Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: Canon RP - pare pytań

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Jak zrobią R6 bez filmowania biorę w ciemno za każdą cenę.
    Nie zrobią, filmowanie w tym korpusie/* to rzecz która podbija Canonowi sprzedaż nie ma szans żeby z tego zrezygnowali.
    /* - dla mnie na przykład to jedyna rzecz dla której w ogóle bym rozważał zakup tego body ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    https://foto-szop.pl/aparat-canon-eo...edium=referral

    Tutaj masz nowego z polskiej dystrybucji za 3999,-
    Sam ostatnio kupiłem Eosa R żeby wymienić wysłużone 6D, i jedyne do czego mogę się przyczepić to to że zrobiłem to tak późno też myślałem o rp, ale w r masz fizyczna zasłonę matrycy przy wyłączonym aparacie - super sprawa, jeśli ma się kilka obiektywów, napewno matryca będzie dłużej czysta

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Wiem, że w PORÓWNANIU to jest Trabant, i nie należy go równać do Audi A6, pomimo to nie chciałem innego np R.
    No własnie nie wiesz Trabantem 601 swego czasu zjeździłem bezawaryjnie całą Polskę. W Syrenkach , aby gdzieś dojechać trzeba było wozić ze sobą w bagażniku drugi silnik oraz przeguby, które błyskawicznie były do wymiany.


    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Kiedyś dostałem za darmo zestaw body S alfa coś tam plus dwa obiektywy wszystko w pudle, oddałem bez otwierania.
    Z czystej ciekawości zapytam. Od bezdomnego dostałeś? Czyżby był to Pan Stanisław z Warszawy, który zaraz po tym zmarł?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Tak się składa, że fotografowanie ma mi sprawiać przyjemność nie tortury, więc koncern S omijam.
    Robiłem kilkoma aparatami tej firmy, ale denerwowała mnie sama obsługa, więc poszły precz.
    Byłem na trzydniowych warsztatach połączonych z prezentacją sprzętu firmy S, dawali body i obiektywy do wyboru do koloru.
    Przez trzy dni można było bawić się tym, robić foty, pytać fachowców. Nie przełamało to mojego uprzedzenia do tej firmy, wręcz przeciwnie
    pogłębiło, odrazę.
    Reszty nie będę próbował nawet komentować

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez splice Zobacz posta

    Też myślałem o rp, ale w r masz fizyczna zasłonę matrycy przy wyłączonym aparacie - super sprawa, jeśli ma się kilka obiektywów, napewno matryca będzie dłużej czysta
    To akurat nie jest takie oczywiste. W analogach mi się nigdy nie udało, ale widziałem zasłonki migawki , w które ktoś włożył nieostrożnie palucha zakładając klisze do aparatu. Tym bardziej w bezlustrach łatwiej to to zrobić , ba matryca jest tuż za bagnetem. Zdania użytkowników podzielone są 50/50 w kwestii zamkniętej rolety migawki w stanie spoczynku. Pyłki się wydmucha , matrycę po dotknięciu paluchem się wyczyści, ale kurtyna migawki po dotknięciu będzie wyłącznie do wymiany. Osobiście wolałbym mieć wybór, czy chcę zostawiać zamkniętą, czy też nie roletę migawki. A raczej bym nie chciał dotknąć lamelek migawki, gdzie szansa na to przy częstym zmienianiu szkieł znacznie wzrasta. https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...iany-obiektywu Wystarczy pociecha w domu i 2 sekundy nieuwagi, aby uszkodzić lamelki migawki.Swego czasu zdarzało się czyszczenie kaseciaka z sałatki warzywnej wciśniętej do komory kasety
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2020 o 09:26
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Candar odpowiadam - dostałem zestaw firmy S jako główną nagrodę w konkursie fotograficznym, twoja złośliwość - to kulą w płot.

    Candar - odpowiadam, robiłem reportaż w Baranowie Sandomierskim aparatem firmy S w którym kartą pamięci były dyskietki, trzeba było mieć aparat oraz pudełko po butach dyskietek. Ty wówczas jeszcze miałeś pieluchę.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Co prawda z RP nie miałem do czynienia ale posiadam R i nie znalazłem w nim mozliwości przypisania cropa do przycisku. Da się jednak dosyć szybko przełączyc tryb.
    Dzięki wielkie za odpowiedź!

    https://foto-szop.pl/aparat-canon-eo...edium=referral

    Tutaj masz nowego z polskiej dystrybucji za 3999,-
    Sam ostatnio kupiłem Eosa R żeby wymienić wysłużone 6D, i jedyne do czego mogę się przyczepić to to że zrobiłem to tak późno też myślałem o rp, ale w r masz fizyczna zasłonę matrycy przy wyłączonym aparacie - super sprawa, jeśli ma się kilka obiektywów, napewno matryca będzie dłużej czysta
    Ciekawa uwaga, tego też nigdzie nie wyczytałem, co prawda wole sobie ew. wyczyścić niż coś popsuć przez przypadek, ale warto wiedzieć.
    Co do sklepu, jest sprawdzony? Czy jechać osobiście?


    Co do porównań samochodowych, jeden woli starego wygodnego mercedesa na sprężynowych fotelach, inny jakiś sportowy wóz nadający się w większości na tor. Co komu na czym zależy, osobiście co mi leży nie leży miedzy RP a A7III


    RP Plusy - KOLORY(najważniejszy czynnik), ergonomia, wychylany wyświetlacz 180, lepsza apka na telefon,
    Minusy - 1 slot nakarte(najważnieszy minus), bateria, brak programowalnego crop mode, większe szumy w low light

    A7III plusy - dobre względnie tanie obiektywy, możliwość sporego customowania, bateria, 2karty
    minusy - KOLORY(nie chce aż tyle bawić się w post prod.) wyświetlacz tylko wychylany i jego funkcje dotykowe, gorsza apka na tel(nie idzie ostrzyć telefonem)

    nie wymieniłem ani w jednym ani w drugim filowania - bo to dla mnie totalnie nie istotne

    Cena, a w sumie różnica miedzy nimi to ok. 2k - czyli żadna mógłbym dołożyć ale ważniejsze plusy widzę w RP

    BYŁ JESZCZE NA HORYZONCIE NIKON Z5 KTÓRY MAM WRAŻENIE ŁĄCZY TE DWA ŚWIATY 2 SLOTY, DOBRE KOLORY - ALE JEST PROBLEM Z OBIEKTYWAMI, A Z LUSTROWYMI PRZEZ ADAPTER NIE JEST TAK IDEALNIE JAK W CANONIE
    Ostatnio edytowane przez sliwa240 ; 01-11-2020 o 09:49

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Candar odpowiadam - dostałem zestaw firmy S jako główną nagrodę w konkursie fotograficznym, twoja złośliwość - to kulą w płot.

    Candar - odpowiadam, robiłem reportaż w Baranowie Sandomierskim aparatem firmy S w którym kartą pamięci były dyskietki, trzeba było mieć aparat oraz pudełko po butach dyskietek. Ty wówczas jeszcze miałeś pieluchę.
    Nie zakładaj, że wszystkie osoby z Tobą dyskutujące to gówniarze. Trochę dyskietek i płyt CD-R/RW z Mavik, których używałem w pracy mi zostało.

    BTW - niezmiennie nie potrafię zrozumieć konieczności opluwania innych systemów na CB. To jakaś trauma z dzieciństwa, własne niedowartościowanie, czy chęć poklasku

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez sliwa240 Zobacz posta
    RP Plusy - KOLORY(najważniejszy czynnik)
    @sliwa240 jeśli zależy Ci wyłącznie na "kolorach" z puszki i będziesz bazował wyłącznie na JPG-ach (z puszki) to kup dowolny korpus Fuji, serio.

    W przypadku korzystania z RAW-ów pojęcie "kolory" traci sens , bo praktycznie identyczne kolory można uzyskać w postprodukcji z dowolnej puszki. Ze swojej strony polecam Capture One https://www.captureone.com/en/explore-features.

    Poza tym, każdy aparat dowolnego producenta ma kilkanaście profili barwnych, które można skalibrować pod siebie ustawieniami w taki sposób , że zdjęcia nawet w JPG-ach będą wyglądały identycznie. Każdy producent ma przykładowo profil PORTRET, który ja modyfikuję wg własnych potrzeb i już na poziomie JPG mam idealny obrazek.

    Patrzysz na wybór puszki za przeproszeniem, jak klienci wybierający ten telewizor, w którym obsługa zapętla filmy przyrodnicze, bo na nich ładnie pokazane są wszystkie barwy oraz ładne zwierzątka w tle.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2020 o 10:06
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 428

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez sliwa240 Zobacz posta
    Dzięki wielkie za odpowiedź!

    https://foto-szop.pl/aparat-canon-eo...edium=referral



    Ciekawa uwaga, tego też nigdzie nie wyczytałem, co prawda wole sobie ew. wyczyścić niż coś popsuć przez przypadek, ale warto wiedzieć.
    Co do sklepu, jest sprawdzony? Czy jechać osobiście?


    Co do porównań samochodowych, jeden woli starego wygodnego mercedesa na sprężynowych fotelach, inny jakiś sportowy wóz nadający się w większości na tor. Co komu na czym zależy, osobiście co mi leży nie leży miedzy RP a A7III


    RP Plusy - KOLORY(najważniejszy czynnik), ergonomia, wychylany wyświetlacz 180, lepsza apka na telefon,
    Minusy - 1 slot nakarte(najważnieszy minus), bateria, brak programowalnego crop mode, większe szumy w low light

    A7III plusy - dobre względnie tanie obiektywy, możliwość sporego customowania, bateria, 2karty
    minusy - KOLORY(nie chce aż tyle bawić się w post prod.) wyświetlacz tylko wychylany i jego funkcje dotykowe, gorsza apka na tel(nie idzie ostrzyć telefonem)

    nie wymieniłem ani w jednym ani w drugim filowania - bo to dla mnie totalnie nie istotne

    Cena, a w sumie różnica miedzy nimi to ok. 2k - czyli żadna mógłbym dołożyć ale ważniejsze plusy widzę w RP

    BYŁ JESZCZE NA HORYZONCIE NIKON Z5 KTÓRY MAM WRAŻENIE ŁĄCZY TE DWA ŚWIATY 2 SLOTY, DOBRE KOLORY - ALE JEST PROBLEM Z OBIEKTYWAMI, A Z LUSTROWYMI PRZEZ ADAPTER NIE JEST TAK IDEALNIE JAK W CANONIE
    W RP największą wadą jest jego matryca i bateria. Jeśli lubisz zdjęcia prosto z puszko to OK. Rp jak każdy canon ma spoko jpegi i "nieruszane" Rawy. Natomiast zapomnij o wyciąganiu Rawów z RP. Są płaskie i mają słaby DR. O tej matrycy było dużo i to jest poziom 5dIII z troszkę łagodniejszą strukturą szumu. Rka ma dużo lepszą matryce a a7III jeszcze lepszą. RP do cropowania się średnio nada zwłaszcza na trochę wyższych ISO. W obecnych czasach i konkurecnji matryca RP jest najgorsza z możliwych i dla tego nazwałem ją Trabantem - jako relikt przeszłości. Owszem da się robić zdjęcia( jeżdzić) ale w podobnej cenie można mieć fajniejszy obrazek( lepszy komfort jazdy)
    100 razy bardziej bym wolał używanego eos R lub coś od konkurencji - jeśli nie masz szkieł Canona.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    W RP największą wadą jest jego matryca i bateria. Jeśli lubisz zdjęcia prosto z puszko to OK. Rp jak każdy canon ma spoko jpegi i "nieruszane" Rawy. Natomiast zapomnij o wyciąganiu Rawów z RP. Są płaskie i mają słaby DR. O tej matrycy było dużo i to jest poziom 5dIII z troszkę łagodniejszą strukturą szumu. Rka ma dużo lepszą matryce a a7III jeszcze lepszą. RP do cropowania się średnio nada zwłaszcza na trochę wyższych ISO. W obecnych czasach i konkurecnji matryca RP jest najgorsza z możliwych i dla tego nazwałem ją Trabantem - jako relikt przeszłości. Owszem da się robić zdjęcia( jeżdzić) ale w podobnej cenie można mieć fajniejszy obrazek( lepszy komfort jazdy)
    100 razy bardziej bym wolał używanego eos R lub coś od konkurencji - jeśli nie masz szkieł Canona.
    Idealne podsumowanie , bardzo rzeczowe i w punkt. Chciałbym więcej takich obiektywnych wypowiedzi widzieć na CB. Dziękuję.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #19

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Patrzysz na wybór puszki za przeproszeniem, jak klienci wybierający ten telewizor, w którym obsługa zapętla filmy przyrodnicze, bo na nich ładnie pokazane są wszystkie barwy oraz ładne zwierzątka w tle.
    Może i tak jest, tak się składa, że kupowałem niedawno TV i obok siebie stał Oled i nie oled, wybrałem zwykły ze względu na to, że obraz był zbyt przesycony, ostry i dokładny. I tu jest podobnie mam wrażenie, że te obrazy z sonych są takie jak w porównaniu oled, a mi po prostu coś takiego nie leży(dlaczego? nie wiem.)

    Co do profili przejrzałem pół youtuba - z rozwiązaniami "how to make canon colors on sony" i nikt nie osiągnął podobnego efektu najbliżej był płaty EOSHD, ale to nadal nie to. Nie zraziłem się, dalej szukałem usprawiedliwienia dla sony. Obejrzałem masę galerie sampli na dpreview i z puszek i po obiektywach, później kopałem w porfilach na insta fotografów w S. później to samo zrobiłem dla C i N i 90% bardziej leży mi C i N

    Niekoniecznie z tymi JPGami - zdjęcia robiłem zawsze w rawach + JPG - i 80% i tak obrabiałem w LR. I też myślałem, że nie powinno być różnicy ale pobrałem darmowe sample RAWY z S. C. i N. i wynik taki jak wcześniej wole konkurentów S.

    Może też napiszę, że głownie skupiałem się na zdjęciach portretowych w plenerze - gdzie przesadna ostrość nie jest, aż tak ważna? I to jakby ukształtowało moje postrzeganie.


    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    W RP największą wadą jest jego matryca i bateria. Jeśli lubisz zdjęcia prosto z puszko to OK. Rp jak każdy canon ma spoko jpegi i "nieruszane" Rawy. Natomiast zapomnij o wyciąganiu Rawów z RP. Są płaskie i mają słaby DR. O tej matrycy było dużo i to jest poziom 5dIII z troszkę łagodniejszą strukturą szumu. Rka ma dużo lepszą matryce a a7III jeszcze lepszą. RP do cropowania się średnio nada zwłaszcza na trochę wyższych ISO. W obecnych czasach i konkurecnji matryca RP jest najgorsza z możliwych i dla tego nazwałem ją Trabantem - jako relikt przeszłości. Owszem da się robić zdjęcia( jeżdzić) ale w podobnej cenie można mieć fajniejszy obrazek( lepszy komfort jazdy)
    100 razy bardziej bym wolał używanego eos R lub coś od konkurencji - jeśli nie masz szkieł Canona.
    Brzmi bardzo sensownie i logicznie! w skrócie co proponujesz R czy jaki inny model ?

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Ja nigdzie nie robiłem porównań aparatów firmy S do aparatów firmy C, który lepszy, nie mówiąc nawet o opluwaniu. Mnie osobiście wyroby firmy S nie leżą w dłoni, więc mogę być 100X lepsze, 100X tańsze, a i tak ich nie kupię.
    Nie ubliżam i nie ośmieszam Candara, ( w przeciwieństwie) bo go po prostu nie znam, ale widzę, że dyskusja z nim to kopanie się z koniem.

    Śliwa zanim kupisz RP proponuję, weź go do ręki, potrenuj obsługę. Może się okazać, że wszystko jest ok tylko body jakieś ciut małe, ja tak mam
    ciągle przyciskam coś, czego nie powinienem.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •