Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Canon RP - pare pytań

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez sliwa240 Zobacz posta
    Może i tak jest, tak się składa, że kupowałem niedawno TV i obok siebie stał Oled i nie oled, wybrałem zwykły ze względu na to, że obraz był zbyt przesycony, ostry i dokładny. I tu jest podobnie mam wrażenie, że te obrazy z sonych są takie jak w porównaniu oled, a mi po prostu coś takiego nie leży(dlaczego? nie wiem.)

    Co do profili przejrzałem pół youtuba - z rozwiązaniami "how to make canon colors on sony" i nikt nie osiągnął podobnego efektu najbliżej był płaty EOSHD, ale to nadal nie to. Nie zraziłem się, dalej szukałem usprawiedliwienia dla sony. Obejrzałem masę galerie sampli na dpreview i z puszek i po obiektywach, później kopałem w porfilach na insta fotografów w S. później to samo zrobiłem dla C i N i 90% bardziej leży mi C i N

    Niekoniecznie z tymi JPGami - zdjęcia robiłem zawsze w rawach + JPG - i 80% i tak obrabiałem w LR. I też myślałem, że nie powinno być różnicy ale pobrałem darmowe sample RAWY z S. C. i N. i wynik taki jak wcześniej wole konkurentów S.
    @sliwa240 - nie zamierzam Cię do niczego przekonywać. U mnie A7 III to najlepszy aparat , jakiego do tej pory używałem (przede wszystkim genialna matryca i AF). Cała otoczka typu ergonomia mi nie przeszkadza, podobnie jak logo.

    Po wielu latach znalazłem też następcę Canona 5D III , którego zamieniłem na używanego Nikona Z6, którego kupiłem za 5k zł. Mam do niego adaptery, przez które podpinam pod niego szkła Sony I Canona. Kupiłem też grip Meike polepszający uchwyt, zreorganizowałem menu i ustawienia pod siebie i powiem, że jestem zachwycony tym Nikonem. Proponuję, abyś z czystej ciekawości porównał na żywo wypożyczając Canona RP i Nikona Z6 - co potrafią oba aparaty (bo są w podobnej cenie). Z5 sobie daruj - praktycznie płacisz tą samą cenę za wykastrowany korpus - tu dawałem porównanie możliwości: https://www.canon-board.info/threads...=1#post1416076

    Cytat Zamieszczone przez sliwa240 Zobacz posta
    Może też napiszę, że głownie skupiałem się na zdjęciach portretowych w plenerze - gdzie przesadna ostrość nie jest, aż tak ważna? I to jakby ukształtowało moje postrzeganie.
    Po tym wpisie pomyśleć, że zadowoli Cię dowolny aparat z dopiętym słoikiem po ogórkach Niestety tak nie jest. Pisząc bardzo dobry "ostry obiektyw" dostajemy: znakomity mikrokontekst, brak CA, doskonałą pracę pod światło (podstawa w portrecie) , referencyjną rozdzielczość w środku kadru i na brzegach. Każdy kto pisze, że portrecie "przesadna ostrość nie jest, aż tak ważna" daje znak, że nie chce, lub nie używa w ogóle edycji w postprodukcji zdjęć i zapewniam, że nie tędy droga w fotografii portretowej (co bardzo szybko zweryfikują docelowi klienci po otrzymaniu zdjęć).

    ps.
    "kopanie w porfilach na insta fotografów" - to bardzo słaby pomysł , bo 90% fot na insta przechodzi postprodukcję w samym insta przed wrzuceniem foty
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2020 o 10:59
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez sliwa240 Zobacz posta
    Brzmi bardzo sensownie i logicznie! w skrócie co proponujesz R czy jaki inny model ?
    Dodam swoje 3 grosze .
    Uważam, że przy obecnym poziomie cen RP i R każde trochę wnikliwsze porównanie prowadzi do konkluzji, że warto dołożyć do R.
    Jeżeli już masz za sobą zabawę RAWami z R to na pewno widzisz oczywiste walory tej matrycy. Dla samej różnicy matryc warto dołożyć. A resztę zalet R (budowa, bateria, AF, różne drobniejsze udogodnienia) dostajesz w bonusie.
    Ja kupiłem R właśnie dla matrycy. Później wyszło na jaw, że mnóstwo innych rzeczy działa zaskakująco sprawnie i stwarza komfort jak to w ML.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez sliwa240 Zobacz posta
    Może i tak jest, tak się składa, że kupowałem niedawno TV i obok siebie stał Oled i nie oled, wybrałem zwykły ze względu na to, że obraz był zbyt przesycony, ostry i dokładny. I tu jest podobnie mam wrażenie, że te obrazy z sonych są takie jak w porównaniu oled, a mi po prostu coś takiego nie leży(dlaczego? nie wiem.)

    Co do profili przejrzałem pół youtuba - z rozwiązaniami "how to make canon colors on sony" i nikt nie osiągnął podobnego efektu najbliżej był płaty EOSHD, ale to nadal nie to. Nie zraziłem się, dalej szukałem usprawiedliwienia dla sony. Obejrzałem masę galerie sampli na dpreview i z puszek i po obiektywach, później kopałem w porfilach na insta fotografów w S. później to samo zrobiłem dla C i N i 90% bardziej leży mi C i N

    Niekoniecznie z tymi JPGami - zdjęcia robiłem zawsze w rawach + JPG - i 80% i tak obrabiałem w LR. I też myślałem, że nie powinno być różnicy ale pobrałem darmowe sample RAWY z S. C. i N. i wynik taki jak wcześniej wole konkurentów S.

    Może też napiszę, że głownie skupiałem się na zdjęciach portretowych w plenerze - gdzie przesadna ostrość nie jest, aż tak ważna? I to jakby ukształtowało moje postrzeganie.




    Brzmi bardzo sensownie i logicznie! w skrócie co proponujesz R czy jaki inny model ?
    Niesamowite to co piszesz, bo cały świat jednogłośnie stwierdził, że matryca i obrazek z sony a7III jest obecnie najlepszy w stosunku jakość/detal/DR/cena i ja się w tym pełni zgadzam. Jeśli jednak twierdzisz że nie leżą Ci Rawy z sony, wolisz i chcesz canona to jedynym rozsądnym zakupem będzie eos R lub canon 5dIV. Z tym że ja bym kupował tylko i wyłącznie używane aparaty. Za poł roku, jak się sytuacja z covidem ustabilizuje i wszyscy rzucą się na r6 to R i 5dIV będzie można kupić za grosze lub sprzedać z ogromną stratą.

    Mam dwa eosy R pracuję nimi w plenerze i na ślubach, praktycznie od momentu premiery aparatu. Moja żona katuje je w studio. To fajny aparat z plastyczną matrycą. Do ISO 3200 daje fajny obrazek. Później Sony a7III rozkłada go na łopatki, pod względem szumu, ale da się z tym żyć. Genialny wyświetlacz dzięki któremu praktycznie przestałem używać dobrego EVF ( tu sony kuleje względem R) W portrecie sprawdza się świetnie Af trzyma się oka, a na niskich ISO da się wyciągnąć bardzo dużo. Kolor pomiar światła i balans bieli git. Obrabiam w C1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kasiapiotr.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,22 MB
ID:	5317
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 01-11-2020 o 10:54

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Znam wiele osób które robią tylko i wyłącznie w RAW, twierdząc że inaczej się nie da, ale. . . . . .
    byłem na warsztatach prowadził je niejaki Jacek Bonecki
    (można sprawdzić w necie kto to jest) i ów prowadzący stwierdził, że nie używa RAW,
    świadomie i celowo robi tylko JPEG.

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Niesamowite to co piszesz, bo cały świat jednogłośnie stwierdził, że matryca i obrazek z sony a7III jest obecnie najlepszy w stosunku jakość/detal/DR/cena i ja się w tym pełni zgadzam. Jeśli jednak twierdzisz że nie leżą Ci Rawy z sony, wolisz i chcesz canona to jedynym rozsądnym zakupem będzie eos R lub canon 5dIV. Z tym że ja bym kupował tylko i wyłącznie używane aparaty. Za poł roku, jak się sytuacja z covidem ustabilizuje i wszyscy rzucą się na r6 to R i 5dIV będzie można kupić za grosze lub sprzedać z ogromną stratą.

    Mam dwa eosy R pracuję nimi w plenerze i na ślubach, praktycznie od momentu premiery aparatu. Moja żona katuje je w studio. To fajny aparat z plastyczną matrycą. Do ISO 3200 daje fajny obrazek. Później Sony a7III rozkłada go na łopatki, pod względem szumu, ale da się z tym żyć. Genialny wyświetlacz dzięki któremu praktycznie przestałem używać dobrego EVF ( tu sony kuleje względem R) W portrecie sprawdza się świetnie Af trzyma się oka, a na niskich ISO da się wyciągnąć bardzo dużo. Kolor pomiar światła i balans bieli git. Obrabiam w C1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kasiapiotr.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,22 MB
ID:	5317
    Dziękuje za ten wpis @robertskc7 oraz materiał zdjęciowy

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Znam wiele osób które robią tylko i wyłącznie w RAW, twierdząc że inaczej się nie da, ale. . . . . .
    byłem na warsztatach prowadził je niejaki Jacek Bonecki
    (można sprawdzić w necie kto to jest) i ów prowadzący stwierdził, że nie używa RAW,
    świadomie i celowo robi tylko JPEG.
    Bo najlepiej to wierzyć we wszystko to, co twierdzą ambasadorzy firm foto

    Jacek Bonecki jest ambasadorem Fujifilm, ale tu się akurat zgodzę, że JPGi Z Fuji (używałem profilu Astia na kilku korpusach) są obłędnie dobre pod względem barwnym. Zresztą pisałem o tym już wyżej

    Jest tylko jedno ale. Fotograf poważnie myślący o fotografii w przypadku scen o większej rozpiętości tonalnej fotografując wyłącznie w JPG-ach będzie mógł je po sesji od razu wrzucić do kosza ze względu na brak szczegółów w światłach i cieniach
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2020 o 11:11
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Jest ambasadorem firmy na F ale rajdy Dakar robi Canonami serii 1

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Dla zainteresowanych, pomniejszony jpg zrzucony z Nikona Z6 (zrobiony wczoraj).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gQqtgAb.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,44 MB
ID:	5318

    i RAW z A7 III po obróbce w C1

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JDgLQyE.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	1,31 MB
ID:	5319
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2020 o 11:26
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #29
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ... Mam do niego adaptery, przez które podpinam pod niego szkła Sony I Canona...
    Cześć mam prośbę, nie dotyczy ona RP więc może wiadomość prywatną napisz; jakiego używasz adapteru do Nikona Z6 i szkieł Canon Ef, i jak on się sprawdza, czy przenosi cały exif, jak działa af - one shot, al servo, stabilizacja ze szkłami Ef, czy są jakieś ograniczenia, itp.? Chodzi mi po głowie taki układ... Dzięki za informację.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 01-11-2020 o 11:23
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez RadOs41 Zobacz posta
    Cześć mam prośbę, nie dotyczy ona RP więc może wiadomość prywatną napisz; jakiego używasz adapteru do Nikona Z6 i szkieł Canon Ef, i jak on się sprawdza, czy przenosi cały exif, jak działa af - one shot, al servo, stabilizacja ze szkłami Ef, czy są jakieś ograniczenia, itp.? Chodzi mi po głowie taki układ... Dzięki za informację.
    Tutaj napiszę Do nikona Z6 używam szkieł Sigmy Art i Canona z mocowaniem EF poprzez adapter Sigma MC-11 podpiętych do Nikona Z6 przez kolejny adapter Techart adapter bagnetowy TZE-01 - Sony E do Nikon Z. Trochę to karkołomne, ale działa Przy takiej kombinacji nie działa w Nikonie jedynie mikro pole AF, cała reszta łącznie z Eye AF (wykrywanie oczu i twarzy) działa. Nikon Z6 ma stabilizację w korpusie i jest bardzo wydajna oraz działa z podpiętymi obiektywami. Czy działa IS w podpiętych szkłach ? tego nie wiem, bo nie sprawdzałem. AF - one shot, al servo oczywiście działa i również działa Eye AF w trybie ciągłym ustawiania ostrości.

    Przenoszony jest cały EXIF z parametrami zdjęcia oraz użytego obiektywu.



    Sigma Art 35 1.4 EF + MC11 + Techart adapter bagnetowy TZE-01

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w0ookfL.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	714,0 KB
ID:	5320

    Sony FE 70-200 mm f/4 G Oss + Techart adapter bagnetowy TZE-01

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cvy9Lpq.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	496,4 KB
ID:	5321
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2020 o 11:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •