Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    Do erki się przymierzam ale to na przyszły rok, aby mieć mniejszy pełno klatkowy aparat w góry i na wycieczki, na razie musi wystarczyć M50 z EF-M22, tworzy niezwykle poręczny i kompaktowy zestaw.
    Nie jestem do końca przekonany czy bezlusterkowce nadają się do tego typu fotografii. Posiadam M50, (rozumiem, że to nie ta klasa co erka) ale nie powiedziałbym o nim, że autofocus jest super niezawodny. Na wiosnę w Tatrach fotografowałem pluszcza, M50 plus 70-200 f/4 podpięty przez oryginalną przejściówkę. Zrobiłem około 500 zdjęć, nie miałem z czego wybrać jednego ostrego zdjęcia. We wrześniu zabrałem jedynkę plus 100-400 II, praktycznie wszystkie zdjęcia trafione.
    Dodatkowo w trybie servo, przy śledzeniu występuje to nieszczęsne chwilowe „zamrożenie obrazu”, co znacznie utrudnia robienie zdjęć, nie do końca mam pewność czy to co widzę w wizjerze to jest jeszcze rzeczywisty obraz.
    M50 + 100-400 MK1 focilem z reki w tym roku wodnika i nie było problemów z AF-C. Problemem za to było gdy chciałem go robić zdalnie (czyli przez wifi) wtedy AF glupial i wybierał częściej trzciny niż samego wodnika. Obok był 1dx2 z sigma 150-600s i nie było za bardzo różnic w trafianiu.

    Ps. daj znać co wybrałeś bo obok mam tutaj podobna dyskusję
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 02-11-2020 o 09:52

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Cytat Zamieszczone przez chuck_1 Zobacz posta
    Tak jak wspomniał Bangi w poprzednim poście podpięcie tej sigmy do bezlusterkowca spowoduje, że nie będzie trzeba się martwić o problemy związane z BF/FF. Na optycznych jak testowali ten obiektyw nie narzekali na problemy, ale każdy przypadek jest inny. Zaletą jest, że w razie czego można go własnoręczne skalibrować przy pomocy Usb - dock. Ogólnie jest to bardzo chwalony obiektyw.
    No niestety nie jest tak rozowo.
    Mam Sigmę 120-300 2.8 OS i z 5D3 ostrzy ładnie. A z R5 jest BF. Wydajność servo też pozostawia sporo do życzenia. Testowałem też inna 120-300 sport i mimo braku BF w testach w praktyce miała tendencje do ostrzenia za obiekt.

    Przy takich szkłach koniecznie kupował bym tylko po przetestowaniu. Polecam wypożyczyć na kilka dni. Koszta są ale za to będzie pewnosc.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    M50 + 100-400 MK1 focilem z reki w tym roku wodnika i nie było problemów z AF-C. Problemem za to było gdy chciałem go robić zdalnie (czyli przez wifi) wtedy AF glupial i wybierał częściej trzciny niż samego wodnika. Obok był 1dx2 z sigma 150-600s i nie było za bardzo różnic w trafianiu.

    Ps. daj znać co wybrałeś bo obok mam tutaj podobna dyskusję
    Pod koniec roku udało mi sie sfinalizować transakcję :-), wybór padł jednak na Canona 500 ale w wersji II. Dlaczego Canon a nie Sigma, według mnie z Canona zdjęcia sa takie, nazwał bym to bardziej plastyczne, bardziej odpowiadał mi ten obraz, nawet z poprzedniej wersji tego obiektywu. Obrazek z Sigmy taki trochę, bardziej surowy. Inaczej tego nie umiem określić, pewnie to moje subiektywne odczucia. Jedyne zdjęcia, które zachęcają do kupna tej Sigmy jakie znalazłem to wskazanego w tym wątku Grzegorza Bresia i Grzegorz Dąbek https://www.grzegorzdabek.pl/ to z Nikona. Wszystkie inne jakie widziałem nie zachwycały. Dodatkowo obawiałem się, ze będą problemy z tą Sigmą w mocowaniu Canona.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Canon 500 f/4 IS czy Sigma 500 f/4 DG OS HSM Sport

    Zazdroszczę w takim razie zakupu, nie zapomnij czasem coś tu wkleić z tego zacnego szkiełka. Za pół roku spytamy czy było warto i recenzję.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •