Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Canon RP - pare pytań

  1. #1

    Domyślnie Canon RP - pare pytań

    Cześć wam, nasza mnie ostatnio chęć powrotu do zdjęć po rocznej przerwie i po paru tygodniach ustaliłem, że wezmę eos'a RP
    Jednak mam parę pytań gdzie nie mogę jasno znaleźć odpowiedzi

    1. Czy można zaprogramować któryś z przycisków, aby włączało/wyłączało Crop mode przy fotografowaniu

    2. Czy robienie zdjęć w trybie crop mode traci na jakości zdjęcia?

    (ad 1+2 chciałbym używać wyłącznie dwóch stałek 35+85 wtedy mając cropa mamy jednocześnie te 35+~50 i 85+~135 i to mi wystarczy, nie musiałbym tak rotować obiektywami)[podpatrzone u znajomego w A7 III on ma jednocześnie kolejne x1.5 elektrocznie]

    3. Widziałem do RP grip - którego pewnie dokupię dla wygody, ale pewnie będzie blokował baterie i kartę i tu pytanie czy kablem można ładować baterie + operować danymi karty ?

    4. obiektywy - powiedzmy, że mam budżet na nowe mocowanie, ale czy warto? Wstępnie myślałem o sigmie 35 1.4 art + 85 1.8 canona na starym bagnecie przez konwerter

    5. Bateria,da radę wytrzymać chodź 500 zdjęć?

    6. Może widzieliście jakąś fajna promocje lub wiecie czy coś sie szykuje i może warto poczekać pare dni? wiem,że w canon USA za 999dolarów jest z kitem 24-105


    Bardzo dzięki za wszelkie odpowiedzi sugestię, miłego weekendu wam życzę !
    Ostatnio edytowane przez sliwa240 ; 31-10-2020 o 15:38

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Ad. 6 - 999 usd to jest 3950 pln, kupuj jak masz okazję, bowiem w naszym kraju samo body RP kosztuje 4999, więc 1 tys drożej - bez obiektywu!!! A z Canon RF 24-105mm f/4L IS USM (Canon R) plus kolejne 4000-5000 więcej, czyli razem ok 9500, czasami uda się taniej.
    Piszemy o nowym prosto ze sklepu, nie używanym, z drugiej ręki!!!

    Ad. 5 - jeżeli podłączysz gripa z dwoma bateriami, to może uda się zrobić 500 zdjęć, na jednej nie ma szans, bez względu czy oryginał czy zamiennik.

    Ad. 4 - używam obiektywów EF (starych) działają bez zarzutu, wręcz lepiej niż w lustrzance, nie wykazują błędów front focus, back focus.

    Ad. 3 - grip nie blokuje baterii bowiem wkłada się go w miejsce baterii, więc żeby podłączyć gripa baterię trzeba wyjąć, kartę blokuje, to fakt, ale bez problemu da się zgrać zdjęcia za pomocą kabla lub wi-fi. Czyli bez wyjmowania karty, odłączania gripa.

    Ad. 1 i 2 - z instrukcji wynika, że crop jest w sytuacji kiedy podepniesz obiektyw EF-S

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Do ceny w USD dodaj transport, cło i VAT a zrobi się drożej niż w PL.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Do ceny w USD dodaj transport, cło i VAT a zrobi się drożej niż w PL.
    https://shop.usa.canon.com/shop/en/c...s-stm-lens-kit

    999zestaw x 3,95dol = 3946,05zł
    + wysyłka 16dol = 63,2zł
    VAT 23%
    cło może go nie być wcale lub 3% liczmy wersje pesymistyczną 26%
    3946 x 26% + 63,2zł = 5035,16zł

    U nas najtaniej taki zestaw znalazłem za 5700 na ABfoto

    jest ew. samo body za 4k w fotoshop.pl, ale nie znam sklepu, nie wiem czy pewny

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Ad. 6 - 999 usd to jest 3950 pln, kupuj jak masz okazję, bowiem w naszym kraju samo body RP kosztuje 4999, więc 1 tys drożej - bez obiektywu!!! A z Canon RF 24-105mm f/4L IS USM (Canon R) plus kolejne 4000-5000 więcej, czyli razem ok 9500, czasami uda się taniej.
    Piszemy o nowym prosto ze sklepu, nie używanym, z drugiej ręki!!!

    Ad. 5 - jeżeli podłączysz gripa z dwoma bateriami, to może uda się zrobić 500 zdjęć, na jednej nie ma szans, bez względu czy oryginał czy zamiennik.

    Ad. 4 - używam obiektywów EF (starych) działają bez zarzutu, wręcz lepiej niż w lustrzance, nie wykazują błędów front focus, back focus.

    Ad. 3 - grip nie blokuje baterii bowiem wkłada się go w miejsce baterii, więc żeby podłączyć gripa baterię trzeba wyjąć, kartę blokuje, to fakt, ale bez problemu da się zgrać zdjęcia za pomocą kabla lub wi-fi. Czyli bez wyjmowania karty, odłączania gripa.

    Ad. 1 i 2 - z instrukcji wynika, że crop jest w sytuacji kiedy podepniesz obiektyw EF-S
    Ad. 3 wtedy grip jest na takie same baterie czy inne?

    Ad. 4 - super! pamiętam zabawy z mikrokalibracjami przy sigmach ART a one i tak swoje

    dalej pozostają pytania 1 i 2 które nie ukrywam są dla mnie bardzo ważne, i w sumie jeśli tak nie będzie to raczej dołożę i zdecyduję się na a7III ( wziąłbym dawno, ale wole kolory canona)(jak się dobrzę policzy cashback i karty podarunkowe w medimarkt wychodzi w okolicy 6520zł samo body)
    Ostatnio edytowane przez sliwa240 ; 31-10-2020 o 21:11

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez sliwa240 Zobacz posta
    https://shop.usa.canon.com/shop/en/c...s-stm-lens-kit

    999zestaw x 3,95dol = 3946,05zł
    + wysyłka 16dol = 63,2zł
    VAT 23%
    cło może go nie być wcale lub 3% liczmy wersje pesymistyczną 26%
    3946 x 26% + 63,2zł = 5035,16zł

    U nas najtaniej taki zestaw znalazłem za 5700 na ABfoto

    jest ew. samo body za 4k w fotoshop.pl, ale nie znam sklepu, nie wiem czy pewny

    --- Kolejny post ---



    Ad. 3 wtedy grip jest na takie same baterie czy inne?

    Ad. 4 - super! pamiętam zabawy z mikrokalibracjami przy sigmach ART a one i tak swoje

    dalej pozostają pytania 1 i 2 które nie ukrywam są dla mnie bardzo ważne, i w sumie jeśli tak nie będzie to raczej dołożę i zdecyduję się na a7III ( wziąłbym dawno, ale wole kolory canona)(jak się dobrzę policzy cashback i karty podarunkowe w medimarkt wychodzi w okolicy 6520zł samo body)
    Canon rp w porównaniu do a7III to jest TRABANT przy Audi A6. Mniej więcej tyle dzieli te dwa aparaty. Nawet jak będzie opcja pkt 1.2 to raczej szałuuu nie będzie w cropie z tej matrycy. Ona jest bardzo słaba na konkurencji.
    p.s w cyfrowe za 4999zł za rp

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Taki zestaw o którym piszesz w sklepie ABfoto kosztuje 9099 zł, a nie 5700 coś źle doczytałeś.
    W tym sklepie samo body RP kosztuje 4999

    Aparat Canon EOS RP + 24-105mm f/4L IS USM + adapter EF-EOS R // Pełnoklatkowy aparat najlepszy zakup EISA 2019-2020 // cena 9099
    https://abfoto.pl/produkty/foto-i-vi...apter-ef-eos-r

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    @Jacek

    niestety chyba mylisz obiektywy autor pyta o zestaw RP + 24-105 USM czyli f4-7.1

    Twój link to EOS RP + 24-105L stałe światło f4

    tu również z ABFoto https://abfoto.pl/aparat-canon-eos-r...eisa-2019-2020 to o czym mówi autor postu.
    @sliwa240 jeśli różnica to 600-700 zł na takim zestawie to ja bym popytał czy nie dostaniesz jakiegoś rabatu w którymś polskim sklepie i jeśli uda się zniwelować jakąś część tej różnicy jaką tam liczycie to nie wiem czy nie wolałbym kupić w Polsce
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 31-10-2020 o 22:54

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    w pierwszym poście śliwa napisał tylko:

    .....wiem,że w canon USA za 999dolarów jest z kitem 24-105.....

    dopiero potem z następnych postów i linku z usa wynikło, że to inny obiektyw

    a i tak podany przez ciebie link nie uwzględnia w cenie redukcji, czyli kolejne 500 pln

    co da w sumie 6200 a nie 5700

    W tym linku z usa też nie ma pierścienia redukcyjnego, dobrze byłoby gdyby pytający zrozumiał,
    że za to płaci się dodatkowo.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 31-10-2020 o 23:15

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Ja za swój zestaw: EOS RP + 24-105mm f/4L IS USM + adapter EF-EOS R + SD64GB + SD32GB zapłaciłem 7800

    Wiem, że w PORÓWNANIU to jest Trabant, i nie należy go równać do Audi A6, pomimo to nie chciałem innego np R.
    Kiedyś dostałem za darmo zestaw body S alfa coś tam plus dwa obiektywy wszystko w pudle, oddałem bez otwierania.
    Tak się składa, że fotografowanie ma mi sprawiać przyjemność nie tortury, więc koncern S omijam.
    Robiłem kilkoma aparatami tej firmy, ale denerwowała mnie sama obsługa, więc poszły precz.
    Byłem na trzydniowych warsztatach połączonych z prezentacją sprzętu firmy S, dawali body i obiektywy do wyboru do koloru.
    Przez trzy dni można było bawić się tym, robić foty, pytać fachowców. Nie przełamało to mojego uprzedzenia do tej firmy, wręcz przeciwnie
    pogłębiło, odrazę. Więc mam kastrata, Trabanta, jeżeli nic nie wybuchnie po nowym roku zamienię go na R6. Aktualnie mam 2750 zdjęć na liczniku.
    Liczę że po nowym roku nie będzie więcej jak 4 max 5 tys, body bez śladów użytkowania, sprzedam, resztę zostawiam.
    Nic Trabantowi nie zarzucam poza jedną rzeczą, guziki z tylca za blisko prawej krawędzi, trzymając body ciągle coś naciskam bez potrzeby.
    A ogólnie jest cudny.
    Jak zrobią R6 bez filmowania biorę w ciemno za każdą cenę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 01-11-2020 o 00:24

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Co prawda z RP nie miałem do czynienia ale posiadam R i nie znalazłem w nim mozliwości przypisania cropa do przycisku. Da się jednak dosyć szybko przełączyc tryb.
    Nie wiem jak rozumiesz utratę jakości w owym trybie. Skoro używasz tego samego apratu, tego samego obiektywu, więc na jakości nie tracisz, ale tracisz piksele.
    Myślę, że taka zabawa jest troche bez sensu bo skoro świadomie chcesz się pozbyć pikseli to lepiej sobie przytnij zdjęcie. Masz większe możliwości przycinając do cropa zdjęcie z całej matrycy niz przycinając już okrojone zdjęcie.
    Ta funkcja moim zdanie jest bardzo dobra ale dla ludzi którzy przesiedli się apratu z matrycą APS-C na pełną klatkę RP lub R własnie i nie mając obiektywów EF lub RF mogą dalej bez problemu używac obiektywów EF-S z adapterem oczywiście.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •