Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Obiektywy z mocowaniem Leica M do RF

  1. #1

    Domyślnie Obiektywy z mocowaniem Leica M do RF

    Witam

    Jak w temacie, czy ktoś ma doświadczenie. Działa ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem Leica M do RF

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Witam

    Jak w temacie, czy ktoś ma doświadczenie. Działa ?
    Pierwszy z brzegu wynik z google:

    "adapter bagnetowy Canon EOS RF (korpus) - Leica M

    Adapter umożliwia stosowanie obiektywów systemu Leica oraz wszystkich obiektywów innych marek z mocowaniem Leica M (m.in. Leica, Voigtlander) z korpusami Canon RF (EOS). Adapter montowany jest na bagnecie korpusu Canon w podobny sposób w jaki montuje się obiektywy.

    Ostrość oraz przysłonę (w większości obiektywów) ustawia się manualnie na obiektywie, natomiast czas naświetlania może być ustawiany w aparacie ręcznie (w trybie manualnym), lub automatycznie (w trybie Av) w zależności od modelu aparatu.

    Adapter jest całkowicie bezpieczny dla obiektywów jak i aparatu, nie powoduje zwarcia styków w korpusie aparatu. Jego instalacja jest bardzo prosta i szybka. Wykonany z wytrzymałego aluminium.

    W przypadku większości obiektywów ostrzenie na nieskończoność może być niemożliwe. Wynika to ze zmiany odległości obiektywu od matrycy spowodowanej dystansem na pierścieniu. Taki obiektyw pracuje tylko w pewnej skali odległości.Obiektyw nie posiada żadnych styków, nie umożliwia komunikacji z korpusem."
    Ostatnio edytowane przez candar ; 31-10-2020 o 21:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem Leica M do RF

    Z Google oczywiście korzystałem i wiem, że są adaptery.
    Szukam informacji z pierwszej ręki. Jak to w praktyce działa.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem Leica M do RF

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Z Google oczywiście korzystałem i wiem, że są adaptery.
    Szukam informacji z pierwszej ręki. Jak to w praktyce działa.
    W praktyce działa dokładnie tak, jak napisali w opisie tego adaptera. Gdyby działał lepiej to by to też napisali.

    BTW - wytłumacz mi bardzo proszę jaki jest sens kupowania puszki za 20, lub 12k zł + adapter w postaci kawałka metalu z dziurą, jeśli można na kupić puszki za 2k zł ,które działać będą ze szkłami Leica M poprzez adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA7 + (w bonusie) szkła Canona z mocowaniem FD https://blog.interfoto.eu/2019/01/17...echart-lm-ea7/.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2020 o 00:09
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem Leica M do RF

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Z Google oczywiście korzystałem i wiem, że są adaptery.
    Szukam informacji z pierwszej ręki. Jak to w praktyce działa.
    W ofercie BHPhoto jest kilka:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...1596%3Aleica-m

    Przy większości jest podane, że gwarantują ustawienie na nieskończoność.
    Niestety bardzo mało opinii klientów.
    Kiedyś przymierzałem się do zakupu adaptera Leica M do EF-M i dobre opinie miał Fotodiox Pro. Krytyczna jest jakość mocowania po stronie Leici bo tam sądząc po opiniach bywają luzy u niektórych producentów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem Leica M do RF

    7Artisans Leica M canon EoS R tego radzę poszukać. Jest też wersja close focus. Podobno znakomicie spasowane.
    Myślę, że skoro to na sony działa to na R będzie działało równie dobrze. Tu większej filozofii nie ma.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem Leica M do RF

    Świetnie, dzięki za rady.
    Mało kto stosuje takie obiektywy na RF. Spróbuje zamówić taki adapter.
    Gdzieś na forach zagranicznych znalazłem informacje, że szkła M nie zachowują dobrych właściwości optycznych na Rf. Ale to tyle, nic więcej. Żadnych szczegółów.


    @candar
    Ja tu mam na myśli RP, a nie body za kilkanaście kzł.
    Poza tym chcę kupić zeissa M, który trochę kosztuje, wiec lepiej podpytać bardziej doświadczone osoby.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem Leica M do RF

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta

    @candar
    Ja tu mam na myśli RP, a nie body za kilkanaście kzł.
    Poza tym chcę kupić zeissa M, który trochę kosztuje, wiec lepiej podpytać bardziej doświadczone osoby.
    Nie odbierz tego przypadkiem złośliwie (tu chyba każda wypowiedź niezgodna z oczekiwaniami pytającego jest tak traktowana

    Pytam po prostu z ciekawości jaki cel ma kupowanie topowej referencyjnej optyki Zeissa z rekordową rozdzielczością i podpinanie jej do aparatu z archaiczną matrycą sprzed 7 lat (mógłby być dowolny aparat, ale mowa o RP z najgorszą matrycą w systemie RF). Zastanawia mnie cel takiego działania. Równie dobrze można podpiąć amatorskiego zooma z podobnym efektem końcowym. Sens owszem miałoby podpinanie tej optyki do R5 i R6, których świetne matryce odwzorują rozdzielczość tego szkła i pozwolą zobaczyć różnice w jakości zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2020 o 21:31
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem Leica M do RF

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Gdzieś na forach zagranicznych znalazłem informacje, że szkła M nie zachowują dobrych właściwości optycznych na Rf. Ale to tyle, nic więcej. Żadnych szczegółów.
    Ogólnie to wygląda tak, że szeroki kąt daje ponoć jakiś zafarb w rogach.
    Dyskutanci sugerują, że to ogólnie kwestia tego, że mamy matrycę zamiast filmu ale stosują adaptery i focą:
    https://www.fredmiranda.com/forum/topic/1621762/0
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #10

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem Leica M do RF

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie odbierz tego przypadkiem złośliwie (tu chyba każda wypowiedź niezgodna z oczekiwaniami pytającego jest tak traktowana

    Pytam po prostu z ciekawości jaki cel ma kupowanie topowej referencyjnej optyki Zeissa z rekordową rozdzielczością i podpinanie jej do aparatu z archaiczną matrycą sprzed 7 lat (mógłby być dowolny aparat, ale mowa o RP z najgorszą matrycą w systemie RF). Zastanawia mnie cel takiego działania. Równie dobrze można podpiąć amatorskiego zooma z podobnym efektem końcowym. Sens owszem miałoby podpinanie tej optyki do R5 i R6, których świetne matryce odwzorują rozdzielczość tego szkła i pozwolą zobaczyć różnice w jakości zdjęć.

    Ok nie odebrałem jako złośliwe. Każda rada dobra.
    RP ma świetne wyjściowo zdjęcia. Wiem, że dr nie ten co w sony czy Nikonie ale odpada mi dłubanie przy laptopie a tego nie lubię. Już kilka tysięcy klatek i porzuciłem rawy. Tzn dalej robię w podwójnym zapisie ale nie widzę potrzeby dłubania.
    Znam wady tej puszki ale zalet tez jest sporo.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ogólnie to wygląda tak, że szeroki kąt daje ponoć jakiś zafarb w rogach.
    Dyskutanci sugerują, że to ogólnie kwestia tego, że mamy matrycę zamiast filmu ale stosują adaptery i focą:
    https://www.fredmiranda.com/forum/topic/1621762/0
    Dzięki

    Wszystko jasne. Już wiem jakie wady są możliwe.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •