Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Canon RP - pare pytań

Widok wątkowy

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez sliwa240 Zobacz posta
    Może i tak jest, tak się składa, że kupowałem niedawno TV i obok siebie stał Oled i nie oled, wybrałem zwykły ze względu na to, że obraz był zbyt przesycony, ostry i dokładny. I tu jest podobnie mam wrażenie, że te obrazy z sonych są takie jak w porównaniu oled, a mi po prostu coś takiego nie leży(dlaczego? nie wiem.)

    Co do profili przejrzałem pół youtuba - z rozwiązaniami "how to make canon colors on sony" i nikt nie osiągnął podobnego efektu najbliżej był płaty EOSHD, ale to nadal nie to. Nie zraziłem się, dalej szukałem usprawiedliwienia dla sony. Obejrzałem masę galerie sampli na dpreview i z puszek i po obiektywach, później kopałem w porfilach na insta fotografów w S. później to samo zrobiłem dla C i N i 90% bardziej leży mi C i N

    Niekoniecznie z tymi JPGami - zdjęcia robiłem zawsze w rawach + JPG - i 80% i tak obrabiałem w LR. I też myślałem, że nie powinno być różnicy ale pobrałem darmowe sample RAWY z S. C. i N. i wynik taki jak wcześniej wole konkurentów S.
    @sliwa240 - nie zamierzam Cię do niczego przekonywać. U mnie A7 III to najlepszy aparat , jakiego do tej pory używałem (przede wszystkim genialna matryca i AF). Cała otoczka typu ergonomia mi nie przeszkadza, podobnie jak logo.

    Po wielu latach znalazłem też następcę Canona 5D III , którego zamieniłem na używanego Nikona Z6, którego kupiłem za 5k zł. Mam do niego adaptery, przez które podpinam pod niego szkła Sony I Canona. Kupiłem też grip Meike polepszający uchwyt, zreorganizowałem menu i ustawienia pod siebie i powiem, że jestem zachwycony tym Nikonem. Proponuję, abyś z czystej ciekawości porównał na żywo wypożyczając Canona RP i Nikona Z6 - co potrafią oba aparaty (bo są w podobnej cenie). Z5 sobie daruj - praktycznie płacisz tą samą cenę za wykastrowany korpus - tu dawałem porównanie możliwości: https://www.canon-board.info/threads...=1#post1416076

    Cytat Zamieszczone przez sliwa240 Zobacz posta
    Może też napiszę, że głownie skupiałem się na zdjęciach portretowych w plenerze - gdzie przesadna ostrość nie jest, aż tak ważna? I to jakby ukształtowało moje postrzeganie.
    Po tym wpisie pomyśleć, że zadowoli Cię dowolny aparat z dopiętym słoikiem po ogórkach Niestety tak nie jest. Pisząc bardzo dobry "ostry obiektyw" dostajemy: znakomity mikrokontekst, brak CA, doskonałą pracę pod światło (podstawa w portrecie) , referencyjną rozdzielczość w środku kadru i na brzegach. Każdy kto pisze, że portrecie "przesadna ostrość nie jest, aż tak ważna" daje znak, że nie chce, lub nie używa w ogóle edycji w postprodukcji zdjęć i zapewniam, że nie tędy droga w fotografii portretowej (co bardzo szybko zweryfikują docelowi klienci po otrzymaniu zdjęć).

    ps.
    "kopanie w porfilach na insta fotografów" - to bardzo słaby pomysł , bo 90% fot na insta przechodzi postprodukcję w samym insta przed wrzuceniem foty
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2020 o 10:59
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •