Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Zastanawiam się nad kupnem, któregoś z wymienionych obiektywów. Do fotografii ptaków. Canona w pierwszej wersji, używanego w dobrym stanie można znaleźć w okolicy 18 tys. Sigma nowa to wydatek rzędu 27 tys. ale i tak taniej niż używany Canon 500 w wersji II. Na forach przyrodniczych strasznie chwalą ta Sigmę, optycznie podobno lepsza od Canona i Nikona w nowych wersjach. Co do Sigmy to mam obawy czy autofocus to nie będzie loteria.
    Pytanie do osób, które miały może do czynienia z obydwoma szkiełkami i mógłby coś ze swoich doświadczeń napisać z użytkowania jednego lub drugiego obiektywu.

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Rozumiem że na forum fotoprzyroda.pl już byłeś w dziale technika?

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Cytat Zamieszczone przez Dagu Zobacz posta
    Rozumiem że na forum fotoprzyroda.pl już byłeś w dziale technika?
    Min. tak. Szukam jeszcze dodatkowych opinii

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Kup jakieś ML z serii R i problem ewentulanych problemów AF odpadnie bez względu na markę szkła

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Zamość
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Tak jak wspomniał Bangi w poprzednim poście podpięcie tej sigmy do bezlusterkowca spowoduje, że nie będzie trzeba się martwić o problemy związane z BF/FF. Na optycznych jak testowali ten obiektyw nie narzekali na problemy, ale każdy przypadek jest inny. Zaletą jest, że w razie czego można go własnoręczne skalibrować przy pomocy Usb - dock. Ogólnie jest to bardzo chwalony obiektyw.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    @Diabeł, a nie myślałeś żeby tą sigmę wypożyczyć gdzieś i sprawdzić samemu? Albo może właśnie na fotoprzyrodzie któryś użytkownik zgodziłbym się spotkać (chociaż wiem, że obecnie sytuacja nie zachęca) żebyś mógł zobaczyć w akcji na własne oczy albo zapiać na swoje body?

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Kup jakieś ML z serii R i problem ewentulanych problemów AF odpadnie bez względu na markę szkła
    Do erki się przymierzam ale to na przyszły rok, aby mieć mniejszy pełno klatkowy aparat w góry i na wycieczki, na razie musi wystarczyć M50 z EF-M22, tworzy niezwykle poręczny i kompaktowy zestaw.
    Nie jestem do końca przekonany czy bezlusterkowce nadają się do tego typu fotografii. Posiadam M50, (rozumiem, że to nie ta klasa co erka) ale nie powiedziałbym o nim, że autofocus jest super niezawodny. Na wiosnę w Tatrach fotografowałem pluszcza, M50 plus 70-200 f/4 podpięty przez oryginalną przejściówkę. Zrobiłem około 500 zdjęć, nie miałem z czego wybrać jednego ostrego zdjęcia. We wrześniu zabrałem jedynkę plus 100-400 II, praktycznie wszystkie zdjęcia trafione.
    Dodatkowo w trybie servo, przy śledzeniu występuje to nieszczęsne chwilowe „zamrożenie obrazu”, co znacznie utrudnia robienie zdjęć, nie do końca mam pewność czy to co widzę w wizjerze to jest jeszcze rzeczywisty obraz.

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Używam R + 100-400 (mk1) do samolotów i nie mam żadnych problemów.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    @Diabeł, a nie myślałeś żeby tą sigmę wypożyczyć gdzieś i sprawdzić samemu? Albo może właśnie na fotoprzyrodzie któryś użytkownik zgodziłbym się spotkać (chociaż wiem, że obecnie sytuacja nie zachęca) żebyś mógł zobaczyć w akcji na własne oczy albo zapiać na swoje body?
    Myślałem, żeby ja wypożyczyć, dość duży koszt wychodzi, 3% ceny obiektywu w pro centrum ale pewnie trzeba będzie to przełknąć. Popytam sie jeszcze na fotoprzyroda czy ktoś ma w mocowaniu Canona i chciałby sie umówić na wspólne focenie. Grzegorz Dąbek https://www.grzegorzdabek.pl/Ptaki/ przesiadł się z Nikkora 500 na tą Sigmę i bardzo ją chwali.

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Nie wiem jak zamierzasz kupować, w sensie czy jako konsument/ czy na firmę, ale kupująć jako konsument PRZEZ NETA możesz do 14 dni oddać bez tłumaczenia się dlaczego oddajesz

    Ewentualnie z tego co kojarzę, idzie się dogadać z niektórymi sklepami, kóre mają też wynajem, że jak się zdecydujesz na zakup to Ci ten wynajem wliczą w cenę szkła (de facto wypożyczenie wyjdzie gratis).
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 01-11-2020 o 23:05

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •