży właśnie tt1 i tt5 i zapytałem czy będą działać z canonem R i sprzedawca powiedział ,że TAK . Więc sa jakieś inne -w czym tkwi różnica ?
    Sprzedawca wprowadził Cię w błąd. TT5 I TT1 nie są. Aktualizowane od 6 lat chyba. Przykładowo nie działają już z 1Dx, 5D4, 6D2. Dla nich zrobiono nowsza wersję TT6. Pocketwizard twierdzi że musieli zrobić nowa wersję bo stara miała ograniczenia. Być może Tt6 działa z R. Mimo to na stronie Pocketwizard nie ma tego aparatu na liście kompatybilności.

    Obecnie chyba zamiast bawić się w te systemy bardziej opłaca się kupić jakieś lampy RT. Chodźby jakieś chińczyki.

    Do czego potrzebne Ci te Pocketwizardy?

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Canon R z pocket wizardami nie działa

    Dziękuję za odpowiedź.Do czego mi potrzebne ? mam dwie lampy a że było mnie stać to sobie kupiłem wizardy i tak sobie leżą . Więc jedna lampa do sprzedania lub kupno czegoś RT ? Jeżeli możesz to podpowiedz cos bo nie jestem w temacie .Jeszcze raz dziękuję .

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon R z pocket wizardami nie działa

    Ja kupiłem pocketwizardy na samym początku. Muszę przyznać że zdarzyly zarobić na siebie. Ale to już przestarzały sprzęt. Na rynku jest wiele nawet chińskich lepszych rozwiązań. Chociaż trzeba zawsze sprawdzać kompatybilność.

    Z lamp można pomyśleć o jinbei 600c-ttl
    A do nich nadajnik Jinbei TR-Q7.

    Ja sam używam obecnie dwóch lamp Jinbei HD601 właśnie z nadajnikiem TR-Q7.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon R z pocket wizardami nie działa

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Obecnie chyba zamiast bawić się w te systemy bardziej opłaca się kupić jakieś lampy RT. Chodźby jakieś chińczyki.
    System RT jako natywny Canona wydaje się dość bezpieczny jeśli chodzi o kompatybilność. U mnie chińczyk YN-E3-RT działał z 5DII a teraz z M50 i R bez upgrade firmware.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •